Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?

17 0 Новини високих технологій

Знімні носії інформації дуже зручні. Сьогодні флеш-накопичувачі випускаються об'ємом до 64 Гб. Зручний девайс підключається в USB-роз'єм комп'ютера і дозволяє швидко зберегти важливі файли і текстові документи. Однак іноді користувачі стикаються з тим, що флешка не відображається на комп'ютері. Що робити в цій ситуації? З чим можуть бути пов'язані проблеми подібного роду? Варто враховувати, що іноді комп'ютер перестає бачити знімний носій, навіть якщо до цього з ним не було ніяких проблем. У деяких ситуаціях ПК не відображає вміст папок, а іноді і зовсім «не бачить», що девайс підключений. Опинившись у такій ситуації, кожен користувач задає собі цілком закономірне питання: «Чому в моєму комп'ютері не відображається флешка?» Деякі починають панікувати, переживаючи, що всі збережені дані будуть втрачені. Але не варто передчасно впадати у відчай. Спершу потрібно спокійно розібратися з причинами виниклої проблеми. Таких може бути декілька.


Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?

Брак потужності або проблеми з гніздом

Зазвичай на стаціонарних системних блоках є відразу кілька портів для підключення USB-носіїв. Деякі з них розташовані на фронтальній частині «системника», і вони досить часто перестають працювати коректно. В цьому випадку потрібно спробувати вставити флешку в роз'єм, розташований на задній частині комп'ютера. Якщо там відповідні порти відсутні, то потрібно перевірити вихідний отвір для навушників, яка зазвичай розташовується на передній частині системного блоку. Якщо звукова доріжка не відтворюється, то проблема пов'язана з механічною несправністю роз'ємів. Ще один варіант пояснення - вони спочатку не були підключені до материнської плати ПК. Розробники дуже часто вчиняють цю помилку при виробництві «системників».


Крім цього, якщо комп'ютер не бачить флешку через USB, то це може свідчити про те, що на роз'єм подається занадто мало харчування, з-за чого носій постійно включається і відключається. Це відбувається з-за помилок розробників, які не завжди максимально щільно поміщають кабелі в потрібні пази. Якщо в папці «Мій комп'ютер» флешка не відображається з цих причин, то самостійно впоратися з проблемою буде складно. Набагато простіше звернутися в сервісний центр або повернути несправний системний блок продавцю.
Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?
Якщо ж проблема не пов'язана з недостатністю харчування або неправильною роботою роз'ємів, то варто розглянути інші причини непрацюючого знімного носія.

Драйвери

У кожній флешці за умовчанням встановлено програмне забезпечення, яке повинне автоматично активуватиметься при підключенні пристрою до ПК. Однак система Windows 7 не завжди коректно встановлює драйвер. Звідси і з'являється найпоширеніша причина того, чому в «Моєму комп'ютері» не відображається флешка. Щоб усунути цю несправність, необхідно перейти в «Диспетчер пристроїв». Зробити це можна двома способами:
 • Натиснути правою клавішею мишки на напис «Мій комп'ютер» і вибрати рядок «Властивості». Зліва у вікні буде список доступних директорій. З нього потрібно вибрати «Диспетчер пристроїв».
 • Натиснути лівою кнопкою миші на «Пуск» і вбити в пошук назву необхідної директорії.
 • Якщо все зроблено правильно, то відкриється нове вікно з переліком всіх підключених пристроїв і звітом про їх роботу. У цьому списку необхідно знайти «USB-контролери». Поруч з написом буде стояти значок «+». Потрібно натиснути на нього і подивитися, чи не стоїть навпроти якого-небудь з девайсів знака оклику.
  Якщо якийсь із драйверів працює некоректно, то потрібно клацнути по ньому правою клавішею миші та виберіть «Оновити». Після цього система спробує самостійно знайти потрібне програмне забезпечення.
  Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?
  Якщо цього не сталося і комп'ютер не бачить флешку Windows 7 то необхідні драйвери можна встановити вручну. Для того потрібно пройти на сайт виробника знімного накопичувача і завантажити актуальну версію. Після цього можна запустити файл прямо з папки завантажень, або повторно перейти в «Диспетчер пристроїв» і вказати там шлях до папки, в якій лежать потрібні драйвери. Якщо комп'ютер перестав бачити флешку, можна скористатися й іншими способами вирішення цієї неприємності.

  Виправлення неполадок Windows

  Даний метод не підходить у випадках, коли девайс взагалі не визначається системою. Якщо ж комп'ютер бачить флешку, але не відкриває файли, збережені на ній, то в цьому випадку вирішити проблему допоможе сама «Вінда». Щоб скористатися стандартними засобами усунення несправностей, необхідно витягти флешку і знову вставити її. Після цього система зазвичай сповіщає про те, що встановити програмне забезпечення для девайса не вдалося і пропонує спробувати вирішити проблему. Якщо ж така функція на комп'ютері відсутня, не варто зневірятися. Для цього переходимо на офіційний сайт Microsoft і викачуємо необхідну утиліту. Після цього запускаємо її і натискаємо кнопку «Далі». Програма самостійно почне діагностику та виправлення можливих несправностей. У підсумку утиліта повідомить вердикт і запропонує кілька варіантів вирішення проблеми на вибір. Користувачу достатньо лише слідувати рекомендаціям програми.
  У деяких випадках стандартні засоби виправлення неполадок видають звіт, в якому зазначається, що ніяких несправностей виявлено не було. Це означає, що функціоналу утиліти не вистачило для роботи. Також це може бути ознакою того, що проблема криється в самому знімному диску. Іноді в папці «Мій комп'ютер» флешка не відображається по ряду інших причин.

  Віруси

  Вірусне і шпигунське ПЗ також може вплинути на коректну роботу системи. В цьому випадку на екрані найчастіше з'являються помилки на зразок «Відмовлено в доступі». Це означає, що віруси і трояни пошкодили вихідний драйвер девайса і замінили на ньому кілька файлів. Щоб вирішити таку проблему, необхідно зайти в «Комп'ютер» і в адресному рядку вписати назву флеш-накопичувача (зазвичай це якась латинська літера), вказавши після нього символи «:». Далі потрібно натиснути Enter. На наступному етапі, швидше за все, відкриється порожня папка. Щоб зробити її файли видимими, досить пройти в директорію автозапуску. Для цього потрібно вибрати «Сервіс» і перейти в «Свойства», після чого відкриється нове вікно.
  Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?
  У ньому потрібно знайти вкладку «Вид» і прокрутити повзунок в самий низ. Знайшовши «Приховувати файли, потрібно зняти галочку з тієї опції і активувати видимість прихованих файлів. Після цього достатньо підтвердити операцію, і всі необхідні файли повинні відобразитися у папці флеш-накопичувача. Однак це ще не все. Справа в тому, що після цих маніпуляцій у папці «Мій комп'ютер» флешка не відображається все одно, це пов'язано з тим, що уражений вірусом файл не видалений. Щоб від нього позбутися, потрібно знайти документ з назвою autorun.inf і видалити його. Після цього залишиться лише просканувати систему на наявність можливого шкідливого ПО. Цілком можливо, що на комп'ютері можуть бути присутні залишкові файли вірусів. Якщо нічого не допомогло і флешка не видно телефону і комп'ютера, то можна спробувати виконати більш складні маніпуляції. Також можна спробувати відключити від комп'ютера всі девайси і перезавантажити ПК. Після цього потрібно просканувати його на віруси, повторно вимкнути і включити пристрій і тільки після цього підключити флешку. Справа в тому, що вірус може бути не на ПК, а на якому-небудь додатково підключеному до нього девайсі, тому їх і потрібно відключити.

  Форматування носія

  Якщо девайс не видно не тільки на ПК, але і на смартфоні, то проблеми можуть бути більш серйозними. Як правило, в цьому випадку на екрані з'являється повідомлення про те, що встановлюється диск необхідно відформатувати. Приступаючи до виконання вимоги системи, потрібно розуміти, що дана операція знищить абсолютно всі дані зі знімного носія. Але разом з потрібними документами віддалиться і шкідливе або неправильне. Для активації даного процесу досить натиснути на «Форматувати» і дочекатися, поки система очистить флешку. Щоб запустити процес форматування вручну, достатньо виконати наступні маніпуляції:
 • Перейти в «Властивості», клікнувши правою кнопкою миші на «Мій комп'ютер».
 • У випадаючому меню активувати функцію форматування.
 • Вибрати файлову систему, яка буде повністю відповідати ПК.
 • Встановити галочки навпроти «Швидке». В цьому випадку файли можуть зберегтися, але разом з ними не зникнуть і «биті» папки.
 • Натиснути «Почати».
 • Є й інші причини, винні в тому, що в папці «Мій комп'ютер» не відображається флешка.

  Конфлікт розділів

  Таке відбувається, коли з якихось причин система не може розпізнати назву флешки. Справа в тому, що на комп'ютері може бути встановлено декілька дисків. Якщо користувач присвоїв одній з них назву «K», і при цьому на знімному носії за замовчуванням встановлений такий же індекс, то це призведе до збою. Вирішити таку проблему дуже просто.
  Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?
  Для цього потрібно перейти в «Панель управління» і зробити вибірку за категоріями (так зручніше). Після цього необхідно знайти панель адміністрування і вибрати «Керування комп'ютером». При цьому всі маніпуляції потрібно здійснювати виключно від імені адміністратора. В іншому випадку всі операції будуть марними, так як система не прийме внесених змін. У панелі адміністрування є 3 категорії. З них треба вибрати «Запам'ятовуючі пристрої». Після відкриття нового вікна праворуч з'явиться список всіх дисків, зареєстрованих у системі. У цьому переліку буде і безіменний девайс – це флешка, чиє ім'я «не догодило» ОС. Щоб виправити цю невелику помилку, достатньо присвоїти накопичувачу новий індекс. Для цього потрібно натиснути на безіменній флешці правою клавішею мишки і вибрати пункт «Змінити букву». Після цього на моніторі портативного комп'ютера з'явиться нове віконце, і система запропонує поміняти букву. Для флешки не рекомендується використовувати літеру «A», так як вона застосовується виключно до дискети. З тієї ж причини не варто використовувати символ «В». Індекс «З» зазвичай присвоюється основного системного розділу жорсткого диска. Буква «D» відповідає за другий логічний розділ, тому вона теж не підходить. Всі інші символи можна сміливо використовувати для накопичувача. Продовжуючи розбиратися, чому не видно флешка на комп'ютері і як вирішити цю проблему, варто розглянути ще кілька варіантів.

  Заміна подовжувача

  Для USB-портів часто використовуються всілякі розгалужувачі. Такі дроти дуже часто виходять з ладу. З ними відбувається те ж саме, що постійно трапляється з навушниками – контакти відходять або заламываются, з-за чого використовувати аксесуар коректно стає неможливо. Подібне може статися, якщо до ПК було одночасно підключений занадто багато девайсів. У цьому випадку рекомендується спробувати підключити флеш-накопичувач безпосередньо до комп'ютера. Якщо він буде працювати коректно, то вся справа в подовжувачі. Також варто спробувати використовувати розгалужувач з іншим пристроєм, щоб перевірити його працездатність.
  Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?
  Фахівці рекомендують купувати для подовжувачів окремі блоки живлення, так як іноді харчування в «рідному» USB-порту комп'ютера може не вистачити на обслуговування таких додаткових аксесуарів. Однак іноді буває так, що навіть після всіх цих маніпуляцій комп'ютер не бачить флешку USB. Що робити в цій ситуації? Не впадати у відчай. Можливо, роз'єми для змінних накопичувачів просто відключені.

  Як включити USB-порти

  Іноді продавці з незрозумілих причин відключають роз'єми, використовуючи «тонке» настроювання системи. Можливо, це робиться для того, щоб покупці зверталися до них за платними послугами. Однак з усім можна впоратися самостійно. Для цього потрібно зайти в BIOS. Після цього потрібно перейти в розділ, який відповідає за контролери та активувати роз'єми, якщо вони насправді відключені. Як правило, потрібні налаштування знаходяться в розділі Advanced. Щоб включити контролери, достатньо за допомогою стрілок на клавіатурі вибрати Enable навпроти рядка USB Controllers. Далі досить натиснути F10 щоб зберегти внесені зміни. Після цього залишиться тільки завантажити комп'ютер в штатному режимі. Також є й більш просте пояснення, чому комп'ютер Windows не бачить флешку через USB.

  Механічні пошкодження

  Мініатюрний девайс міг впасти на підлогу або у воду. Від удару його крихкі деталі дуже легко пошкоджуються. Щоб перевірити працездатність флешки, досить вставити її в гніздо ПК. Якщо на накопичувачі не загоряється світловий індикатор і комп'ютер не видає характерного «ти-дик», то, можливо, аксесуар пошкоджений. У цьому випадку самостійно «реанімувати» флешку буде дуже складно. Звичайно, можна спробувати віднести в сервісний центр, де фахівець зможе відновити дані. Саме тому краще не зберігати інформацію тільки на одному мініатюрному носіїв. Також фахівці рекомендують зберігати важливі дані не на флешках, а на знімних жорстких дисках. Вони набагато рідше ламаються і довше служать.
  Чому флешка не відображається в моєму комп'ютері: що робити?

  Спеціалізовані програми

  Якщо користувач придбав флеш-накопичувач від популярних виробників Kingston, Verbatium та інших, то варто ознайомитися з програмним забезпеченням, яке пропонують ці компанії. Якщо заглянути на їх офіційні сайти, то там можна знайти спеціалізовані утиліти, які допоможуть швидко відновити роботу девайса. Також можна пошукати в інтернеті що-небудь ще від інших виробників. Однак скачувати подібні програми з сайтів, що не мають відношення до компанії, яка займається виготовленням флешок, не варто. У цьому випадку можна дістати небезпечне зловмисне програмне забезпечення на свій комп'ютер. Знаючи, чому комп'ютер не бачить флешку, що робити і як вирішити цю проблему, можна спробувати самостійно розібратися. Проте на майбутнє варто взяти за правило використовувати відразу декілька накопичувачів. Тільки так можна бути впевненим, що важливі дані і файли не будуть втрачені в самий несподіваний момент. Також своєчасно рекомендується чистити реєстр ПК і перевіряти його на наявність вірусів. Деякі з них можуть знаходитися в системних файлах. Тому не варто забувати про безпеку ОС.