Маленькі хитрощі роботи з документами: як зробити всі букви великими у "Ворді"

343 0 Новини високих технологій

Сучасні комп'ютери стали для нас незамінними помічниками практично в будь-якому занятті. За допомогою них ми можемо проводити дозвілля, робити покупки, а головне - виконувати роботу з документами.

Незамінні помічники в роботі з текстом

В залежності від виду діяльності, можна вибрати певний пакет програм. Якщо ви використовуєте ОС Windows, на думку спадають додатки Office: Word, Excel, PowerPoint та інші. Для того щоб оволодіти азами використання цих невеликих програм, не потрібно бути генієм. Розробники постаралися розташувати всі інструменти максимально раціонально і структуровано.


Наприклад, "Ворд" є одним з найпопулярніших текстових редакторів. Найчастіше його використовують для офісної роботи, але він чудово підійде і для домашнього використання. Редактор хороший тим, що підходить як для професійної діяльності, так і для начерків самих простих документів. Повсюдно його використовують школярі, студенти, журналісти, копірайтери, блогери. Завдяки його простоті і зрозумілому інтерфейсу, редактор застосовують навіть для швидких начерк будинку, наприклад, складання списку покупок або запису рецептів. Разом з цим, можливості "Ворда" дозволяють робити складні верстки тексту, додавати графіки і діаграми, редагувати зображення і стилі оформлення шрифтів і багато іншого. Сьогодні ми познайомимося з цим редактором ближче і дізнаємося про невеликі хитрощі в його використанні, наприклад як зробити всі букви великими у "Ворді".
Маленькі хитрощі роботи з документами: як зробити всі букви великими у "Ворді"

MS Word

Перша версія "Ворда" була створена ще в далекому 1983 році Річардом Броді. З тих пір було випущено не одне оновлення для цієї невеликої програми. В редакторі застосовуються прості форми таблично-матричного алгоритму. На сьогоднішній день програма є однією з найбільш практичних і використовуються в світі. І це далеко не випадковість.


Переваги "Ворда"

"Ворд" прекрасно інтегрується з іншими форматами. Так, версія 2007 дозволяє зберігати файл у форматі PDF. Редактор сприяє досить швидкому і приємному форматування документів. Функціонал налаштований так, щоб можна було миттєво змінити стиль оформлення документа, вставити картинку або медіа-файл. MS Word надає широкий вибір об'єктів SmartArt, які реалізовані в 3D-форматі. З програмою може працювати навіть дитина, а якщо по ходу виникнуть питання - можна скористатися вбудованим помічником, який покроково роз'яснить, як виконати те чи інше завдання. Також ви зможете варіювати розмір файлу і відновлювати пошкоджені документи. Автоматична нумерація сторінок, використання вбудованих формул і гіперпосилань, майстер створення таблиць, швидка перевірка правопис, попередній перегляд перед друком - все це та багато іншого можна відшукати в даному текстовому редакторі. Всі ці функції "лежать на поверхні", але що буде, якщо "копнути" глибше? Наприклад, як зробити заголовні літери в "Ворді" автоматично? Давайте познайомимося з невеликими секретами Word, які допоможуть зробити редагування тексту набагато швидше і простіше.
Маленькі хитрощі роботи з документами: як зробити всі букви великими у "Ворді"

Як зробити всі букви великими у "Ворді"?

Багато недосвідчені користувачі, створивши текст, не знають, як внести в нього певні корективи. Наприклад, як зробити всі букви великими у "Ворді". Так, вони переписують пропозиції заново, втрачаючи безліч дорогоцінного часу. Для того щоб вирішити цю проблему, є кілька способів. Перший з них - кнопка CapsLook на клавіатурі. При її натисканні ви відразу будете друкувати великими літерами. Це дуже зручно для оформлення заголовків або виділення певних частин тексту. Але трапляється, що таким же чином потрібно оформити вже поданий текст. Як у "Ворді" поміняти літери заголовні, якщо вони вже надруковані? Не багато знають, що існує ряд "гарячих" клавіш або їх комбінацій для швидкого виконання певної функції в текстовому редакторі. Виділіть текст, який ви збираєтеся змінити, мишкою. Потім натисніть Shift+F3. Готово! Тепер букви стали великими. До речі, щоб виділяти весь текст, можна натиснути клавіші Ctrl+A. Є й інші способи.
Маленькі хитрощі роботи з документами: як зробити всі букви великими у "Ворді"

Як у "Ворді" змінити літери на великі з допомогою миші?

Для цього зробіть виділення потрібного тексту, наведіть на нього мишу і натисніть праву кнопку. Ви побачите контекстне меню, а в ньому - "Шрифт". Відкриється невеликий додатковий редактор тексту. Вам потрібно звернути увагу на пункт "Видозміна". У третій колонці виберіть "Всі великі", натискаєте "Ок", і букви стануть великими.
Маленькі хитрощі роботи з документами: як зробити всі букви великими у "Ворді"
Третій спосіб, як зробити текст великими буквами у "Ворді", полягає в наступному. Ви повинні перебувати у вкладці "Головна". Вона встановлена за замовчуванням при відкритті нового документа. Знову виділяємо потрібний шматок тексту. На панелі "Шрифт" (там, де виділення тексту жирним, курсивом, підкресленням і ін) ви побачите невеликий значок з двома літерами "Аа" і невеликий стрілочкою вниз. Натисніть на нього і виберіть "ВСІ ВЕЛИКІ", таким чином букви зміняться відразу ж.
Маленькі хитрощі роботи з документами: як зробити всі букви великими у "Ворді"
Тепер ви знаєте, як зробити текст великими буквами у "Ворді". Але як щодо інших маленьких хитрощів?

Цікаві можливості "Ворда"

Крім такої цікавої функції, як зміна регістра, в нашому текстовому редакторі є ще ряд секретів. Наприклад, з допомогою комбінації Alt+7+6+9 можна поставити наголос. Це дуже зручно при написанні літературного тексту та юридичних документів. Також ви можете поставити пароль на документ, щоб захистити особисту інформацію. Така маніпуляція доступна в меню "Файл". З допомогою Ctrl+Z можна скасувати останню дію. Якщо потрібно виділити великий шматок тексту (наприклад, не на одну сторінку) можна поставити курсор у точку початку і тримати натиснутою кнопку Shift, потім просто переміститися в кінець уривка. Тепер ви знаєте, як зробити всі букви великими у "Ворді". Створюйте та редагуйте текст швидко і просто!