Всі частини Battlefield по порядку: список, короткий опис

27 0 Новини високих технологій

Серія ігор Battlefield стала для багатьох гравців знаковою в сегменті action. Останній проект франшизи досі утримує пальму лідерства серед конкурентів і користується величезним попитом в онлайн-просторі. Але як все починалося? Колись легендарний Battlefield був не більш ніж пробної грою, присвяченій подіями Другої світової війни. Поступово проект упрочивался і завойовував фанатів. Звичайно, не обійшлося без падінь, які загрожували безпосередньо самобутності проекту EA. Але зараз все позаду, і класовий шутер з заповітним назвою міцно асоціюється з претензіями на статус «Гра року».


Battlefield 1942

Всі частини Battlefield по порядку: список, короткий опис
Всі частини гри Battlefield в тій чи іншій мірі присвячені військовим конфліктам. Гравець протистоїть ворогові в складі однієї з армій союзників, воює в тилу або ж штурмує зміцнення на Близькому Сході. Гра складається з таких частин:
 • Battlefield 1942;
 • Vietnam;
 • Battelfield 2;
 • 2142;
 • Bad Company;
 • Heroes;
 • Batterfield 2: Modern Combat;
 • 1943;
 • Play 4 Free;
 • Batterfield Online;
 • Batterfield 3;
 • Batterfield 4;
 • Hardline;
 • Batterfield 1.
 • Далі ми розглянемо по порядку всі частини Battlefield, список яких дуже великий. Їх сюжет практично повністю відповідають історичним подіям. Розробник тут не нав'язує своє бачення події і його трактування. А почалося все з досить пересічного шутера про Другій світовій війні, який вийшов під назвою Battlefield 1942. У далекому 2002 році можливість грати по Мережі без проблем була сприйнята як ковток свіжого повітря в сегменті шутерів. Незважаючи на те, що ресурси гравця були обмежені 16 сценаріями битв, поганий графікою, відносно низьким рівнем «правдивості», відсутністю фізики та елементарної балістики, дебют проекту був вдалим.


  У 2003 році вийшли два доповнення – Secret Weapons of WWII і The Road To Rome, які привнесли нові карти. У грі налічувалося 5 сторін та 32 одиниці техніки. В цілому проект окупився і EA практично відразу анонсували другу частину.

  Battlefield: Vietnam

  Кожен бажає вивчити список всіх частин Battlefield. За порядком їх запам'ятати. Тут є і доповнення, які по суті одноманітні. «В'єтнам» не став винятком. Незважаючи на те що він з'явився в 2004 році, геймери продовжили грати в «1942» з-за більш великих варіацій сторін і техніки. Концентрація на протистоянні двох сторін з'являлася в іграх серії Battlefield ще кілька разів і знову сприймалася прихильниками скоріше негативно. «В'єтнам» вийшов ексклюзивно для Windows, що, можливо, теж визначило долю проекту. Незважаючи на більш низький рейтинг, гра отримала доповнення, в якому повернулася «до коріння» - World War II Mod.

  Battlefield 2

  Всі частини Battlefield по порядку: список, короткий опис
  На цей раз дії ігри переносяться в сучасність. На відміну від попередніх проектів, шутер обзавівся більш досконалої графікою і механікою. Гравцеві належить виступити в якості члена спецзагону у війні 21-го століття на стороні США, Китаю, Євросоюзу, Росії або країн Середнього Сходу.
  Шутер відрізняється глибокою обробкою і отримав відразу три додатки: Armored Fury, Euro Forces, Special Forces. На думку критиків, Battlefield 2 стала однією з кращих ігор сегменту онлайн в свій час і продовжує користуватися популярністю до цих пор.

  Battlefield 2142

  На думку фанатів, родзинка проекту EA полягала як раз у відображенні історичних паралелей військових дій. Коли список ігор Battlefield поповнився новим дітищем, багато хто відвернувся від кумира. Гра, де театр воєнних дій розгорнувся у похмурому майбутньому зі сценарієм глобального похолодання, не отримав історичної підоснови, реальних моделей зброї і техніки. Всі нововведення проекту полягають в режимі «Титан», підтримуваним при грі по Мережі. Але цього геймерам здалося мало. Незважаючи на низькі власні оцінки, свій сегмент гра знайшла. Ті, хто не був знайомий з класикою сегмента шутерів, знайшли Battlefield 2142 захоплюючою грою з оригінальною задумкою, досить успішною для 2007 року. Проект отримав доповнення – Northern Strike.

  Bad Company

  Всі частини Battlefield по порядку: список, короткий опис
  Цей міні-проект всередині франшизи про пригоди компанії з 4 солдатів, які спершу стали найманцями, а після зіграли роль «хороших хлопців». Тут представлена нехарактерна для Battlefield велика компанія з хорошим сюжетом, тому багато гравців все ще повертаються до проекту як до цікавого об'єкту для проходження. Сюжет розвивається в умовній сучасності з кількома поправками. Перша частина з'явилася в 2008 році, друга – в 2010. Багато гравців вважають цей період кращим для ігор серії Battlefield. Критиці піддалася виключно онлайн-складова Bad Company, оскільки нововведень багатокористувацький режим не отримав.

  Battlefield: Heroes

  Ви вже запам'ятали по порядку всі частини Battlefield? Список включає як вдалі проекти, так і умовно провальні. Однак до розробки всіх частин франшизи EA виявляла максимально скрупульозний підхід, ретельно звіряючи моделі зброї, техніки та вміння солдатів. Але одна з ігор серії вийшла жартівливій. Її назва – Battlefield Heroes. Гру відрізняє мультяшна графіка, але в іншому це тактичний шутер, до того ж завоював армію шанувальників.

  Battlefield 2: Modern Combat

  Версія 2 частини серії, випущена спеціально для власників консолей в 2009 році. Трохи відрізняється зміненим інтерфейсом і управлінням. Гравцеві пропонують виступити за бік країн блоку НАТО або Китай, які виявилися втягнутими в довгостроковий конфлікт. Геймплей зазнав кілька більш значні зміни. Реконструкції зазнали практично всі моделі озброєння, техніки і солдати.

  Battlefield 1943

  Ця частина серії виявилася ексклюзивом для власників ігрових приставок. Вийшов проект у 2009 році, намічалася реалізація на ПК, але пізніше її повернули. Є прямим продовженням першої частини серії. Військове зіткнення відбувається на території трьох островів у Тихому океані, сторонами конфлікту виступають Японська імперія і США. Гра не поширюється на фізичних носіях і не знайшла значного відгуку серед шанувальників, оскільки розробник урізав компанію і онлайн-режим.

  Play 4 Free і Battlefield Online

  Не є безпосередньо дітищами ЕА і відрізняються винятковою спрямованістю на багатокористувацький режим. Згідно назві, Battlefield Play 4 Free поширюється на умовно безкоштовній основі. У другій версії є незначний донат, його розміри залежать від конкретного сервера. Обидва проекту на даному етапі практично не підтримуються і непопулярні серед гравців.

  Battlefield 3

  Всі частини Battlefield по порядку: список, короткий опис
  Мультиплатформовий шутер, який вийшов реліз в 2011 році. Відрізняється від інших ігор серії наявністю розвитку сюжету з боку декількох активних протагоністів, які воюють за різні сторони конфлікту. Вже традиційно театр військових дій розгортається в сучасності.

  Battlefield 4

  Безпосереднє продовження 3-й частині 2011-го року, в якій дії відбуваються вже в найближчому майбутньому. Кардинальні зміни спіткали сюжетну складову, а ось техніка, озброєння і ІІ залишилися колишніми, в результаті чого проект занепав після релізу і зараз відомий в основному в колі фанатів.

  Battlefield Hardline

  Дітище студії Visceral Games. У грі конфлікт розгортається навколо поліції і кримінальних елементів. Реліз відбувся в 2015 році, але вибухової популярності, як того чекала компанія не сталося. Гра цікава новою віхою в історії зіткнень, але кардинальних змін у геймплеї не зазнала.

  Battlefield 1

  Всі частини Battlefield по порядку: список, короткий опис
  Серед ігор серії Battlefield частина 1 займає особливе місце. Цей проект отримав звання «Гра року» у 2016 році. Дії розгортаються в період Першої світової війни, що ще до релізу викликало бурю засудження з боку шанувальників серії. Після релізу багато були засмучені наявністю величезного числа недоробок і «дірявого» захистом від прихильників чіт-кодів. Згодом EA виправила ситуацію і принесла свої вибачення, але левова частка фанатів так і не повернулася до цього проекту. Пізніше вийшло доповнення, яке привнесло в гру нову картку і можливість зіграти за росіян, але висока вартість DLC призвела до досить слабкого поштовху інтересу. Отже, ми розглянули по порядку всі частини Battlefield. Список їх дійсно колосальний. Він включає як революційні проекти, так і провальні. Дійсно, EA не завжди радувала фанатів, але її франшиза, безумовно, заслужила місце серед класики комп'ютерних ігор. Battlefield існує вже 15 років, чого не скажеш про багатьох популярних в минулому проектах. Більш того, гра все ще утримує шанувальників і здавати позиції не збирається, що заслуговує поваги.