Помилка update 10 0x800705b4. Як виправити збій? Кілька основних методів

21 0 Новини високих технологій

При спробі встановлення деяких важливих апдейтів іноді може виникати помилка update 10 0x800705b4. Як виправити такий збій, далі буде розглянуто досить докладно, але для початку необхідно зрозуміти, у чому причина цього явища, а тільки потім приймати рішення по усуненню неполадок. Пропонується кілька основних методів, дозволяють виправити ситуацію протягом пари хвилин, але без урахування вірусного впливу, яке могло викликати порушення роботи «Центру оновлень» і пов'язаних з ним служб.


«Центр оновлення Windows 10»: помилка 0x800705b4. Причини появи

Для початку варто подивитися на опис цього збою. Коли виникає помилка, система в повідомленні може видавати додатковий опис: Something went wrong while updating (error code 0x800705b4), що в перекладі можна трактувати як «щось трапилося в процесі оновлення». Іншими словами, і сама система «не розуміє», у чому причина помилки. При цьому установка оновлень виявляється неможливою, а всі апдейти – заблокованими. До речі сказати, помилка update 10 0x800705b4 на телефоні під керуванням цієї операційної системи у вигляді мобільної версії, зустрічатися теж може, а її усунення проводиться практично тими ж методами, які передбачені для стаціонарних систем.
Помилка update 10 0x800705b4. Як виправити збій? Кілька основних методів
Що стосується причин появи проблеми, серед основних виділяють три найбільш істотних:
 • збій в роботі служби DNS;
 • проблеми з драйверами графічного адаптера;
 • порушення в роботі «Центру оновлень».
 • Помилка update 10 0x800705b4: як виправити найпростішими методами?

  Самими простими і доступними будь-якому користувачеві методами вважаються негайна перезавантаження системи (якщо це короткочасний збій) або відкат до певної точки, коли з установкою апдейтів проблем не було.


  Але це допомагає нечасто, і знову з'являється помилка update 10 0x800705b4. Як виправити ситуацію, якщо причина полягає у функціонуванні компонентів DNS? Для початку слід перевірити якість самого інтернет-підключення. У разі, коли вся справа в маршрутизаторі, роутер слід просто перезавантажити: спочатку повністю відключити його від електроживлення, витримати 15-секундну паузу і включити знову.
  Помилка update 10 0x800705b4. Як виправити збій? Кілька основних методів
  Якщо це не допоможе, доведеться перевірити налаштування протоколу IPv4 і переконатися, що для всіх параметрів встановлено їх автоматичне отримання. Для DNS-серверів можна використовувати і альтернативні публічні конфігурації з введенням значень на зразок двох вісімок і двох четвірок (або навпаки), однієї четвірки і трьох двійок, чотирьох вісімок і т. д. (ця методика, до речі, краще всього підходить для мобільних пристроїв).
  Помилка update 10 0x800705b4. Як виправити збій? Кілька основних методів
  В деяких випадках допомагає відключення установки апдейтів для інших продуктів Microsoft (для цього потрібно просто зняти прапорець активації з відповідного пункту в налаштуваннях «Центру оновлень»). Іноді інтернет-з'єднання може блокуватися антивірусами або навіть вбудованим брандмауером системи, тому на час пошуку і установки оновлень їх слід відключити.

  Питання драйверів і повторної реєстрації системних компонентів

  Але і це ще не все. Однією з причин збою може стати ситуація, при якій апдейти для системи встановилися, а драйвер відеокарти не оновився, що викликало конфлікт, і, як наслідок, з'явилася помилка update 10 0x800705b4. Як виправити таку ситуацію, напевно, вже зрозуміло.
  В «Диспетчері пристроїв» потрібно просто оновити драйвера графічного прискорювача самостійно. Для спрощення таких дій краще використовувати спеціальні утиліти начебто Driver Booster, які дозволяють встановити найсвіжіше керуюче ПЗ для всіх пристроїв без участі користувача, завантажуючи драйвери прямо з сайтів виробників обладнання. Що стосується системних компонентів, першим оптимальним рішенням є їх перевірка на предмет цілісного стану. Для цього використовується командна консоль, запущена від імені адміністратора системи, в якій прописується рядок sfc /scannow.
  Помилка update 10 0x800705b4. Як виправити збій? Кілька основних методів
  Якщо перевірка результатів не дасть, можливо, доведеться провести повторну реєстрацію одного з системних компонентів, відповідального за роботу «Центру оновлень». Знову ж таки, для цього необхідно викликати командний рядок і ввести в неї команди, показані на зображенні вище.

  Використання спеціалізованих засобів

  Нарешті, проблема того, як усунути помилку update 10 0x800705b4 зовсім просто вирішується за рахунок застосування безкоштовної утиліти Windows Update Troubleshooter від корпорації Microsoft, яку можна завантажити прямо з офіційного сайту.
  Помилка update 10 0x800705b4. Як виправити збій? Кілька основних методів
  Після її запуску відбудеться виявлення наявних проблем з подальшим автоматичним виправленням помилок. Як уже можна було помітити, десята версія Windows, хоч і є однією із самих нових і просунутих систем, все одно успадкувала деякі збої, пов'язані з пошуком і інсталяцією апдейтів, присутні в попередніх модифікаціях. І виправляти такі неполадки користувачам часто доводиться вручну.