Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker

19 0 Новини високих технологій

Світ «Сталкера» є різноманітним і неймовірним, що в ньому існує величезна кількість самих різних істот, багато з яких стали продуктами генетичних експериментів або впливу радіації в Зоні. Кожну особину можна вивчати годинами, тому що всі вони дуже цікаві. У них є свої особливості, своя історія, але варто зазначити, що по відношенню до вас вони будуть вести себе практично завжди агресивно. Відповідно, вам потрібно розуміти, як боротися з тими чи іншими супротивниками в грі «Сталкер». Контролер – це один з найнебезпечніших супротивників, який може вам зустрітися. Відповідно, в цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію про те, як вам з ним найефективніше впоратися, а також цікаві факти, які так виділяють «Сталкер», на тлі інших подібних проектів. Все тут продумано і опрацьовано, тому вам буде цікаво дізнатися про те, що ж являє собою контролер. «Сталкер» - це проект, в якому вам належить вивчити всіх своїх супротивників, щоб мати шанс на успіх, і контролер є тим, кому вам варто приділити особливу увагу.


Хто це?

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
У грі «Сталкер» контролер – це мутант, якого ви можете зустріти в Зоні. Як вже було сказано раніше, це один з найбільш небезпечних мутантів, і вже зовсім скоро ви дізнаєтеся, чому саме. Отже, контролер був створений в рамках військових генетичних експериментів, метою яких було створення солдатів, які могли б контролювати розум супротивника. Вони були наділені для цього псі-здібностями, але при цьому експеримент не вдався. Мутовані і понівечені контролери оселилися в Зоні, де вони і стали одними з найнебезпечніших істот.


Вони живуть переважно в підземеллях і різних тунелях, а також їх можна виявити в покинутих військових лабораторіях, де вони і були створені. Що стосується телепатичних здібностей, якими вони були наділені в ході експериментів, то вони виявилися дуже потужними, тому контролер може спокійно підпорядкувати своїй волі практично будь-якої людини або мутанта, а при бажанні може завдати непоправної шкоди мозку. Однак у нього є одна особливість – йому необхідно бачити свою жертву, щоб впливати на неї психічно, відповідно, він завжди буде намагатися рухатися так, щоб тримати вас у полі зору. Саме це вам в першу чергу і потрібно використовувати, якщо ви зіткнетеся з цим мутантом, але про все по порядку. Існує досить багато даних, які вам потрібно дізнатися про такого противника, як контролер. «Сталкер» - це гра, в якій вам потрібно аналізувати всіх ворогів, щоб вийти з сутички живими.

Атаки контролера

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
Контролер з'являється у всіх частинах гри, в тому числі і в частині «Сталкер: Тінь Чорнобиля». Відповідно, вам потрібно з самого початку дізнатися все про це мутант, щоб бути готовими до самої першої зустрічі. І перше, що треба розібрати, – це його атаки. Контролер атакує прямими спрямованими псі-ударами величезної потужності, які наносять пошкодження мозку. Після кількох таких ударів противник контролера стає зазомбованим і потрапляє під його контроль. Якщо поруч з вами знаходиться цей мутант, ваш екран почне світитися синім кольором, зовсім як при галюцинаціях, також ви помітите дзвін у вухах і легке розгойдування, які викликані психотропних тиском.
Ефекти будуть набагато гірше, якщо ви потрапите під вплив контролера, тому немає сенсу намагатися вистрілити йому в голову, якщо ви вже потрапили під його вплив. Просто стріляти на поразку, проте краще всього використовувати інші підходи: зняти його з великої відстані, де її вплив до вас ще не доходить, закидати його гранатами з-за рогу, а також підбігти на близьку відстань з ножем. Всі ці тактики працюють як в частині «Сталкер: Тінь Чорнобиля», так і в інших частинах гри, проте більш детально про них буде розказано пізніше.

Зовнішній вид

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
Як ви вже дізналися, цей мутант зустрічається у всіх частинах гри, а також доповнень і модах, таких як «Сталкер: Золотий м'яч». Контролер дуже небезпечний, тому вам потрібно знати не тільки про його атаках, але і про те, як саме він виглядає. Небезпека підвищується із-за того, що він схожий на людину (адже саме з нього він і мутував). Однак якщо придивитися, то ви помітите кілька яскравих відмінностей. По-перше, голова контролера стала більше і виявилася знівечена радіацією. По-друге, те ж саме можна сказати про його руках і ногах. Варто звернути увагу також на те, що він має високим інтелектом і діє дуже обережно. Що стосується його здатності спілкування, то контролер не може користуватися людської промовою деформацій, викликаних мутаціями, однак при бажанні він може спілкуватися телепатично.

Чого побоюватися?

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
Отже, вам зустрівся мутант-телепат контролер. Що вам варто з цим робити? В першу чергу звернути увагу на його сильні сторони, щоб постаратися уникати його атак, а також ефективно з ним розправитися. По-перше, вам варто пам'ятати, що він дуже живучий, тому одним ударом або пострілом ви його не вбивати. По-друге, його псі-атаки дуже ефективні, тому постарайтеся не потрапляти під його телепатичних удари. Пам'ятайте про те, що ви не зможете деякий час користуватися зброєю після того, як потрапите під атаку контролера. По-третє, якщо у вас встановлений високий рівень складності, саме ненаправленное псі-випромінювання навколо контролера завдає серйозної шкоди.
Окремо варто розповісти про його особливості в грі «Поклик Прип'яті», так як там, якщо у вас потрапить псі-заряд контролера, ви втратите час орієнтацію в просторі, а також можете упустити зброю, яку тримаєте в руках. Як бачите, у грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» контролер є ще більш небезпечним, ніж в інших частинах. Ну і, звичайно ж, ні на секунду не можна забувати, що це один з умнейшіх мутантів в грі. Але у нього є не тільки сильні, але і слабкі сторони.

Слабкі сторони

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
По-перше, найголовніша слабка сторона, яку вам завжди потрібно використовувати, – це те, що контролер не може атакувати вас без зорового контакту. При цьому недостатньо просто відвернутися, вам потрібно повністю зникнути з поля зору мутанта. По-друге, варто відзначити невисоку швидкість переміщення контролера. По-третє, на невеликих відстанях він втрачає здатність проводити психічні атаки і вступає в ближній бій, де перемогти його значно легше. Також вам варто звернути увагу на те, що радіус огляду у контролера є досить невеликим. Так як він більшу частину свого життя проводить у тунелях під землею, він може не помітити вас, якщо ви будете підкрадатися зі спини.

Слабкі сторони в грі «Тінь Чорнобиля»

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
Окремо варто розповісти про «Тінь Чорнобиля», так як в цій частині впоратися з контролером простіше, ніж в інших частинах. Наприклад, в цій грі мутант не може атакувати руками, тому ви можете без проблем зарізати його ножем, не витрачаючи патрони. Також його псі-випромінювання в цій частині гри є більш слабким, ніж в інших. Крім того, в цій грі мутант набагато більш чутливий до вибухівки. Він може загинути від одного пострілу підствольного гранатомета і від двох вдалих кидків гранат, в той час як в інших іграх вам знадобиться як мінімум два прямих попадання з гранатомета або три-чотири вдалих кидка ручних гранат, щоб убити контролера.

Як боротися?

Контролер, «Сталкер». Поради та рекомендації по боротьбі з контролерами в іграх Stalker
Тепер ви знаєте, як виглядає контролер в "Сталкері", які у нього атаки і особливості. Ви можете зрозуміти, як саме з ним боротися. У всіх частинах гри, в тому числі і в частині «Сталкер: Чисте небо», контролер вразливий на близькій дистанції. Тому вам потрібно підібратися до нього на відстань одного-двох метрів, після чого він почне атакувати вас руками, а ви зможете розправитися з ним без проблем.

Інші підходи

Також, як вже було сказано вище, вам варто спробувати зняти його здалеку, якщо ви зумієте його помітити, поки знаходитесь поза зоною дії його псі-аури. Ну і, нарешті, ви можете сховатися за рогом і кидати в нього гранати, так як до них він дуже вразливий, а укриття допоможе вам захиститися від прямих псі-атак.