Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома

178 0 Новини високих технологій

Вибираючи собі монітор для роботи в офісі або для домашніх потреб, не можна не звернути уваги на такий критичний момент, як діагональ. Дозвіл монітора, тип матриці, виробник та інші характеристики, звичайно, не менш важливі, але в цій статті ми будемо відштовхуватися саме від цього показника.

Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
Комп'ютерний ринок, без перебільшення, перенасичений дисплеями різного типу і розмірів. Тому пересічному користувачеві інший раз дуже складно зробити правильний і зважений вибір. Спробуємо розібратися, як діагональ екрану монітора впливає на інші характеристики девайса, і обговоримо, на які моделі краще звернути увагу.


Що шукаємо?

Для початку розглянемо стан справ на сучасному комп'ютерному ринку. Дуже часто при виборі такого роду пристроїв питання про те, де саме буде використовуватися монітор (яка діагональ нам потрібна – про це трохи нижче), не постає руба. В розумінні більшості користувачів хороший девайс просто зобов'язаний бути універсальним: з ним можна працювати цілодобово, грати до пізньої ночі, комфортно бродити по інтернет-сторінках, а також дивитися улюблені серіали та фільми. Ці бажання цілком зрозумілі, але тоді чому на ринку замість декількох універсальних моніторів ми бачимо цілий оберемок пристроїв, що відрізняються один одного ну зовсім трохи? Відповідь досить проста – для збільшення продажів. Погодьтеся, що ви будете вибирати девайси і ті ж діагоналі моніторів від того виробника, який представляє свій бренд десятками моделей, а не від компанії, у якій асортимент обмежується трьома пристроями, нехай навіть і дуже хорошими. Крім того, практично будь-який мало-мальськи значущу бренд не проти створити для свого майбутнього споживача ілюзію вибору.


Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
Але серед всього цього різноманіття обов'язково є саме той девайс і та діагональ екрану монітора, яка вважається кращою в своєму сегменті. Про те, як саме їх знайти серед усього цього оберемка, ми і поговоримо в цій статті. Відразу варто обмовитися, що діагональ монітора вимірюється в дюймах. Деякі виробники, в силу якихось своїх, не до кінця зрозумілих причин, намагаються вимірювати розміри в метрах, сантиметрах або в чому-небудь ще, але міжнародний комп'ютерний ринок непохитно стоїть на дюймах, так само як і наша стаття.

Діагоналі моніторів

Діагональ екрану – це одна з критичних характеристик, яка допомагає відрізнити один девайс від іншого і суттєво впливає на цінник. В принципі, визначити діагональ екрану монітора можна й на око. Судячи за відгуками більшості власників, маленькими девайсами вважаються 185-дюймові пристрої, звичайними – 19-215", великими – 23-24", величезні – 27", ну і більше 30" – це щось з області "Ух ти!"

Діагональ моніторів (розміри)

Спробуємо якось систематизувати ці загальні дані в більш або менш приглядную картинку, де кожен зможе вибрати якийсь свій оптимальний варіант. Мова піде про звичайних моніторах, які можна купити в магазині, тобто не претендують на виконання якихось специфічних або надскладних завдань.

185-20 дюймів

Цю нішу можна назвати бюджетною або офісної. В силу невисокої вартості, такого роду обладнання нарозхват йде в організації, а також до покупцям, які по яких-небудь своїм принциповим причин воліють маленькі діагоналі моніторів (дитині і такий піде, мені тільки фото на нього дивитися і т. п.) або просто обмежені в коштах.

215-24 дюйма

Якщо судити з голою статистикою, приблизно трохи більше половини всіх моніторів, куплених в цьому році, як раз в цій категорії. Про це, природно, знають усі творці ігор, сайтів, відео та іншого контенту для персонального комп'ютера, тому більшість розробників тестує свою продукцію перед випуском саме на цій групі. Універсальний тип девайса в цьому випадку – це IPS/*VA-монітор (діагональ 24").

27 дюймів

Це досить перспективний сегмент зі своїми нюансами. Якщо придбати недорогу модель з такою діагоналлю, то на стандартному робочому відстані, а це близько 70 см від очей, можна розгледіти окремі пікселі на зображенні, так і загальна картинка буде здаватися трохи грубуватою. Тому якщо ви обмежені в засобах, краще взяти більш розумну матрицю, але з меншим розміром, тобто якісний IPS-монітор (діагональ 17-24").

30 дюймів і більше

Це здебільшого ексклюзивна ніша з дуже кусючими цінами. Максимальна діагональ монітора в цьому сегменті була помічена у девайса «Шарп» – 43 дюйма. Пристрої з такими габаритами не користуються популярністю, і назвати їх продуктами масового споживання не можна в силу високої вартості і великої ширини. Тобто протилежні краю монітора знаходяться поза полем зору користувача, і щоб охопити поглядом всю корисну площу девайса, йому доводиться обертати головою.
Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
Ще рідше зустрічаються монітори, навіть можна сказати системи, де встановлено кілька пристроїв. Вони мають свої незаперечні плюси (наприклад, чудова реалістичність в іграх), але для коректної роботи такого далеко недешевого набору необхідний просто монстр, а не комп'ютер. Високі технології не стоять на місці, і на заміну таких систем приходять віртуальні окуляри та інші пристосування, що дозволяють максимально зануритися у віртуальну реальність. Але тим не менш витіснити звичайні монітори вони не в силах (принаймні, поки що).

Оптимальні варіанти

Більшість експертів рекомендує придивитися до діагоналі моніторів від 24 до 27 дюймів. Вони мають ряд своїх переваг, які якраз і відображають цікаву для нас роботу в домашніх і офісних умовах.
Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
Чому варто зупинитися на моніторах 24-27":
 • на екрані з великою діагоналлю доступно набагато більше даних і немає необхідності активно користуватися скролінгом;
 • масивні об'єкти (карти, складні таблиці, креслення та інше) на маленьких екранах дуже погано візуалізуються;
 • сучасні ігри на великому моніторі мають більш реалістичні нотки, бо всі зорове простір зайнято екраном;
 • середня тривалість «життя» сьогоднішніх моніторів становить близько 10-12 років, а купувати недороге і маленьке пристрій не дуже-то і розумно в плані практичності.
 • Існує безліч міфів про те, що девайси з діагоналлю 24 дюйми і більше стомлюють нервову сітківку і псують зір (ефект «розбігаються очі»). Насправді це не більш ніж дивна легенда, бо до хорошого і великому екрану звикаєш досить швидко, а от навпаки – це жах якийсь дискомфорт.

  Діагональ, роздільна здатність і пропорції

  Для того, щоб знайти оптимальне співвідношення діагоналі монітора до його вирішення необхідно врахувати ряд певних факторів. Більшість медіаконтенту для персональних комп'ютерів, такого як ігри, інтернет-ресурси, відео і інше, розробляються під стандартні пропорції, тобто 16:9. Крім того, розробник проектує і різний дозвіл для своєї продукції, де для повного балансу необхідно чітко знати: що, де і як.
  Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
  Дозволи моніторів і показник відеопотоку:
 • HD – 1368 на 768 точок.
 • Full HD – 1920 на 1080 точок.
 • WQ HD – 2560 на 1440 точок.
 • Ultra HD – 3840 на 2160 пікселів.
 • Тобто для кожної придивилася діагоналі необхідно вибрати своє максимальна роздільна здатність екрана. Для невеликих пристроїв (див. розділ «Діагоналі моніторів») цілком достатньо HD-розверстки, для середніх і великих екранів потрібна як мінімум Full HD, а благородним і дорогим моделям ніяк не обійтися без WQ HD-дозволи.

  Особливості надвисокого дозволу

  Взагалі, формат Ultra HD стане актуальним для масового споживача нескоро, бо як медіаконтенту для нього пишеться не так вже й багато. Багато покупців клюють на грамотні маркетингові ходи в магазинах, де їм представляють сверхдетальную і живу картинку на тому чи іншому моніторі в Ultra HD-форматі. Варто пам'ятати, що перед вами – спеціально розроблений рекламний трейлер, а в буденному житті (на роботі або в іграх) ви такого Ultra-матеріалу не знайдете. Тому єдине, де можна повною мірою оцінити всі принади «Ультра»-технологій – це робота з фотографіями, причому зробленими на обладнанні високого рівня. І до речі, про нестандартних дозволах. У продажу все ще можна зустріти квадратних «старичків» з пропорціями 5:4. Зважаючи своїх характерних особливостей, а також невисокою ціни, вони бувають дуже зручні для роботи в офісі з документами та текстовими редакторами типу «Ворд» або «Ексель». Але, з причин, зазначених вище, назвати їх універсальними не можна.

  Діагональ і зерно

  Зерно – це одиниця зображення, тобто найменша точка на моніторі. Ця одиниця безпосередньо впливає на якість картинки: чим крупніше зерно, тим зручніше читати дрібний текст, що особливо важливо для людей з поганим зором. Тим не менш зворотний бік великого зерна – це грубе відображення всієї іншої інформації. Тобто на плавних лініях або на фотографіях у високому дозволі помітні пікселі.
  Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
  Чим нижче зернистість, тим реалістичніше виглядає картинка на екрані монітора, але страждає дрібний шрифт. І хоча цей момент можна назвати палицею з двома кінцями, багато розробники медіаконтенту намагаються знайти певний баланс, тобто коректно відобразити всю інформацію на дрібному зерні. Але у нашому побуті все ще залишається достатня кількість програм, де робота не дрібнозернистому моніторі викликає дискомфорт. Оптимальна зернистість щодо діагоналі екрана:
 • 027-030 мм для 185-20 дюймів;
 • 024-025 мм для 21-22 дюймів;
 • 0265 мм для 23 дюймів;
 • 027-028 мм для 24 дюймів;
 • 031-032 мм для 27-28 дюймів;
 • 014-018 мм для «ультра»-моніторів.
 • Багато експертів поряд з покупцями вважають, що оптимальне співвідношення діагоналі, зерна і вартості монітора – у 24-дюймових представників пристроїв з Full HD-розверсткою. Якщо ви носите окуляри або у вас інші проблеми із зором, то не варто купувати девайси з дрібним і навіть середнім зерном, бо як ви до болю в очах будете розглядати системні шрифти або інші дрібні деталі контенту. Звичайно, можна змінити масштаб відображення на більш великий, але тоді сильно постраждає чіткість картинки і спотворяться її пропорції.

  Діагональ та матриця

  Другий за важливістю характеристикою монітора після діагоналі можна назвати матрицю. Складнощі вибору оптимального варіанту додає різноманітність типів матриць, яких накопичилося більше десятка: TN, IPS, PLS, MVA, PVA і т. д. Причому кожен з типів має свої відмітні характеристики і примітні властивості.
  Які бувають діагоналі моніторів? Який розмір монітора підходить для роботи і вдома
  Якщо спробувати спростити весь цей асортимент, то вийде наступна картина. TN-розверстки самі дешеві і швидкі, але з поганими кутами огляду і посередньою передачею кольору. Моделі з IPS-матрицями мають найкомфортніші кути огляду, глибоку гаму кольорів, але відрізняються високим цінником і уповільненим відображенням. MVA - і PVA-розверстки найкраще передають глибину чорного і білого кольорів, але є певні складнощі з півтонами і колірним балансом при незначній зміні кута огляду. За великим рахунком, при всьому різноманітті, яке ми бачимо на комп'ютерному ринку, ідеальної матриці просто не існує: у кожної своя ложка дьогтю, так само як і свої переваги. Не варто зациклюватися на вивченні і виборі ідеального типу матриці. Головну увагу потрібно звернути, крім діагоналі екрана, на кути огляду, максимальну контрастність і яскравість, а також колірну насиченість. Всі ці параметри, як правило, зазначаються великим шрифтом на коробці пристрою або прописуються в ціннику на прилавку магазину. Основна «хвороба» всіх сучасних моніторів – це недостатні кути огляду, тобто спотворення зображення при повороті або нахилі екрану. Цей момент особливо важливий для пристроїв з великою діагоналлю і працюють на TN-матриці. Іноді, навіть якщо дивитися під прямим кутом на екран, картинка в кутах здається замиленной, що характерно для дешевих моделей. Якщо ви хочете убезпечити себе від такого дискомфорту, то краще зупинитися на пристроях з кутами огляду не нижче 160 градусів по вертикалі і по горизонталі 170.