COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?

18 0 Новини високих технологій

Як відомо, будь-які версії Windows не застраховані від появи критичних збоїв, які можуть бути викликані навіть системними процесами. Одним з таких є COM Surrogate. Що це таке, наприклад, у тому ж «Диспетчері завдань», мало хто собі уявляє. І саме ця служба може викликати досить серйозні помилки, які можуть призвести до повного фарбую. Незважаючи на все це, боротися з такими проявами можна досить просто. Але для розуміння застосовуваних методів усунення проблем для початку потрібно розібратися, що ж це за компонент системи і за що він відповідає. Багатьом пропоновані далі рішення дозволять позбутися від безлічі проблем, пов'язаних з роботою цієї служби, і з постійними зависання операційної системи внаслідок збоїв, які вона може спровокувати.


Процес COM Surrogate: що це?

Сам процес і відповідає за його виконання EXE-файл являє собою щось середнє між системним аплетом і елементом управління мультимедіа-додатками.
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
Як це пояснити? Давайте розглянемо системний процес COM Surrogate (Windows 7 x64). Що це таке? Це є служба запуску додатків, що використовують правила COM+ середовища для IIS, в якій відбувається виконання команд. З одного боку, як вже говорилося, це системна служба, з іншого – процес, що відповідає за старт мультимедіа-програм і відтворення такого контенту. За нього відповідає системна бібліотека та виконуваний файл dllhost (COM Surrogate). Що це таке в плані процесу, неважко здогадатися, якщо проаналізувати функціонування самого компонента.


Чим може зашкодити припинення процесу системі?

Багато користувачів спостерігають збільшення навантаження на системні ресурси. Звичайно, якщо це не вірус, а стандартний процес, використання оперативної пам'яті і процесора не перевищує п'ятдесяти відсотків. Але завершення процесу може привести до досить серйозних збоїв.
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
Завершивши цей процес, можна отримати навіть поява так званого " синього екрану смерті, що загрожує серйозними наслідками. На цей випадок доведеться мати деякі засоби усунення помилок такого роду, які є в самій операційній системі (сторонніх інструментів на даний момент існує).

Помилка Windows 7 (COM Surrogate): найпростіша методика виправлення

Основна методика виправлення помилок полягає в тому, щоб зайти в стандартну «Панель управління» і в розділі системи використовувати настроювання додаткових параметрів.
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
Тут необхідно перейти на вкладку запобігання виконання даних і відмовитися від використання DEP для всіх програм, активувавши рядок нижче і внісши зміни до списку шляхом додавання файлу dllhost.exe (він знаходиться в теці System32). По завершенні всіх дій буде потрібно повне перезавантаження системи. Можливо, навантаження на системні ресурси після цього знизиться.

Процеси, пов'язані з файлом dllhost

Але вищеописані дії іноді ефекту не дають. У Windows 8 COM Surrogate може викликати помилки ще й з причини невідповідності програмного забезпечення системним вимогам.
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
Так, наприклад, досить часто збої можуть відбуватися за програвача KMPlayer. Відгуки деяких користувачів в інтернеті говорять навіть про те, що для усунення проблем доводиться видаляти набір кодеків і декодерів K-Lite або їх аналогів.
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
Замість стандартної версії краще встановити розширену (Mega Codec Pack), але тільки після повного видалення попередньої версії. Видалення краще проводити з використанням інструментарію операційної системи, а застосовувати програми-деинсталлятори, в яких є модуль поглибленого сканування залишкових об'єктів у вигляді каталогів, файлів і записів в системному реєстрі. Тільки в цьому випадку гарантується повна деінсталяція (власний інструментарій Windows повністю не видаляє).

Чого робити не можна ні в якому випадку?

Власне, така служба COM Surrogate. Що це за аплет, думається, хоч трохи зрозуміло. Тепер необхідно розглянути ті дії, які не можна виконувати ні за яких обставин. Перша умова: категорично забороняється завершувати процес в «Диспетчері завдань» (система при наявності не усунутих помилок просто «вилетить»). Друге: ні в якому разі не можна видаляти файл dllhost.exe з папки System32.
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
При таких діях навіть після перевірки системних компонентів на предмет їх цілісності командою sfc /scannow позитивного результату не буде. Можна, звичайно, спробувати відновити систему або завантажити останню вдалу конфігурацію, але далеко не факт, що працездатність буде відновлена.

Підсумки

Ось і все, що стосується служби COM Surrogate. Що це таке, вже зрозуміло. Наостанок особливо варто загострити увагу всіх користувачів на те, що робити які б то не було маніпуляції з самим процесом і відповідає за його виконання файлом не рекомендується взагалі (якщо, звичайно, не хочете, щоб операційна система перестала працювати).
COM Surrogate. Що це за процес і як усунути помилки, з ним пов'язані?
Якщо зазначені дії виявляються неможливими через відсутність прав на зміну параметрів системи, можна порадити знизити рівень контролю UAC. Сам розділ зовсім просто можна знайти через систему пошуку, а у вікні повзунок, встановлює пріоритети безпеки, потрібно пересунути в саме нижнє положення. В іншому ж, думається, проблем бути не повинно. Це стосується і розуміння самої служби, та принципів її роботи, і методик, які застосовуються в разі її примусової зупинки. Але іноді при короткочасних збоїв допомагає навіть сама звичайна перезавантаження стаціонарного комп'ютерного терміналу або ноутбука. А ось на мобільних девайсах з Windows на борту таких проблем помічено не було, тому дані питання не розглядалися взагалі (системний файл в мобільних ОС відсутня як такої).