Професор Мерзоцид і його тактика бою

11 0 Новини високих технологій

Вперше про професора Мерзоциде геймери дізналися з гри World Of Warcraft. Він був представлений в якості боса армії Батоги в локації під назвою "Чумодельня". Щоб битися з неживим вченим, потрібно було перемогти двох огидних монстрів: Тухлопуза і Гниломорда. Детальніше про це ми розповімо у статті.

Професор Мерзоцид і його тактика бою

Передісторія Батоги

Перша згадка про легіони нежиті з'явилося відразу після появи Warcraft 3 на ПК, коли лорд Артас зіткнувся з чумоносцами демона Мал'Ганиса, які поширювали хвороба, що перетворює жителів Альянсу в ходячих мерців. Зрозуміло, ні про яке професора Мерзоциде в той час і мови не було. Адже становлення легіонів мертвих відбувалося досить довго.


Геймери пам'ятають, як сповнений вищих ідеалів паладин Артас підпав під вплив Нер'Зула, частка душі якого була укладена у клинку «Крижана Скорботу». Згодом розум Артаса був заповнений. Вбивство власного батька, втеча далеко на північ, а потім і розгром армії Иллидана, який намагався знищити Крижаний Трон Всі ці події біса добре знайомі шанувальникам всесвіту Warcraft. У підсумку, ставши обраним воїном Нер'Зула, Артас очолив легіони ходячих мерців, а пізніше і став вмістилищем крижаний душі Короля-ліча. «For the LichKing!» — всім відоме гасло бійців армії Батоги. «Життя за Нер'Зула!» — вторять похмурі адепти. Історія Артаса обірвалося на фінальному ролику Warcraft 3 де, надівши шолом Короля-ліча, персонаж зайняв місце на Крижаному Троні, насолоджуючись пронизливими вітрами на найвищій точці світу.

World Of Warcraft

Продовження історії похмурого владики вийшло вже у вигляді доповнення до онлайнової грі в 2008 році. Аддон носив назва Гнів Короля-ліча (Wrath Of The LichKing), містив у собі ряд змін оригінальної гри: нові боси, локації, зброю, класи гравців (додано був Лицар Смерті), а також можливість прокачування до 80 рівня. Тут і згадується вперше про Цитаделі Крижаний Корони і що населяють її босів.


Професор Мерзоцид і його тактика бою

Шлях з мертвого вченому

Щоб потрапити до професора Мерзоциду, потрібно було спочатку подолати перший квартал підземелля («Штурм Цитаделі»), перемігши деяких босів: Лорда Ребрада, Леді Смертний Шепіт. Далі гравці брали участь у битві на кораблях, а потім билися з Саурфангом Смертоносним. Другий квартал зіштовхнув гравців рейду ніс до носа з погаными породженнями професора Мерзоцида — Тухлопузом і Гниломордом. Убивши їх, можна було битися з ученим.

Битва зі злим генієм

Згідно з правилами будь багатокористувацької онлайн-ігри, в команді повинен бути гравець, який приймає на себе основний шкоди. Такий персонаж носить назву «танк». Щоб перемогти професора Мерзоцида, основний «танк» повинен постійно відволікати боса на себе, у той час як гравці-дамагеры (володіють високими показниками шкоди) б'ють ворога все, що мають. Вчений не використовує спеціальних можливостей для боротьби з «танками», а завдає звичайний шкоди приблизно 16-18 тисяч. Періодично кидає в довільно вибраного гравця склянку, яка, розбиваючись, розтікається в калюжу слизу на підлозі. Калюжка збільшується в розмірах.
Додатковий «танк» повинен періодично пити зілля зі столу професори, які для зручності позначені маркерами «випий мене». Зробивши це, персонаж перетворюється в Mutilated Abomination (мутовану поганище). Гравець, призначений на цю роль, повинен поглинати зелені калюжі, щоб не дати їм розширитися і перешкодити іншим гравцям бити професора Мерзоцида. Тактика битви зводиться до усунення небезпеки від калюж і отманиванию злого генія від основного складу «дамагеров». Але на цьому всі капості не закінчуються. Приблизно раз в 20-30 секунд проходження професора Мерзоцида ускладнюється, адже він оголошує про початок небезпечного експерименту. Справа в тому, що в залі, де відбувається бій, на стіні висять контейнери: один з зеленими слимаками, інший - з газом іржавого кольору. Бос закликає додаткового бота: відповідно або слимака, або газоподібний хмара. І тут знову не обійтися без гравця, якому дісталася роль Mutilated Adomination — поганище має не тільки поглинати калюжки, але і уповільнювати або слимаків хмари. Слимаки вибирають жертву, і вистрілює в неї уповільнює промінь. Після цього прискорюються і біжать на гравця. Діставшись, наносять колосальне кількість пошкоджень, який рівномірно розподіляється між членами рейду, що опинилися поруч. Поганище повинно уповільнювати слизняка, а інші гравці — сприяти знищенню такого. Як же пройти професора Мерзоцида, якщо він закличе хмара? Це трохи складніше, адже серпанок вішає на жертву «дебаффи», який підсумовується і знижує характеристики гравця. Наблизившись, вибухає, як слимак, і розподіляє шкоди на всіх, хто поруч. Мутировавшему поганищу знову ж слід сповільнювати хмара, а члену рейду, яким не пощастило стати жертвою, кидати все і тікати від смертоносного газоутворення.
Професор Мерзоцид і його тактика бою

І знову триває бій

На цьому витівки вченого-мерця не закінчуються. Періодично бос розпорошує іржаве хмара на полі бою, вводячи в заціпеніння всіх гравців. Шкода в цій ситуації нікому не наноситься, але весь рейд знерухомлений. Бос біжить до столу, випиває зілля і отримує додаткові здібності: "Вибухівку з Задушливим Газом" і "В'язку Гидоту".
Остання, у свою чергу, плодить натовп слимаків, які рухаються до обраної жертви. Природно, гравцеві слід зосередитися на загрозу, що насувається, щоб не бути переможеним. Склянка з газом не менше смертоносна — хмара завдає щомиті 5000 шкоди всім, хто потрапляє в радіус дії, знижує на 75% імовірність влучення в ціль, а через двадцять секунд провокує вибух, який несе в собі 15000 шкоди. У цьому випадку «танку» слід негайно відвернути вченого, щоб відвести його подалі. Приблизно так проходить весь бій. Періодично у професора виростають додаткові кінцівки, збільшується ріст і бос стає все більше схожий на огидного клоуна Пеннивайса з фільму «Воно».

У Hearthstone

Професор Мерзоцид з суворою і ворожою всесвіті World of Warcraft спокійнісінько перекочував в більш теплу і затишну атмосферу карткової гри від Blizzard разом з усією свитою Короля-ліча. Зовсім недавно вийшло доповнення привнесло в гру нове пригода — «Лицарі Крижаного Трону». Холодний прийом забезпечують ті ж боси, про яких йшла мова вище. Професор Мерзоцид в ХС зустрічається на верхньому ярусі. Битва з них проходить у кілька етапів, з кожним з яких вчений знаходить все більш потужні здібності.

Старт. «Божевільна Наука»

Професор Мерзоцид в "Хартстоуне" починає бій з тридцятьма одиницями здоров'я і п'ятнадцятьма - броні. Постійно використовує секрети, причому нахабно запозичує їх у різних класів:
 • від мисливця отримав "Фокус-Котус", "Морозну пастку" і "Пастку з дротиками";
 • вкрав у паладина "Священна посудина", "Кото-посильного" і "Помста";
 • маг віддав професору "Звернення до пар", "Крижаних двійників", "Антимагию" і "Відображену сутність".
 • Ідеально закінчилася фаза, це коли гравець користується "Пожирачем секретів" (рідкісна карта, доступна всім класам, вартість 4 мани) і зберігає перевагу на дошці. Слід зазначити, що вчений не використовує секрет "Вибухова Пастка", але це зовсім не означає, що завдання спрощується. Необхідно заздалегідь подумати про те, щоб руці було заклинання, здатне усунути поганище, яке з'явиться на початку наступної фази. Також варто потурбуватися про збереження переваги на дошці. Якщо такого досягти не вдалося, краще почати бій заново, адже подальше проходження професора Мерзоцида в "Хартстоуне" буде ще складніше.
  Професор Мерзоцид і його тактика бою

  Етап другий. «Ще безумніше»

  Як вже згадувалося, мертвий вчений закликає монстра Тухлопуза з 3-ма одиницями шкоди та 5-ю - здоров'я. Поганище завдає три шкоди в кінці ходу кожному суті ворога (тобто учасника). Тому усунути його необхідно як можна швидше. І прихований ще з першого етапу "Вогненна Куля" (або щось подібне) доведеться як не можна до речі. Крім того, Мерзоцид бере в руки зброю, його сила змінюється, а вартість всього зброї знижується до 1 кристала. Протягом усієї другої фази, після знищення поганища, потрібно «ламати» зброя професора (наприклад, Кислотний Слизнюк Паладина успішно впорається з цим завданням). Також потрібно буде здійснювати вигідні гамбиты і утримувати перевагу з допомогою секретів. Дуже важливо не завершувати цей етап до тих пір, поки в руці не виявиться заклинання, здатне знести шість одиниць здоров'я за один раз.

  «Безумству немає межі» — заключний етап

  Як вже згадувалося, на третьому етапі нічого робити, якщо у руці немає хоча б "Палаючого Факела" від мага, бо експерименти вченого зовсім вийшли з-під контролю. Сам він вже не схожий на себе, а на дошці з'являється Гниломорд з показниками 4 шкоди і 6 здоров'я. Як же перемогти професора Мерзоцида? Важливо змести з поля бою цього монстра одним ударом, так як несмертельний шкоди сприяє призову легендарних істот. Погіршує ситуацію і те, що всі карти на цьому етапі стоять 5 кристалів, а професор ще й закидає полі бою слизом (майже як в World of Warcraft). Тільки от нікого немає на роль Mutilated Abomination. Головне — вбити Гниломорда, а далі залишається усувати настирливих слимаків і бив самого професора. Після нищівної поразки вченого, з'явиться сам Король-лич і скаже, що цей божевільний геній — слабак і йому саме місце в колоді мисливця, а не в Цитаделі.
  Професор Мерзоцид і його тактика бою

  Карти для перемоги

  Пригода «Лицарі Крижаний Корони» незвично не тільки своїм сюжетом, але і вкрай високою складністю босів. Хтось тижнями б'ється в спробах перемогти Лорда Ребрада, у когось викликає утруднення проходження професора Мерзоцида в "Хартстоуне", а якийсь гравець вже б'є самого Короля-ліча. Безлічі гайдів допоможуть тим, у кого виникають труднощі з проходженням. Гравці, що вже здолали цей «крижаний Бухенвальд», часто діляться цінними порадами. Такими можна скористатися і при підготовці до бою з професором Мерзоцидом. Колоди карт цілком успішно формуються з допомогою посилання (з гайдів), скопійованої в буфер обміну. Достатньо лише зайти в гру, перейти в режим створення колоди і натиснути кнопку «так». Поле праворуч тут же заповниться картами, і перемога над Мерзоцидом (або будь-яким іншим босом) залишається лише питанням часу.

  Приклад колоди

  Не існує якоїсь універсальної колоди для боротьби з будь-яким босом. Кожен варіант є лише думкою певного гравця, який склав колоду. Хто завгодно може внести свої доповнення. У мережі можна знайти «бази колод» і підібрати зручний варіант. Часто використовується для боротьби з Мерзоцидом бюджетна колода Паладина.
  Професор Мерзоцид і його тактика бою
  Код для гри: AAECAZ8FAA9G+gGFA9wD8APGBO4E+wTXBfEFgAbPBooHrwesCAA=. Тактика така: інтенсивно використовуються призываемые рекрути в якості гарматного м'яса для «викурювання» секретів на першому етапі. Якщо є Пожирач секретів — ще простіше. На другому етапі, якщо у вченого в руках з'явився "Лук Орлиного рогу", секрет краще не прибирати. Велика ймовірність, що зброя зміниться на наступному ході. У третій фазі використовуються лучники, щоб прибирати з поля бою настирливих слимаків.

  Висновок

  Варто зауважити, що поради не є універсальними. Щасливчики пройдуть боса відразу, а трохи менш щасливим доведеться попітніти. На все воля всемогутнього «рандома». У будь-якому випадку слід звертати увагу на карти, які падають у руку до початку першого ходу. Це обов'язково повинні бути істоти або заклинання з вартістю 1 кристал, здатні забезпечити перевагу на дошці з першого ходу. Не варто чекати вдалих комбінацій і затримувати карти в руці. Адже ворог хитрий і підступний. Одне недобитое істота на першому ходу зможе притягнути за собою двох на другому — бити трьох, залишаючись у меншості, на початку раунду дуже тяжко. Професор Мерзоцид — досить складний бос, тому не можна дозволяти йому перемагати. Зусилля не залишаться без винагороди. Оновлення привнесло в гру нові цікаві карти. Тепер для кожного персонажа з'явилася унікальна карта, взывающая до темної сторони сили. Якщо згадати Warcraft 3 Лорд Артас вбив Леді Сильвану і перетворив її в жахливу Банши. Аналогічним властивістю володіють і нові карти з крижаного набору.
  Професор Мерзоцид і його тактика бою
  Раніше цим міг задовольнятися тільки чорнокнижник Гул'Дан, закликаючи демонів. Тепер це надбання кожного класу. Вдалої гри!