Відкритий весь світ: ігри, де можна робити все що захочеш

18 0 Новини високих технологій

Ігри, де можна робити все що захочеш, стали новою тенденцією світового игростроя. Не дивно, геймера приваблює можливість реалізувати саме той сценарій проходження, який здається йому найбільш прийнятним для обраного стилю або ролі. З кожним роком таких проектів стає все більше, а ступінь свободи зростає. Якщо раніше «пісочницею» можна було назвати той шутер або аркаду, де дозволяють самостійно вибрати кінцівку, то тепер геймеру не обов'язково проходити основний сюжет, що тільки додає інтересу. Перед гравцем відкритий цілий світ для дослідження, безліч квестів і варіацій їх проходження. Все це робить пісочницю не просто захоплюючою, але затягує. На такий проект не шкода витратити кілька тижнів і навіть місяців.


Minecraft

Відкритий весь світ: ігри, де можна робити все що захочеш
Серед ігор, де можна робити все що захочеш, є категорія симуляторів містобудування, де ігровий процес обмежений виключно фантазією гравця і його готовністю взяти на себе відповідальність за невелике селище або місто. «Майнкрафт» виділяється на їх фоні. Адже цей проект дозволяє гравцеві буквально втілити в життя будь-які свої фантазії, незалежно від їх складності. До послуг геймера будівництво власного житла, полювання за ресурсами, суперництво з іншими учасниками або комп'ютерними ботами і багато іншого. Сценарій знайдеться на будь-який смак, як для пасивних, так і активних категорій. Гра «Майнкрафт», де можна робити все, дала початок цілій низці проектів. Так, наприклад, до цих пір учасники сперечаються, хто був прабатьком сегмента – «Майнкрафт» або «Террария». По суті, такі пісочниці багато в чому схожі: гравець обмежений виключно зовнішніми факторами або ж зовсім необмежений. При цьому від геймера потрібно вести будівництво і стежити за рівнем споживання ресурсів. Світ генерується випадково, як і обсяг корисних копалин.


Серед інших «пісочниць» такого типу виділяється Factorio, Dwarven Fortress, Rust, Arc, The Forest. Залежно від ступеня загрози для гравця, обмеженості ресурсів і вибраного фону для шукача пригод варіюється і допустимий вік для участі в таких проектах.

Second Life

Відкритий весь світ: ігри, де можна робити все що захочеш
Це гра, де можна робити все що завгодно, буквально. Навіть назва говорить про це. Гравцеві дають можливість прожити друге життя. До послуг геймера будівництво власних квартир, навіть цілого міста, вибір персонажа, аж до дрібниць і навіть ступінь свободи контактів з іншими членами віртуального соціуму. Якщо геймеру завгодно виростити свого персонажа в ізоляції або ж підняти його на вершину фінансової піраміди, така можливість передбачена розробниками. Геймплей продуманий до дрібниць, але є і деякі недоліки. У проекту досить обмежений російськомовний соціум, і адаптуватися новачкові буде дещо важко.

Just Cause

Відкритий весь світ: ігри, де можна робити все що захочеш
Проект, який відкрив перед геймерами нові горизонти руйнувань. Після виходу першої частини JC прогнозували майбутнє клон GTA з подальшим прозябанием в невідомості з-за оглушливого успіху свого конкурента, але проекту вдалося закріпитися в сегменті та завоювати власну аудиторію фанатів.
Секрет такого успіху простий – повна і абсолютно разрушимая ігрова всесвіт. Якщо в попередніх іграх з цього списку перед користувачем ставилося завдання будувати, то тут розробник подбав про те, щоб у геймера був вражаючий арсенал зброї. В Just Cause присутня абсолютна свобода, гравець може навіть не замислюватися про сюжетної лінії або мотиви вчинку того чи іншого персонажа, коли можна просто запустити найближчого перехожого в повітря за допомогою вибухівки. Саме тому багато критикують JC за зайву жорстокість.

The Elder Scrolls

Проект Bethesda став справжнім ковтком свіжого повітря для любителів фентезі з глибоко продуманою світом. Всесвіт The Elder Scrolls має своїх богів і демонів, королів і героїв, серед яких раз по раз з'являється головний герой. Під управлінням геймера він може скидати або підносити правителів, навіть сам зайняти місце глави клану або ж аватари божества. Чи Не це повна свобода дій? Серед ігор, де можна робити все що захочеш, серія The Elder Scrolls виділяється деталізацією навколишнього світу і пропрацьованністю навіть незначних квестів разом з системою класів, властивої жанру РПГ. Це дає гравцеві необмежений потенціал у дослідженні і розвитку, що тільки підстьобує інтерес до проекту.

Fallout

Відкритий весь світ: ігри, де можна робити все що захочеш
Перші частини Fallout стали для гравців своєрідним еталоном якості серед пісочниць. Ігри, де можна робити все що захочеш, з'явилися в сегменті відносно недавно, і багато хто вважає, що розвиток жанру почалося саме з Fallout. Сама ідея виживання в радіоактивного пустки на момент виходу проекту вважалася новинкою, а висока складність проходження тільки підштовхувала геймерів пробувати себе в ролі вихідця з Притулку знову і знову. Однак цінний Fallout не тільки цим. Гра дозволяє буквально вжитися в обрану роль і вести її повний відіграш. Пройти сюжет до кінця можна, вбивши кожного зустрічного або не зробивши жодного пострілу. Кожне рішення геймера, так чи інакше, позначається на подальшому розвитку подій.

The Sims

Коли мова заходить про іграх, там, де можна робити все що завгодно, буквально проживши ще одне життя, то часто асоціації виникають саме з The Sims. Гра отримала шалений успіх у світі, отримавши в підсумку кількома десятками доповнень. Суть гри полягає в створенні точної копії гравця (або ні) – сима, який і буде ходити на роботу, зав'язувати стосунки, бігати в спортзалі і досягати кар'єрного зростання. Необмеженість можливостей розвитку життя обраного персонажа призвела до стабільно високої затребуваності симулятора серед геймерів.

Wasteland

Відкритий весь світ: ігри, де можна робити все що захочеш
Wasteland називають гідним продовжувачем традицій Fallout, в тому числі це стосується і повної свободи дій. Пустка стала гарніше, складніше і більш продумано, а тепер гравцеві доведеться командувати цілим загоном, члени якого можуть сваритися або вмирати один за одного. Свобода вибору практично не обмежена. Одне і теж завдання можна пройти, влаштувавши стрілянину або умовивши ватажка бандитів здатися. Величезна варіація можливостей, пророблений світ і цікавий сюжет утримують Wasteland в топі по популярності, адже проект створений любителями і фанатами на базі платформи краудфандингу. Ігри з повною свободою дій з'являються все частіше. Нехай критики кажуть про загрозу зростання залежності від таких проектів, коли геймер здійснює втечу від реальних проблем у віртуальний світ, але можливість прожити життя героєм або негідником, після чого спробувати ще раз, все також залучає аудиторію. Тому ігри-пісочниці будуть виходити і далі, а свобода дій у них буде рости, втім, як і реалізм.