Седлайте коня: кращі моди на Mount and Blade Warband

261 0 Новини високих технологій

Гра Mount and Blade Warband неповторна в своєму роді, оскільки дозволяє геймеру побути в ролі полководця, синьйора, домоправителя і навіть короля. Однак далеко не всі геймери згодні, що оригінальний проект розробника вийшов завершеним і цілісним. В результаті в Мережі з'явилося безліч різних модифікацій для цього симулятора лицаря, деякі з яких стали фактично новою грою, багато в чому перевершила оригінал як по механіці, так і графічної складової. Кращі моди на Mount and Blade Warband надійно утримують свою аудиторію, а розробники продовжують випускати все нові й нові варіації модифікацій, все більш сюрреалистичные або ж, навпаки, історично достовірні.


Prophesy of Pendor

Седлайте коня: кращі моди на Mount and Blade Warband
З поперемінним успіхом ця модифікація займає лідируючі позиції в рейтингу найбільш вдалих версій для M&B Warband. Автор зробив фактично нове доповнення, прописавши «з нуля» історію вигаданого материка, націй, фракцій, рицарів та найманців. Мод додає до гри кілька сотень видів зброї, у тому числі магічного. Prophesy of Pendor не вистачає для повноправного лідерства лише одного – балансу та достовірності. Лучники з легкістю пробивають важкі лати, а закуті в сталь лицарі пасують перед нехай і могутньою, але все ж однією чарівницею. Моди на гру Mount and Blade Warband в цілому можна поділити на дві категорії – реалістичні та фентезійні. «Пендор» належить якраз до останніх. Втім, модифікація зроблена якісно, а гравця чекає кілька неприємних і складних сюрпризів, здатних істотно ускладнити проходження, що робить «Пендор» вкрай затребуваним модом досі. Як і у будь-якого великого доповнення, тут є свої чити до Mount and Blade Warband, однак справжнє задоволення від проходження можна отримати лише при дотриманні правил.


Clash of Kings

Седлайте коня: кращі моди на Mount and Blade Warband
Мод Clash of Kings (Mount Blade Warband) в свій час став причиною нового буму популярності по відношенню до симулятору лицаря. Це додаток переносить геймплей гри з Середньовіччя у світ «Ігри престолів» Джорджа Мартіна. Мод зроблений досить якісно. Навіть незважаючи на трохи недбалу деталізацію, доповнення привносить в знайому гру нову зброю, персонажів, квестові лінії. В залежності від обраної боку, перед гравцем відкриваються нові можливості, у тому числі магічні. Якщо ж поглянути на додаток більш детально, то неважко помітити, що популярність модифікації принесло скоріше те, що вона відома як сага. З точки зору реалізму і балансу, Clash of Kings не порадує любителів тактичних баталій і історичних сценаріїв. Тим же, хто просто хоче скоротати час за партією в знайомому фентезі-світі, доповнення здасться вкрай привабливим.

AD 1257

Седлайте коня: кращі моди на Mount and Blade Warband
Anno Domini 1257 – це фактично нова гра, створена з нуля прихильниками ідеї симулятора синьйора в епоху темних століть. Тим, кому набридли чити до Mount and Blade Warband, який вважає «Пендор» недостатньо складним, рекомендується спробувати AD 1257. Додаток побудовано на історично достовірних паралелях, містить сотні існувало в реальності зброї.
Під командуванням у лицаря кілька родів військ, в моді присутній багата тактична складова. В цілому AD 1257 можна назвати одним з найбільш реалістичних модів, оскільки автор кілька разів особисто підкреслював значущість такого аспекту і недоробки основної команди M&B.

Diplomacy

Седлайте коня: кращі моди на Mount and Blade Warband
Кращі моди на Mount and Blade Warband часто переслідують одну мету – зробити оригінал, або так звану «ванилу», більш якісною. «Дипломатія» спрямована саме на досягнення однієї з таких цілей. Вона істотно розширює гілка взаємин в дипломатичному плані, дає можливість вести переговори, відсилати для цього компаньйонів, шпигувати і навіть плести інтриги. У підсумку додаток обзавелося кількома десятками власних патчів, після чого перетворилося на модифікацію з додатковими моделями озброєння, військ і фракцій. Якщо гравець не хоче докорінно псувати оригінальний M&B, то кращий вибір – це «Дипломатія».

Europe in Flames

Як і у випадку з AD, «Європа у вогні» - це в першу чергу історичний мод з достовірними моделями озброєння і фракцій. Багато гравців нарікають на те, що серед кращих модів на Mount and Blade Warband важко знайти аналог з високою складністю, обтяжуючий гру, особливо на пізніх етапах проходження. «Європа у вогні» повністю нівелює цей недолік оригіналу, створюючи фактично новий проект з власним баченням тактичної фази бою, дипломатією і сценарієм проходження. «Європа у вогні» також дає можливість розвивати власний феод, ретельно стежити за постачанням ресурсів, планувати інфраструктуру і в кінцевому підсумку здобути перемогу економічним, а не військовим шляхом. У цьому допоможе гравцеві можливість планувати торгові маршрути, будівництво й захоплення шляхом династичних відносин.

Nova Aetas

Седлайте коня: кращі моди на Mount and Blade Warband
Мод Nova Aetas до Mount and Blade Warband ставить перед гравцем абсолютно нові цілі. В оригінальному проекті акцент робився на військових діях, в тому числі тактичної фазі, тоді як мод дає можливість гравцеві вести війну мирно, займатися будівництвом і вирощуванням урожаю, охороняти своє село від нападів ворогів і стежити за цінами.
Зі слів автора доповнення, в першу чергу «Нова Ера» - це крок у бік реалізму гри, історичної достовірності. В тому числі це стосується і обов'язків власника наділу землі. Кальрадия також зазнала змін: фракції у своєму первісному вигляді перестали існувати, з'явилися нові союзи, замки і навіть території.

Тільки розвиток

Mount and Blade Warband відкриває перед мододелами необмежений потенціал за видозміною оригінального проекту, створення нових варіантів та втілення власних ідей. Безумовно, "ваніла" продовжує користуватися величезним попитом серед ігроманів, але поступово поступається власним модам через досвід і свіжих думок гравців, які хочуть бачити улюблений проект в розвитку, а не стагнації. Кращі моди на Mount and Blade Warband дозволяють побачити звичну гру з іншого боку і навіть взяти участь в її розвитку.