Процесор N3710: характеристики, специфікації та відгуки

18 0 Новини високих технологій

До найбільш бюджетним і малопродуктивним напівпровідниковим рішень належить процесор N3710. Характеристики цього чіпа вказують на те, що він оптимізований для реалізації найбільш простих завдань. Але при цьому рівень енергоефективності у нього вище всяких похвал. Саме про це процесорному пристрої піде надалі мова.

Процесор N3710: характеристики, специфікації та відгуки

Ніша чіпа

Як було зазначено раніше, гармонійним поєднанням енергоефективності та автономності може похвалитися процесор N3710. Характеристики розглянутого чіпа допускають його використання лише в складі ультрабюджетних ноутбуків або нетбуків. У таких ПК буде тривалий час автономної роботи і низька вартість. Але і список завдань буде складатися лише з браузингу, офісних пакетів і відтворення мультимедійного контенту. Також в нього можна включити простенькі ігри та перегляд pdf-файлів.


Основні параметри чіпа

Базова номінальна тактова частота, на якій здатний функціонувати процесор Intel Pentium N37101600 МГц. Характеристики його акцентують увагу на підтримці фірмової технології від "Інтел" - TurboBust. Тому в режимі розгону він може підвищувати свою частоту до 2560 МГц. До складу цього процесорного пристрою входить 4 обчислювальних ядра. А ось підтримка ще однією важливою технології логічної багатозадачності, яка називається Hyper Threading, в цьому випадку не підтримується. Тому на рівні софта це кремнієве рішення буде представлено все тими ж 4-ма обчислювальними логічними ядрами. Це ЦПУ виготовлявся на технологічному обладнанні з допусками не більше 14 нм і відноситься до архітектури Braswell. Анонс її відбувся в 1 кварталі 2016 року. Тепловий пакет цього мікропроцесора складає всього 6 Вт, а робоча температура повинна бути не більше 90 0 С.


Процесор N3710: характеристики, специфікації та відгуки

Підсистема пам'яті. Кеш

Лише тільки 8 Гб оперативної пам'яті може адресувати процесор Intel Pentium N3710. Характеристики допускають використання модулів стандартів DDR3-L з номінальною частотою до 1600 МГц. Звичайно, можна встановити в такий ПК планки і з більшою робочою частотою, але працювати вони будуть на все тих же 1600 МГц. Окремо необхідно відзначити те, що контролер ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, який знаходиться на одній підкладці з обчислювальною частиною комп'ютерної системи, може працювати в 2-канальному форматі. Тому для підвищення продуктивності рекомендується використовувати зменшена кількість моделей з меншою ємністю, ніж один, але з великим об'ємом. Наприклад, краще встановити 2 планки по 2 Гб, ніж 1 планку на 4 Гб. Це дозволить підвищити продуктивність на додаткові 10-15 %. Кеш в цьому випадку складається з 2-х рівнів. На першому з них можна розмістити 128 Кб, а на другому 2 Мб.

Огляд моделей ноутбуків

В якості прикладу розглянемо ноутбук IdeaPad 110-14IBR від компанії Lenovo. В його основі лежить розглядається в рамках цієї оглядової статті процесор N3710. Характеристики у нього справді дуже і дуже скромні. Всього 4 Гб ОЗУ, частина з яких буде зайнята відеоінформацією. У ролі графічного прискорювача виступає HD Graphics моделі 405 від компанії "Інтел" з діапазоном робочих частот від 400 до 700 МГц. Діагональ екрану - 141", а його роздільна здатність - 1366х768. Розмір накопичувача дорівнює 500 Гб, а в ролі операційної системи виступає DOS. Вартість такого ноутбука на поточний момент дорівнює 14000 крб.
Процесор N3710: характеристики, специфікації та відгуки

Підсумки. Вартість і думки власників

Даний матеріал повністю присвячений такому чіпу, як процесор N3710. Характеристики у нього дуже скромні, але і вартість цілком демократична. Це найбільш ультрабюджетные мобільні ноутбуки, які здатні вирішувати найпростіші завдання. Але вони є і максимально поширеними на сьогоднішній день. Ще один важливий його плюс - це автономність і енергоефективність. Чогось більшого для сучасних ноутбуків економкласу вже точно не потрібно, і це один з найкращих мікропроцесорів в даній категорії.