Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

20 0 Новини високих технологій

Даний матеріал буде присвячений не тільки того, який процесор потрібен для GTX 1050 Ti від компанії NVidia, а і технічним характеристикам останнього. Також будуть розглянуті найбільш оптимальні конфігурації для її застосування та результати тестів. Причому як для різних синтетичних утиліт, так і для реальних сучасних ігрових програм.

Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

Позиціонування

Графічні адаптери NVidia в межах 1000-й розподілилися наступним чином:
 • Сегмент продукції початкового рівня займають пристрої моделей GTX 1050 і GTX 1050 Ti. Як перша, так і друга відеокарта мають скромні характеристики (з технічної точки зору). Звичайно, ступінь продуктивності у них відповідна. Але її достатньо для рішення практично будь-якої задачі, нехай і з далеко не найоптимальнішими параметрами і високою швидкодією. Однак і вартість у них відповідна. Вже одне таке позиціонування з боку виробника дозволяє визначитися з тим, який процесор вибрати для nVidia GeForce GTX 1050 але про всім по порядку.


 • У середньому сегменті ринку графічних акселераторів представлені моделі GTX 1060 і GTX 1070 . Поліпшені на порядок характеристики дозволяють таким пристроям вирішувати будь-які актуальні завдання. Але і вартість у них суттєво збільшується.
 • Нішу пристроїв преміального рівня займають GTX 1080 і GTX 1080 Ti . Кожен такий прискорювач забезпечує безпрецедентно високий рівень продуктивності, але і вартість у нього відповідна.
 • Чому важливо дотримати баланс "процесор - відеокарта"?

  Дуже важливо дотримуватися баланс продуктивності в обчислювальній системі. Всі її компоненти повинні гармонійно доповнювати один одного. Наприклад, ЦПУ і відеокарта в обов'язковому порядку повинні володіти однаковим рівнем швидкодії. Якщо графічний акселератор буде володіти більшою продуктивністю, ніж процесор, то обчислювальні ресурси GPU будуть не до кінця завантажені, а ЦПУ при цьому буде функціонувати на межі своїх можливостей. Остання обставина в кінцевому рахунку призведе до того, що чіп вийде з ладу раніше часу. Тому питання : “ Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti? " дійсно дуже важливий. Аналогічна ситуація спостерігатиметься і в тому випадку, якщо в склад обчислювальної системи буде включений дуже продуктивний процесор, а графічний прискорювач буде забезпечувати лише початковий рівень швидкодії. По суті як у першому випадку, так і в другому комп'ютер буде ставитися до рішень початкового класу.


  Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

  Основні параметри

  Перш ніж визначити, який потрібен для GTX 1050 Ti, наведемо основні характеристики останнього. Кодова маркування цього чіпа - GP 107 і базується він на архітектурі “ Паскаль " . Він виготовлявся з технормам 14 Нм, а кількість транзисторних елементів було одно 3300 млн. Частота чіпа GPU становила від 1290 до 1392 МГц (це значення регулюється динамічно в залежності від ступеня складності реалізованого програмного коду). Кількість обчислювальних блоків одно 768 одиниць, модулів TMU - 48 а растрових процесорів - 32. Частота мікросхем пам'яті дорівнює 7008 МГц . Розрядність ОЗП в таких пристроїв становить 128 біт, а його стандарт - GDDR 5 . Розмір відеобуфера дорівнює 4 Гб. Пропускна здатність ОЗП задекларована виробником на рівні 112 Гбіт/ с . Є також і молодша модель. Її відмінність полягає в тому, що розмір ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті - 2 Гб, частота чіпа підвищена до 1354 - 1455 але при цьому кількість потокових процесорів знижено до 640 а TMU - до 40. Такі акселератори мають позначення GTX 1050 без приставки Ti.

  Рекомендовані моделі процесорів від "Інтел"

  Тестування GeForce GTX 1050 Ti і GeForce з індексом GTX 1050 вказує на те, що найбільш оптимально у зв'язці з ними використовувати чіпи моделей Core i3 або ж i5. У будь-якого такого чіпа мінімум 4 блоку обробки програмного коду на логічному рівні. Цей список може доповнити серія ПРОЦЕСОРІВ лінійки Pentium, але тільки 7 покоління. У них теж 4 логічних кластера обробки програмного коду. У найбільш вимогливих іграшках таке поєднання забезпечить комфортний геймплей в режимі HD і середньою якістю картинки. Знову-таки, кількість fps при цьому буде знаходитися в межах від 30 до 40. До них можна віднести FarCry, Battlefield або ж Crisis. Якщо ж додаток середнього рівня і менш вимоглива до апаратного забезпечення, то формат зображення можна підвищити до Full HD, а якість картинки - до максимального. До цієї групи програм можна віднести, наприклад, WoT.
  Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

  Можливі альтернативи ЦПУ від АМД

  Тепер необхідно привести можливі чіпи від АМД для GeForce GTX 1050 Ti. Який потрібен процесор від цього виробника для того, щоб розглянутий прискорювач гармонійно вписувався в склад ПК? До цієї групи ЦПУ можна віднести Ryzen 3 або ж Ryzen 5. Будь-який з таких процесорів здатний повністю розкрити технічні характеристики та можливості адаптера.

  Обчислювальні системи з можливістю модернізації

  Окремо необхідно відзначити ті моделі процесорів, у яких рівень продуктивності вище, ніж у розглянутої відеокарти. До цієї групи належать чіпи Core модельного ряду i7 і АМД моделей Ryzen 7. Звичайно, їх теж можна застосувати в зв'язці з таким прискорювачем, але ось його продуктивність не дозволить розкрити потенціал ЦПУ. Тому така конфігурація розрахована на подальшу модернізацію з заміною відеокарти. З такими чіпами рекомендується використовувати мінімум GTX 1060 або більш продуктивні прискорювачі.
  Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

  Результати в реальних додатках

  Тепер виберемо процесор для ігор у FHD з GeForce 1050 з приставкою Ti і наведемо реальні тести. Його модель - 6100 серії i3. Цей чіп належить до 6 покоління ПРОЦЕСОРІВ на архітектурі Core. Він складається з 2 реальних кластерів і 4 логічних. Його тактова частота дорівнює 37 ГГц. У Battlefiel 1 така компоновка комп'ютерної системи дозволяє отримати 30 - 40 fps при дозволі Full HD і ультрависоких якості зображення. Якщо знизити формат картинки до HD, то можна розраховувати на 60 - 70 fps. У грі " Сен-Катмен " у першому режимі кількість fps буде дорівнює 30 - 40 з можливими просадками до 24. Цього вже недостатньо для комфортного рівня іграбельності . У другому режимі ці значення зростають до 40 - 50 fps, що забезпечить вже цілком прийнятний геймплей.
  Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

  Вартість. Відгуки

  На поточний момент за 9000 - 10000 рублів можна придбати розглянутий нами продукт. У першому випадку прискорювач буде працювати в номінальному режимі з базовою продуктивністю. Якщо ж розщедритися на 10000 рублів, то можна купити більш розігнану відеокарту з більшою швидкістю роботи. В якості прикладу можна навести акселератор з приставкою Gaming модельного ряду MSI GTX 1050 Ti. Який потрібен процесор в цьому випадку? Як показує досвід, більш кращі i5 або ж Ryzen 5. У них більша швидкодія, яке дозволить розкрити потенціал відеоадаптера.
  Який процесор потрібен для GTX 1050 Ti - особливості, характеристики і рекомендації

  Висновок

  В рамках цього матеріалу дано не тільки рекомендації щодо того, який потрібен для GTX 1050 Ti, але й наведені реальні результати в різних тестах. Все це дозволяє впевнено віднести розглянутий адаптер до ігрових пристроїв початкового рівня. Найбільш оптимально у поєднанні з ним будуть виглядати чіпи серій Pentium (лише 7 покоління), i3 або i5 від “ Інтел " і Ryzen 3 або Ryzen 5 від АМД. В інших випадках комп'ютерна система вже буде незбалансованою.