Програма для сканування і розпізнавання: огляд інструментів

287 0 Новини високих технологій

Для оцифровки книг або перекладу тексту з графічного зображення в редагований формат існує чимало спеціалізованих інструментів. Кращі з них описані в даній статті.

ABBYY FineReader

FineReader - професійна програма для сканування і розпізнавання тексту. Її використовують і звичайні користувачі, і фахівці великих компаній. Ця утиліта по праву вважається самою популярною в своєму сегменті. Єдиний її недолік - необхідність покупки ліцензії. Однак з офіційного сайту можна завантажити пробну версію. Період її використання обмежений п'ятнадцятьма днями, але розпізнати за цей час можна не більше 50 сторінок.


Програма для сканування і розпізнавання: огляд інструментів
За допомогою FineReader можна створювати редагований текст з паперових книг (для цього потрібен сканер), PDF або зображення. Програма сканування вміє працювати зі 179 мовами. Експорт результатів можливий в популярні формати електронних документів або поштовий менеджер Outlook. Програма сканування повністю зберігає структуру знайдених документів. Всі підзаголовки, таблиці, ілюстрації, абзаци залишаться на тому ж місці, що і в оригіналі.
Програма для сканування і розпізнавання: огляд інструментів
Інтерфейс простий і зрозумілий. Розібратися в елементах управління зможе навіть недосвідчений користувач. Написи на всіх елементах перекладені на кілька мов. Щоб вибрати російська, потрібно переключити селектор під час інсталяції.

CuneiForm

CuneiForm - абсолютно безкоштовна програма для сканування тексту і його подальшого розпізнавання. Розроблена вона російською компанією Cognitive OpenOCR. Самі творці називають своє дітище інтелектуальною системою, яка покликана спростити трансформацію зображень або паперової документації в редагований формат. Як і FineReader, програма зберігає структуру документів.


Але на відміну від нього, вбудовані алгоритми визначають ще і шрифти, що використовуються в тексті. У підсумку оцифрування документів займає менше часу. Користувач може обробляти файли по черзі для повного контролю над процесами або в пакетному режимі.

Основні особливості програми

Головні особливості програми:
 • використання сканера;
 • робота з двадцятьма мовами;
 • підтримка електронних, газетних, книжкових шрифтів;
 • визначення таблиць, як з сіткою, так і без неї;
 • робота з кольоровими і чорно-білими джерела.
 • Утиліта розпізнає текст навіть з неякісних сканів. Алгоритми програми відмінно справляються з факсами, ксерокопіями, роздруківками з матричних принтерів. Якщо окремі літери слів распознались неправильно, додаток відзначить їх. Згодом текст може бути оброблений вбудованим словником. При цьому слова в нього можна додавати. Після розпізнавання тексту можна змінити в самій утиліті, так як у неї вбудований редактор.
  Програма для сканування і розпізнавання: огляд інструментів
  Програма сканування володіє простим інтерфейсом, тому працювати в ній зможуть навіть недосвідчені користувачі. У головному вікні розташовані великі кнопки, які запускають основні операції. Натиснувши на іконку із зображенням чарівної палички, включиться покроковий помічник. Він проведе користувача по всім етапів: сканування, розпізнавання, редагування, збереження. Потрібно лише слідувати інструкціям.
  Єдиний мінус утиліти - відсутність підтримки документів у форматі PDF, а такі файли часто зустрічаються.

  VueScan

  VueScan - програма для сканування з вбудованою підтримкою понад 3000 моделей сканерів. Вона сумісна з усіма популярними операційними системами сімейства Windows. Одним з головних її переваг є створення сканів високої якості. Додаток буквально за пару кліків активує сканер. Вбудовані інструменти дозволяють не тільки перенести матеріали з паперу у цифрові формати, але і налаштувати яскравість, контрастність, дозвіл, ступінь стиснення. Такий функціонал сподобається користувачам, що працюють з графічними зображеннями. Відскановані документи можуть бути збережені в трьох форматах: PDF, TIFF, JPG. Програма сканування вимагає покупки ліцензії, але випробувати її можна безкоштовно. Інтерфейс на російську мову не перекладено. Звичайно, VueScan - не суперник двом перерахованим вище програм. В першу чергу рекомендувати його можна тим користувачам, обладнання яких не працює спільно з сучасним софтом.