Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і огляд

10 0 Новини високих технологій

У грі Hellblade Senua S Sacrifice сюжет може поставити в ступор будь-якого гравця. Спочатку немає ніякої передісторії або пояснень. Користувач чує тільки голоси в голові головної героїні і з цих уривків повинен скласти повну картину того, що відбувається. Незважаючи на це, гра заслужено вважається однією з кращих в 2017 році. Огляд основних елементів у статті доведе це. Сюжет також заманює, якщо в ньому розібратися.

Важливі відомості про проект

У шедеврі від розробників Hellblade Senua S Sacrifice сюжет має глибокий зв'язок зі скандинавської міфологією. Наприклад, гравцям варто знати, що таке Хельфхейм, куди прямує головна героїня. Це один з дев'яти світів, куди потрапляють люди після смерті. Панує там велетка Хель, яку Один скинув у темні глибини. За легендою звідти неможливо вибратися, адже ворота охороняють четырехглазый пес Гарм і страж Модгуд. У грі присутня темна стилістика, так як жанром був обраний психологічний хоррор. Відповідну атмосферу підтримує якісне звуковий супровід.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і оглядСюжетна лінія

У Hellblade Senua S Sacrifice сюжет починається в 791 році нашої ери, місце дій – Північна Європа. В цей час у регіоні жили язичницькі племена, які вірили у свій пантеон богів. Приблизно в цей же момент вікінги висадились на Оркнейських островах і винищили там народ кельтів. Головна героїня з народу піктів Сенуа є войовницею у своєму племені. Вона відправляється у Хельфхейм з відрубаною головою своєї коханої людини Диллиона, щоб спробувати повернути його до життя. Чоловік був єдиним, хто ставився до дівчини не так, як інші одноплемінники. Він бачив в ній хороші сторони і зумів полюбити. Їхні стосунки після спалаху чуми перебували в напруженому стані. Коли Сенуа була не в селі, на неї напали войовничі вікінги. Вони розорили поселення, багатьох жителів убили, а самого Диллиона зрадили кари, яка в історії називається «кривавий орел». Так як вбивство скоїли скандинавські племена, то головна героїня переконана, що її коханий в полоні у богині Хель. Вона хоче дійти до неї і виторгувати душу хлопця.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і оглядРоздвоєння особистості

Протягом усього проходження сюжету в Hellblade Senua S Sacrifice в голові головної героїні будуть говорити голоси. Дівчина страждає психозом, який отримав форму двох особистостей в ній. Вони будуть супроводжувати її на шляху до Хельфхейм і коментувати те, що відбувається в грі. Це і є відгомони її хвороби, які дають про себе знати постійно. У дитинстві дівчина сильно страждала від того, що її батько по імені Цинбел намагався викоренити захворювання з тіла. Він був друїдом в племені піктів і вважав психоз прокляттям від богів. Батько піддавав дочка різноманітним мукам, так як вважав це спосіб позбавлення від «темної сутності» Сенуа. Психоз був спадковим і передався головної героїні від матері. Її Цинбел спалив на багатті, щоб викорінити «темряву», яка могла поширитися на інших людей. Протягом подорожі дівчина буде також бачити образи з минулого. Часто до неї буде вже мертвий Диллион, жорстокий батько, який втік з полону вікінгів Друт та інші особистості.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і огляд

Перипетії по ходу історії

Труднощі з поясненням сюжету в Hellblade Senua S Sacrifice пов'язані з тим, що в грі є безліч відсилань до скандинавської міфології. Звичайним людям, які не знайомі з даними епосом, буде складно зрозуміти, з ким б'ється головна героїня. Наприклад, спочатку вона шукає вхід в Хельхейм і б'ється з невідомими воїнами. Далі перед нею в образі ворогів постають Сурт і Вальравн. Перший є вогненним велетнем, а другий вороном величезних розмірів. Далі вона зможе заволодіти Грамом – мечем для вбивства богів, битися з триголовим Гармом і зрештою дійде до самої Хель. Розібратися у всьому цьому без відповідних знань важко. Та й дух історії з міфологією відчути повністю не вдасться. У підсумку виходить, що перед грою варто ознайомитися зі скандинавськими історіями, хоча б поверхово. Тоді битви будуть здаватися більш эпичными, а шлях Сенуа не таким невідомим. Знання історій дозволить більше відчути сюжет і переживання з цього приводу.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і огляд

Складнощі в поданні

На одній міфології пояснення сюжету в Hellblade Senua S Sacrifice не закінчуються. Користувачеві доведеться прочитати всю вищевикладену інформацію, а також звикнути до незвичайної подачі даних у грі. Якщо ж користувач просто сів розслабитися за черговим комп'ютерним розвагою, то його може спіткати розчарування. Перші моменти в грі просто позбавлені боїв, захоплюючих подій і іншого. Героїня просувається по шляху і при цьому чує закадровий голос. Він постійно викладає філософські задуми, розповідає про складнощі на шляху, але нічого не конкретизує. Є натяки на те, що дівчина йде в Хельхейм, але для чого і що це за світ такий, користувачеві прямо ніхто не говорить. Навіть підготовленому гравцеві до подібної подачі доведеться набратися терпіння, щоб прочитати з субтитрами (російська озвучка відсутня) багато тексту від розробників. При цьому один закадровий голос змішується з тими, що говорять в голові головної героїні. Вивудити крупиці фактів з промови дійсно важко, а тому багато хто відразу ж йдуть шукати пояснення сюжету даного проекту.

Етап розробки проекту

У грі Hellblade Senua S Sacrifice сюжет з описом робила команда з дванадцяти чоловік. Ці люди об'єдналися з флагманом - студія Ninja Theory - і почали робити свій шедевр. На перший ролик вони витратили всього кілька сотень фунтів, так як створювали його за допомогою купленого у інших людей обладнання. У хід пішов навіть шолом для гри в крикет, який майстри використовували для технології захоплення рухів. Користувач, який включився в гру вперше, може подумати, що це великий ААА-проект і в роботі над ним брали участь сотні авторів. Все це завдяки якісній розробці зовнішнього світу та анімації персонажів. У головної героїні на обличчі в певні моменти чітко читаються страх, жах, ненависть, співчуття та інші емоції. До роботи з грою творці підійшли з розумом і без великих бюджетів крок за кроком йшли до своєї мети. Вони вигадали власну унікальну концепцію, і хоч проект не вийшов ідеальним, але він явно заслуговує уваги кожного геймера.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і огляд

Ігровий світ

Починати огляд гри Hellblade Senua S Sacrifice з сюжету є правильним, щоб користувач зрозумів всю суть проекту, але і без самої історії у нього є свої особливості. До них можна віднести атмосферу ігрового світу в дусі похмурих скандинавських легенд про богів і велетнях. Сенуа страждає рідкісною формою психозу і при цьому направляється в світ померлих душ з головою своєї коханої людини Диллиона. Уже ці три факти говорять про те, що навколишнє середовище має відповідати похмурому внутрішньому стану головної героїні. Розробникам вдалося це передати завдяки прекрасній графіці і музичному виконанню від Енді Ла-Плагуа. Деякі звуки зроблені так, щоб герой зміг визначити на слух їх джерело. Це зроблено для того, щоб трохи спростити деякі головоломки. В ігровому світі часто можна побачити дерево з повішеними людьми, величезних монстрів, похмурі переходи по різним типам місцевості і раптово змінюється ландшафт. Все це лише підігріває з кожним разом інтерес до гри.

Бойова система

Якщо в огляді сюжету Hellblade Senua S Sacrifice і є багато особливостей, то бойова система, навпаки, відзначається простотою. Автори вирішили не вигадувати нічого нового, а використовувати класичні битви з видом від третьої особи. Головна героїня Сенуа була войовницею у своєму племені, а тому має поводитися зі зброєю ближнього бою. В її арсеналі є легка та важка атака. Перша б'є швидко, але не дуже сильно, а друга навпаки. Для захисту припасено більше можливостей. Тут блокування, ухилення і навіть уповільнення часу можна використовувати собі на благо. Варто сказати, що блок працює, тільки якщо ставити його вже в момент нанесення атаки ворогом. Постійно ухилятися є кращим способом уникнути завданої шкоди, особливо в бою проти декількох супротивників. Різні типи ворогів в грі вразливі до тих чи інших комбінацій умінь. В перші моменти бою випробуйте їх і запам'ятайте спосіб перемоги в майбутньому. Поява монстрів повторюється у різні моменти гри.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і огляд

Загадки в грі

Так як у грі Hellblade Senua S Sacrifice сюжет проходження є головним аспектом і на нього розробники зробили упор, бойовий стиль залишився на порядок нижче за якістю. По ходу просування у світі живих і Хельхейме головна героїня буде знаходити замкнені ворота. Щоб їх відкрити, потрібно увійти в режим концентрації, щоб побачити потрібну руну. Подібний знак необхідно відшукати на місцевості. Він може бути прихований серед каменів, на перетині гілок дерев або в інших елементах навколишнього світу. Система досить цікава, але явним мінусом є її одноманітність. Загадки не змінюються і не приносять в геймплей нічого нового на протязі всього ігрового часу. Часто їх доведеться вирішувати на час, що тільки ускладнює завдання, але не викликає захоплення у гравця. З приходом у світ мертвих їх стане більше, а тому всім охочим побачити кінцівку даного проекту варто запастися терпінням. Навіть щирому фанату цього твору вирішувати їх стане з часом нудно.
Hellblade Senua S Sacrifice: сюжет і огляд

Переваги проекту

В явні плюси проекту варто віднести сенс сюжету Hellblade Senua S Sacrifice. Героїня, незважаючи на всі внутрішні застереження, хвороба і страхи, йде в жахливий світ мертвих, щоб повернути кохану людину. Виклад скандинавської міфології гідно похвали, так як монстри і події здатні зацікавити гравця, який про це нічого не знає. Окремої уваги заслуговує центральний персонаж. Сенуа чітко показує всі внутрішні переживання і конфлікти з подіями. Навіть в заставках видно емоції на її обличчі. Користувач мимоволі переймає їх і починає співпереживати їй. Це досягнуто завдяки роботі розробників з графікою, мімікою і жестами. Ігровий світ виглядає приємно, графіка відповідає темної стилістики і нагнітаючої атмосфері. Проект має ще одну цікаву особливість – в ньому можна багато помирати, так як героїня заражена хворобою, яка поширюється після кожної поразки. В один момент система просто видалить файл збереження і доведеться починати все заново.

Всі мінуси

Якщо сюжет гри Hellblade Senua S Sacrifice є перевагою, то подача – скоріше мінусом. Розробники відзначилися власним стилем, який припав до вподоби частини аудиторії. Тільки більшості користувачів довелося користуватися додатковими ресурсами в Мережі, щоб розібратися зі станом головної героїні і подіями. Ніякої передісторії не було представлено, і з безлічі філософських роздумів голоси за кадром доводиться по крихтах вибудовувати історію. Ще один мінус - дуже проста бойова система. Коли користувач завчить поведінку всіх ворогів, тоді перейми стануть більше тягарем, ніж привабливим аспектом. Супротивники не показують нічого нового, а Сенуа має занадто вузьким арсеналом прийомів. При цьому користувач повинен діяти максимально обережно, так як вмирати тут не рекомендується. У підсумку бої проходять довго і виснажливо, а таке не сподобається гравцям, які вирішили розслабитися у вільний час.

Кінцівки гри

У проекті Hellblade Senua S Sacrifice сюжет і кінцівки пов'язані між собою. При стандартному проходження героїня під кінець зустрічається із велеткою Хель, яка є володаркою в світі мертвих. Бій з нею виграти неможливо, так як вона безсмертна і володіє величезною силою. В кінці Сенуа знесилює і здається. Безжалісний ворог забирає в неї Грам і заколює дівчину цим же мечем. Після цього велетка скидає голову Диллиона з обриву, а через мить стає головною героїнею. Посил розробників тут полягає у примиренні дівчата зі смертю рідної людини. Вона зрозуміла, що мертвих неможливо повернути назад і зуміла справитися з горем. Присутній у проекті також таємна кінцівка, яка стає доступна, якщо знайти все «камені знання». Тоді Сенуа зустрінеться з побіжним рабом Друтом. Чоловік скаже, що насправді він був послом піктів до вікінгів, але зрадив через тортур своє плем'я. Він ж опише ще одного зрадника у своїх промовах, який за фактами нагадує батька дівчини – друїда Цинбела.

Підсумки

У проекті Hellblade Senua S Sacrifice розбір сюжету займає деякий час, але воно того варто. Проект заслуговує на увагу хоча б з-за незвичайної подачі. Гру класу ААА зуміли зробити 12 осіб, а багато кращі студії розробників з величезним штатом не можуть досягти результатів, які показали хлопці з Ninja Theory. У ньому є свої мінуси, але любителі цікавої подачі і психологічної складової стануть справжніми фанатами цього твору. Нудні моменти будуть змінюватися цікавою подачею, а головна героїня завжди чіпляє емоціями, які передає гравцям через екран монітора.