Відеокарта GeForce 940MX. Характеристики, відгуки і тестування

18 0 Новини високих технологій

До мобільним графічним акселераторам середнього рівня належить GeForce 940MX. Характеристики її без будь-яких проблем дозволяють вирішувати будь-які актуальні за нинішніми мірками завдання. Але в деяких випадках параметри картинки будуть досить скромні. Саме цій відеокарті і буде присвячений матеріал.

Відеокарта GeForce 940MX. Характеристики, відгуки і тестування

Позиціонування

У 900-ї серії графічний адаптер NVdia GeForce 940MX належить до рішень середнього цінового діапазону. При цьому продуктивність у них відповідна. Знову-таки, мобільні відеокарти мають в собі поєднувати продуктивність і енергоефективність. Остання обставина також забезпечує збільшення часу автономної роботи. Даний прискорювач дебютував в березні 2016 року. Розглянута серія відеопристроїв розподілялася наступним чином:


 • До найбільш бюджетним адаптерам належали 910МХ і 920МХ. У них вельми скромні параметри. Тому швидкодія відповідало рівню вбудованих відеокарт.
 • Середню нішу графічних карт займали 940МХ, 945МХ і 950МХ. Їх параметри дозволяли працювати з будь-яким софтом, але з самими найкращими характеристиками зображення.
 • Сегмент адаптерів преміального рівня був заповнений рішеннями серій 960МХ і 970МХ. Вони забезпечували максимально можливу швидкодію, але ось автономність у таких мобільних пристроїв залишала бажати кращого.
 • Відеокарта GeForce 940MX. Характеристики, відгуки і тестування

  Параметри чіпа

  Відеоадаптер NVidia GeForce 940MX базується на архітектурі під кодовою назвою "Максвелл". На його основі знаходиться 384 потокових процесора. Частота кожного з них знаходиться в межах від 1122 МГц до 1242 МГц. Подібна зміна цього параметра забезпечується технологією TurboBust. Наведені раніше значення справедливі для номінального режиму GeForce 940MX. Характеристики ж його у випадку розгону можуть покращитися. Сам GPU виготовляється за нормами 28нм, а його тепловий пакет згідно заводських специфікацій не перевищує 25 Вт.


  Підсистема пам'яті

  Абсолютно по-різному може бути реалізовано ОЗП в GeForce 940MX. Характеристики для початку вказують на можливість використання відеобуфера розміром 2 Гб, так і 4 Гб. Також такий прискорювач може працювати з різними типами мікросхем пам'яті. У специфікаціях фігурує підтримка як GDDR3 так GDDR5. Розрядність шини пам'яті фіксована і дорівнює скромним 64 бітам. Відеокарта GeForce 940MX має фіксовану частоту роботи ПАМ'ЯТІ, яка становить 2000 МГц. Можна, звичайно, застосувати й більш швидкісну пам'ять, але бажаного приросту швидкодії це не дасть. Мікросхеми як функціонували на 2000 МГц, так і будуть працювати. Це обмеження йде з боку контролера пам'яті відеокарти.
  Відеокарта GeForce 940MX. Характеристики, відгуки і тестування

  Порівняння з конкурентами

  В якості прямого опонента краще всього вибрати HD Graphics моделі 620 від "Інтел" для GeForce 940MX. Тест в іграх дозволить побачити реальну різницю між цими двома рішеннями. Також необхідно відзначити те, що ноутбук базувався на чіпі Core i7-7500U і мав діагональ 156'. Роздільна здатність зображення - FullHD або ж 1920 х 1080. У грі Dota 2 пристрій "Інтел" змогло видати 57-60 fps, а NVidia - 118-120 fps. Виходить подвійне перевага вбудованої графіки при низькій якості картинки. У свою чергу, в грі Rocket League перевага 940МХ вже не настільки велика. Вбудоване рішення видає fps на рівні 50-55 а дискретне 55-60 в аналогічному режимі. Відрив між прискорювачами знову збільшується в Dirt Rally. Рішення серії HD Graphics видає 29-30 fps, а 940МХ - 43-45. Тобто в цьому разі останній пристрій забезпечує збільшення швидкодії в тому ж самому режимі в 15 рази. Як би там не було, а наявність дискретної відеокарти піднімає продуктивність ПК у цілому. І раніше наведені результати саме це лише підтверджують. В залежності від того, який програмний софт реалізується на прискорювачі, приріст продуктивності може варіюватися від декількох відсотків (випадок Rocket League) до 2-кратного збільшення швидкодії (гра Dota 2). Найбільш важлива особливість дискретної графіки NVidia GeForce 940MX - це звільнення ресурсів ЦПУ від обробки графічної інформації. Саме за рахунок цього і забезпечується більш висока продуктивність ПК. Але при цьому скорочується час автономної роботи збільшується вартість комп'ютера.
  Відеокарта GeForce 940MX. Характеристики, відгуки і тестування

  Висновок. Відгуки. Ціна готових пристроїв

  Досить непогані результати з позиції продуктивності показала GeForce 940MX. Характеристики у неї дійсно відмінні, як для акселераторів середнього рівня. Але при цьому у таких обчислювальних систем є дві істотні мінуси. Один з них - це підвищена вартість ПК, обумовлена наявністю додаткових компонентів і збільшенням продуктивності. Другий - зниження автономності ноутбука. Ці дві обставини необхідно враховувати в обов'язковому порядку при виборі ПК середнього рівня.