Програма для запису голосу з мікрофона: інструкція

390 0 Новини високих технологій

У статті описана інструкція по запису звуку з мікрофону за допомогою програми Audacity. Крім цього, в ній дана інформація про те, як виконати захоплення звуку з будь-якої програми, відредагувати трек і очистити його від шумів.

Audacity

Audacity - повністю безкоштовна програма для запису голосу через мікрофон . Крім рекордера, в неї вбудовані: система придушення шумів, можливість додавати ефекти, записувати акомпанемент за допомогою віртуальних інструментів VST. Останні доведеться встановлювати окремо. Редагування відбувається в мультитрековом режимі.


Програма для запису голосу з мікрофона: інструкція
Установка утиліти проста і не відрізняється від більшості інших програм. Під час інсталяції необхідно вибрати мову інтерфейсу. Якщо вам зручніше працювати в англійській версії, залиште налаштування за замовчуванням. Якщо кращий російську мову, переведіть селектор. Після установки можна змінити локалізацію вручну. Для цього треба розгорнути меню Edit, а в ньому клацнути по пункту Preferences. Тепер в лівій частині панелі необхідно клацнути по тексту Inteface і переключити селектор навпроти напису Language.

Запис

Програма запису голосу з мікрофона на комп'ютер дозволяє приступити до операції рекорду буквально за пару кліків. Виконайте наступні дії:
 • Поруч із зображенням мікрофона в верхній частині вікна в випадаючому меню клацніть по напису MME.
 • Праворуч від цієї іконки виберіть пристрій, з якого буде виконуватися запис. Воно повинно бути підключено до ПК до запуску програми.
 • Після цього клацніть по великій кнопці з зображенням червоного кола. На тимчасову шкалу автоматично додасться новий трек і почнеться запис.
 • Коли цю операцію знадобиться припинити, просто натисніть на "Стоп" кнопку з зображенням квадрата.
 • Щоб прослухати результат, потрібно клікнути по кнопці з малюнком трикутника. Якщо необхідно оцінити не всю запис, а розпочати відтворення з довільного місця, просто клікніть мишею по треку на часовій шкалі. У верхній її частині розташований лічильник секунд для спрощення орієнтування.
 • Програма для запису голосу з мікрофона: інструкція



  Редагування треку

  Готові треки рідко потрапляє вся звукова доріжка і дублі. Програма для запису голосу з мікрофона Audacity володіє вбудованими засобами редагування. Це позбавляє від необхідності встановлювати додаткові утиліти. Щоб видалити зайві фрагменти, досить виділити ділянку запису на тимчасовій шкалі і натиснути кнопку DELETE. Також користувач може копіювати, вирізати і вставляти фрагменти. Для цього слід виділити потрібну ділянку, а потім натиснути звичне поєднання клавіш: CTRL + C - копіювати, CTRL + X - для вирізування, CTRL + V для вставки. Ті ж самі дії доступні в випадаючому меню Edit або "Правка".

  Видалення шумів

  Не всі користувачі Audacity мають можливість виконувати запис в студії. Якщо операція проводиться в квартирі, то записи будуть чутні шуми і сторонні звуки. Програма для запису голосу з мікрофона оснащена інструментом для шумозаглушення, який допоможе "очистити" трек, якщо він був створений не в студійних умовах.
  Програма для запису голосу з мікрофона: інструкція
 • У першу чергу виділіть ту ділянку треку, де знаходиться тільки шум без корисного сигналу.
 • Після цього клікніть по меню "Ефекти", а в розкрився переліку - по тексту "Придушення шуму".
 • У вікні, натисніть на кнопку "Створити модель шуму". Вікно автоматично закриється.
 • Ще раз розгорніть його, як написано в пункті 2. Зсуваючи повзунок поряд з текстом "Придушення шуму", встановіть рівень зменшення перешкод. Для підбору оптимального значення в кожній ситуації не обійтися без експериментування. Для оцінки налаштувань програма для запису голосу з мікрофона може програти кілька секунд запису. Використовуйте кнопку "Прослухати", щоб скористатися цією функцією.
 • Повзунок "Чутливість" встановлює мінімальний рівень звуку для корисного сигналу. Все, що нижче цього порога, буде вважатися шумом.
 • Самий нижній повзунок встановлює ширину частот для шумозаглушення. Якщо шум однотонний, наприклад гул або свист, краще зрушити регулятор вліво. Якщо ж перешкоди схожі на звук вентилятора або шипіння, повзунок слід рухати вправо.
 • Пам'ятайте, що після застосування шумозаглушення програма для запису голосу з мікрофона так чи інакше спотворить запис. Звук може стати неприродним. Тому перед налаштуванням рекомендується зберегти проект.

  WASAPI

  Іноді необхідно виконати запис звуку без допомоги мікрофона, наприклад, з програми, комп'ютерної гри або відео. Для цього також підійде Audacity.
  Програма для запису голосу з мікрофона: інструкція
  Запустіть утиліту. Зліва від іконки з зображенням мікрофона переведіть селектор в положення WASAPI. Праворуч від неї вкажіть звукову плату, яку для захоплення звуку буде використовувати програма. Для запису голосу без мікрофона натисніть на кнопку з зображенням червоного кола.