Огляд основних інтерфейсів передачі даних

36 0 Новини високих технологій

У сучасному світі цифрових технологій їх структура базується на передачі інформації між вузлами та об'єктами певної мережі. Надійність протоколів і способів, що використовуються при цьому, залежить від того, яким чином реалізована технологія. Зокрема, це покладено на інтерфейси передачі даних.

Що це таке?

Як випливає з офіційного визначення, інтерфейс передачі даних — це своєрідна межа між двома об'єктами або вузлами, які регламентуються особливим прийнятим стандартом і реалізуються з допомогою встановлених методів, засобів і правил.


Говорячи простою мовою, це своєрідний перехідник між вузлами, який знає, як передавати дані, що при цьому використовувати і чого чекати у відповідь.

Основні типи інтерфейсів передачі даних

З однієї з різновидів стикався кожен користувач комп'ютера. Це інтерфейс передачі даних Ethernet. Його первісне призначення — комунікація між офісними пристроями. Для реалізації перших сполук застосовувалася лінійна топологія, а також простий коаксіальний кабель. Сьогодні ж цей підхід застарів. І тепер в основі мереж лежить топологія «зірка», реалізована і подільна на частини маршрутизатори і комутатори. У промислових мережах по інтерфейсу передачі даних Ethernet можна відправляти інформацію зі швидкостями 10100 Мбіт/с, і рідше 1гбіт/с. Подібну продуктивність гарантує така передавальна середовище, як вита пара " або оптоволокно.
Огляд основних інтерфейсів передачі даних
Однією з особливостей інтерфейсу є наявність обов'язкового MAC адреси, який «вшитий» в апаратну частину обладнання. З допомогою нього відбувається розпізнавання того вузла, який відправив і отримав дані. По суті, кожен адресу повинен бути унікальний. Для цього розробники пристроїв ділять між собою загальне безліч значень. За трьома старшими байтами MAC адресі закріплений свій виробник.


Варто відзначити, що при реєстрації MAC це відбувається один раз при ініціалізації мережевого обладнання. Подальше зберігання його лягає на плечі операційної системи. А це означає, що адреса в будь-який момент можна змінити.

USB

Ще один часто зустрічається інтерфейс послідовної передачі даних — Universal Serial Bus. Практично кожне сучасне пристрій комплектується тієї чи іншої його різновидом, будь то микроверсия або міні.
Огляд основних інтерфейсів передачі даних
Його головною особливістю є використання технології Plug and Play. Це означає, що будь-який пристрій з інтерфейсом USB можна підключити і почати працювати, в більшості випадків уникаючи установки різних драйверів. Також особливим поруч йде приведення багатьох різношерстих роз'ємів і стандартів до одного загального виду. Тепер можна приєднувати до комп'ютера джойстики, миші, клавіатури, жорсткі диски, принтери та інше обладнання, використовуючи один універсальний роз'єм. Варто відзначити ще один плюс USB — подачу живлення на одному з контактів. Це дозволило підключати зовнішні жорсткі диски та подібні пристрої.

HDMI

Це теж інтерфейс передачі даних, що дозволяє передавати мультимедія. На відміну від застарілого VGA, він може працювати не тільки з відео, але і зі звуком. Даний стандарт володіє великою пропускною здатністю. Тому він застосовується для трансляції відео високої чіткості. До речі, абревіатура HDMI саме так і розшифровується — High Definition Multimedia Interface. Що означає інтерфейс для мультимедіа високої чіткості.
Огляд основних інтерфейсів передачі даних

IrDA

Стаття була б не повною без опису інтерфейсів передачі даних, що дозволяють робити це бездротовим шляхом. І напевно, IrDA — першопроходець серед них. Можливо, морально і технічно він вже застарів, проте до цих пір зустрічається на різних архаїчних пристроях. Його завдання — поєднати два апарати з IrDA за допомогою інфрачервоного випромінювання. Обмеження стандарту не дозволяють використовувати його на великих відстанях. Тому для передачі даних, наприклад, між двома телефонами, доводилося тримати їх на близькій відстані один від одного. Швидкість передачі була дуже низькою і перебувала в діапазоні від 2400 до 115200 bps.

Bluetooth

Bluetooth прийшов на зміну інфрачервоному порту і активно використовується в багатьох пристроях для створення зв'язку між ними. Це комп'ютерні миші, телефони, ноутбуки і багато інших пристроїв.
Огляд основних інтерфейсів передачі даних
Радіус дії інтерфейсу офіційно заявлено в 100 метрів. Однак на практиці, наявність шумів та різних перешкод у вигляді стін звужують відстань приблизно до 10 метрів. Середня швидкість передачі даних по інтерфейсу Bluetooth становить не більше 3 Мбіт/с.

Wi-Fi

Напевно, немає такої людини, яка б не чула про даному інтерфейсі передачі даних, що дозволяє передавати інформацію на великих швидкостях і на зручних відстанях. Основна перевага стандарту — бездротове підключення. А це значна економія як простору, так і грошових витрат на кабелі та інфраструктуру.
Огляд основних інтерфейсів передачі даних
Повсюдне поширення Wi-Fi призвело до того, що з ним поставляються сьогодні навіть лампочки. Тобто інтерфейс став одним з найпопулярніших. З ним стикаються всі при покупці нового пристрою, будь то телевізор, смартфон або ноутбук.
Технічні характеристики Wi-Fi постійно поліпшуються. Теоретично в ідеальних умовах він може передавати дані зі швидкістю до 7 Гбіт/с. Середня ж на звичайних побутових пристроях варіюється в межах від 450 до 1300 Мбіт/з при використанні декількох антен.

Мінуси Wi-Fi

Незважаючи на безліч переваг, у користувача є і недоліки. Наприклад, більшість пристроїв здатний працювати на частоті 24 ГГц. Однак багато засоби безпровідної передачі даних, а також деякі побутові прилади теж мають такий показник. А це значно впливає на якість передачі даних, що, в свою чергу, позначається і на швидкості. Однак в останніх моделях пристроїв дану проблему вже вирішили шляхом додавання додаткової робочої частоти в 5 ГГц. У Росії є невеликі проблеми з установкою адаптерів Wi-Fi, показник електромагнітного випромінювання яких перевищує 100 мВт, так як їх потрібно обов'язково реєструвати.