Ноутбук Lenovo Ideapad 110-15ACL: відгуки

19 0 Новини високих технологій

Вибір якісного і недорогого ноутбука - завжди проблема. Потрібно врахувати безліч чинників - від продуктивності і системи охолодження до рівня комфортного використання пристрою впродовж тривалого часу. Сучасні виробники мобільних комп'ютерів пропонують дуже цікаві рішення в бюджетному сегменті. Але тільки у Lenovo найширший асортимент лептопів початкового рівня. Один з них ми і розглянемо. Зустрічайте - Lenovo IdeaPad 110-15ACL. Відгуки нами будуть розглянуті в обов'язковому порядку, так як це найбільш правдивий джерело інформації про те, наскільки добре пристрій веде себе в реальних умовах, бо в технічних характеристиках можна написати що завгодно. Не факт, що все буде саме так, як сказав виробник. Але спочатку кілька слів про компанії.


Ноутбук Lenovo Ideapad 110-15ACL: відгуки

Коротка історія компанії Lenovo

Свій життєвий шлях компанія почала в 1987 році. У той далекий час вона ще не займалася виробництвом власної техніки, а всього лише адаптувала комп'ютери IBM для китайського ринку. Цікаво те, що засновником "Леново" є Китайська академія наук. Це чи не єдиний випадок в історії. І донині Академія володіє контрольним пакетом акцій, хоча бізнес "Леново" зазнав серйозні зміни. Вже в дев'яностих роках минулого століття компанія почала активно збирати власні комп'ютери для внутрішнього ринку. І так добре пішло діло, що керівництво вирішило зайнятися виробництвом ноутбуків та вийти на європейський рівень. Так з'явилися перші лептопи під лейблом Lenovo. Непоганий поштовх розвитку компанії дало придбання у 2010 році нею легендарного виробника ПК і ноутбуків IBM. Досвід цієї солиднейшей контори допоміг "Леново" якісно поліпшити свої лептопи та персональні комп'ютери. Тепер компанія - один з найвпливовіших виробників ПК, ноутбуків і комплектуючих. Досить непоганий у бренду і бюджетний сегмент. Зокрема, виділяється на фоні сучасних ноутбуків Lenovo IdeaPad 110-15ACL. Відгуки про дизайн - перше, що ми розберемо.


Ноутбук Lenovo Ideapad 110-15ACL: відгуки

Відгуки про зовнішній вигляд лептопа і якості матеріалів

Розглянемо докладніше матеріали, які використовуються в чорному Lenovo IdeaPad 110-15ACL. Відгуки власників говорять про те, що саме в чорному кольорі пристрій виглядає найбільш адекватно. Майже всі користувачі відзначають, що в якості основного матеріалу використовується мазкий і тонкий пластик. Мало того, що він дуже швидко збирає відбитки пальців, так ще і продавити його не становить жодної проблеми. Якість матеріалу явно кульгає. Але не будемо забувати, що перед нами бюджетний ноутбук. Якщо потрібно корпус з прогумованого пластика (або і зовсім металу), то це зовсім інші гроші. Що ж стосується дизайну, то переважна більшість власників задоволені ним. Лептоп виглядає строго, класичні форми теж нікуди не поділися. Особливістю є те, що виробник вирішив відмовитися від глянцевих рамок навколо екрану. Досить продумане рішення. От якби ще і екран не був глянцевим Але тут виробники вирішили залишити все так, як є. В цілому ж ноутбук Lenovo IdeaPad 110-15ACL (чорний), відгуки про зовнішній вигляд якого ми тут розбирали, має звичайний дизайн, характерний майже для всіх пристроїв бюджетного сегмента.
Ноутбук Lenovo Ideapad 110-15ACL: відгуки

Відгуки про продуктивність пристрою

Тепер перейдемо до апаратної платформи Lenovo IdeaPad 110-15ACL 80TJ0037RK. Відгуки про потужностях ноутбука неоднозначні. Ті користувачі, які розуміють, що придбали бюджетне пристрій, ні на що не скаржаться і відзначають, що для початкового рівня лептоп працює дуже навіть непогано. Ті ж, хто спокусився на дискретну графіку, чекали від девайсу значно більшої прудкості в іграх. І негативні коментарі з приводу продуктивності виходять саме від них. Але потрібно сказати, що для свого рівня ноутбук укомплектований непогано. Виняток становить тільки процесор. Це AMD A8-7410. Його потужності явно не вистачає. Але зате є жорсткий диск на терабайт, вбудована і дискретної відеокарти. Причому остання теж від AMD. Оперативної пам'яті в девайсі 8 гігабайт. Але вона одноканальна, що нормально для бюджетного лептопа. Більшості невибагливих користувачів вистачить потужностей лептопа для роботи, перегляду Full HD-відео і деяких не надто вимогливих ігор.
Ноутбук Lenovo Ideapad 110-15ACL: відгуки

Відгуки про екрані

Судячи з відгуків, у Lenovo IdeaPad 110-15ACL 156 дисплей якістю не блищить. За заявами власників, якість картинки просто огидне. Бляклі кольори, дозвіл екрану маленьке, кути огляду ніякі. І це тільки частина недоліків, описаних користувачами. Також вони згадували про некомфортному миготіння екрана, що вкрай негативно впливає на очі при тривалій роботі з пристроєм. Звичайно, бюджетне пристрій, але на дисплеї виробники могли б вже і не економити. Те, що дозвіл - 1366 на 768 точок, - це ще не біда. А ось мерехтіння можна було б усунути. У дисплеї використовується TN-матриця - одна з найдешевших. Мабуть, цим і пояснюється настільки неякісне виконання. Однак при всіх своїх недоліках цей екран може успішно використовуватися для роботи з документами та перегляду фільмів. А ось динамічні ігри будуть виглядати жахливо.
Ноутбук Lenovo Ideapad 110-15ACL: відгуки

Відгуки про автономності

Продовжимо розбирати 156 ноутбук Lenovo IdeaPad 110-15ACL. Відгуки про автономність пристрою теж не радують. За заявами власників, навіть звичайний серфінг в інтернеті за допомогою бездротового з'єднання здатний розрядити цей лептоп до нуля за 3 години. І це при мінімальній яскравості екрану. Дійсно, з автономністю виробники щось намудрували. Гаразд, якби цей ноутбук ставився до надпотужним ігрових моделей. Тоді така автономність була б зрозуміла. Але тут всі власники в подиві. Час автономної роботи пристрою - ще одне слабке місце. Питається: навіщо такий ноутбук потрібен? Адже весь сенс такого девайса в мобільності. А якщо акумулятора вистачає тільки на те, щоб перенести його від однієї розетки до іншого - то це вже не ноутбук.

Висновок

Якої можна винести вердикт щодо Lenovo IdeaPad 110-15ACL? Відгуки про пристрої говорять про те, що це бюджетне пристрій має більше недоліків, ніж переваг: продуктивність кульгає, екран огидний, час автономної роботи взагалі ніяке. Тим не менш, якщо працювати за ноутбуком недовго, не брати його з собою нікуди і не грати в сучасні ігри, то і такий пристрій підійде для повсякденного використання. Але краще доповісти трохи грошей і взяти що-небудь з більш адекватним екраном. У тій же "Леново" є досить цікаві моделі, крім цієї.