AUX кабель: як виглядає і для чого потрібен?

19 0 Новини високих технологій

У старих автомобілях постійно виникають проблеми зі штатною аудіосистемою. Деякі машты на російських дорогах настільки застаріли, що єдиний вихід – поміняти магнітолу. Для нових транспортних засобів, оснащених приводом CD, найчастіше є універсальний вихід – AUX кабель.

AUX кабель: як виглядає і для чого потрібен?

Що таке порт AUX?

Ще на зорі ери портативних медіа пристроїв та аудіосистем, світові виробники домовилися використовувати один єдиний, універсальний для всіх порт. Так 35-мм роз'єм став справжньою класикою жанру. Сьогодні він зустрічається повсюдно. У мобільних телефонах, магнітолах, касетних програвачах, МП3 програвачах і навіть в професійному обладнанні.


Рідко можна знайти автомобіль, без такого порту. Однак, якщо його немає – не виникне жодних проблем з встановленням лінійного порту. Всупереч розхожій думці, в цей універсальний роз'єм можна підключати не тільки навушники або антену, але також телефони та USB флешки. Для цього потрібно лише придбати AUX кабель. Він не дорогий, і знайти його можна в будь-якому магазині, навіть на самому звичайному ринку. Виглядає цей провід вкрай пізнавано. Найчастіше на обох кінцях кабелю є стандартний 35-мм мініджек-штекер. З недавніх пір універсальний штекер може бути лише з одного боку, а з іншого буде або USB-порт, або лайтнінг. Незалежно від зовнішнього вигляду, функція у нього одна – підключити портативний пристрій для відтворення до застарілої аудіосистеми.

Де купити?

AUX кабель в буквальному сенсі можна знайти де завгодно. Однак слід пам'ятати, що якість у дроти буде різним. Звичайно, важко переконати покупців у тому, що економити не слід. Але це той самий випадок, коли краще послухатися ради продавця. Справа в тому, що такі кабелі дуже дешеві. Навіть найдорожчі з них рідко коштують більше 300 рублів. Кабель ж за 50 рублів не тільки не прослужить довго, він ще буде коротким і тактильно неприємним. Якщо немає бажання купувати дешевий продукт, який напевно незабаром зламається і є можливість трохи почекати – кращим вибором стане знаменитий інтернет-магазин китайських товарів Aliexpress.


В народі ходить міф про те, що китайські товари неякісні. Однак це далеко не так. Практично всі виробляється в Китаї, особливо різні кабелі. Купуючи продукт китайського бренду, покупець може бути впевнений в якості товару. При цьому купувати AUX кабель без бренду або з надто низькою ціною явно не варто.
AUX кабель: як виглядає і для чого потрібен?
Якість обплетення самого проводу також має не останнє значення. Це важливий елемент. Хороша тканинне обплетення робить проводок гнучким і міцним, в той час, як звичайна ізоляція легко перетирається і є далеко не гнучкою.

Обережно, моно!

На ринку електронних товарів, шахрайство це не рідкість. Звичайно ж, продавцю прекрасно зрозуміло, що покупець бажає придбати стерео кабель. Однак є досить великий ризик впізнати в купленому товарі моно провід. Виявити такий кабель легко. Тут потрібно уважно придивитися на сам штекер. Якщо там 2 кругові смужки, значить це стерео, якщо менше – то моно.

Iphone

Яблучний бренд завжди тримався осібно і продавлював на світовий ринок нові стандарти. Якщо раніше стандартний роз'єм був у будь-якому телефоні, то починаючи з Iphone 7 його замінили на лайтнінг. Ясна річ, в цьому випадку потрібен AUX кабель для Iphone.
AUX кабель: як виглядає і для чого потрібен?
Насправді, він нічим не краще звичайного. Просто стандартний до нових айфонам підключити неможливо. Оригінальний кабель буде коштувати дуже дорого. Навіть у китайському інтернет-магазині, подібні роз'єми AUX будуть дорожче звичайних.

Кабель для автомобіля

Насправді, немає ніякої різниці, до якого пристрою підключається AUX. Особливо немає відмінностей при наявності самого лінійного порту. Однак у деяких автомобілях його немає. Дивно, але це не обов'язково старі машини. В автомобілі Toyota Camry 2008 року випуску також немає лінійного входу. В такому випадку потрібно AUX кабель для машини. Від звичайного він відрізняється тільки тим, що продається набором. У нього входить сам кабелі і лінійний порт, який необхідно підключити до магнітоли. Найчастіше інструкції по монтажу в комплекті немає. Незалежно від магнітоли і року випуску автомобіля – підключення лінійного порту завжди проводиться ззаду. Доведеться проявити кмітливість, щоб красиво вивести на передню панель, в бардачок або в підлокітник сам роз'єм.
AUX кабель: як виглядає і для чого потрібен?

USB-кабель

Підключення до аудіосистеми телефону – це дуже поширений варіант прослуховування музики, але не самий зручний. Найбільш практичним буде установка USB-порту в автомобіль. Це дасть можливість підключати флешки і прослуховувати музику з них. На жаль, у цього методу є недоліки. USB AUX кабель хоч і справляється зі своїм завданням, але далеко не так добре, як справжній USB-порт. Лінійний вхід просто просто не призначений для цього. У зв'язку з цим на використаної флешці не повинно бути нічого, крім музики. Наявність папок і сортування по плейлістам також вкрай небажані. Крім того, перемикання композицій утруднено. Найчастіше неможливо перегорнути всі треки і вибрати потрібний. Доведеться вручну перемикати кожну пісню, що відволікає від керування автомобілем.