Стратегії історичні: цікаві ігри даного жанру

543 0 Новини високих технологій

Стратегії історичні являють собою категорію ігор, де користувачеві доводиться керувати державою або певним регіоном у той період розвитку світу, який обраний сеттінгом у проекті. Розробники в кожному такому шедеврі намагаються зробити світ різноманітним, створити для гравця безліч можливостей в плані розвитку і взаємодії з навколишнім світом.

Серія «Козаки»

Однією з перших ігор в жанрі "стратегії історичні" була стартова частина серії «Козаки». Це проект українських розробників, який розповідає про історію Європи 15-18 століть. На момент 2017 року лінійка включає в себе три гри і стала культовою в індустрії. Геймплей передбачає побудову особистого містечка, замку чи навіть держави на великій карті, навчання армії і постійні бої з ворогами. У режимі кампанії гравець виконує різноманітні місії, а в мультіплеере б'ється на карті з реальними користувачами. Стратегічна складова включає в себе рельєф території, класифікацію військ і тактику бою проти різних типів вояків в армії противника.
Стратегії історичні: цікаві ігри даного жанруСерія Total War

Якщо запитати у фаната, які стратегії історичні найбільш цікавими і запам'ятовуються ігровим процесом, то він обов'язково відповість: серія Total War. Це відоме дітище студії Creative Assembly включає в себе більше десяти проектів, які дозволяють людині відправитися в багато історичні періоди. Тут і розквіт Римської імперії, Середньовіччя, феодальна Японія, пороховий століття, Наполеонівські війни і багато іншого.
Стратегії історичні: цікаві ігри даного жанру
Гравець обирає для себе держава, яка включає кілька різних міст. Їх можна розвивати, будувати різні будівлі, підвищувати лояльність суспільства, дохід від торгівлі, наймати військо та багато всього іншого. Такі історичні стратегії на ПК люблять ще й за можливість власноруч керувати військами в кожній сутичці, облозі або захисту замку. Кожен загін має певну кількість воїнів, які чітко виконують вказівки користувача. Геймплей включає в себе безліч інших особливостей. Серед них дипломатія і політика відіграють далеко не останню роль.


Інші відомі ігри

Крім двох згаданих серій є й інші гідні історичні стратегії на ПК. Кращі з них дозволяють займатися дипломатією і війною на глобальній карті, як в лінійці проектів Europa Universalis. Тут керувати в ручному режимі військами не вийде, але реалістичність виконана на високому рівні. Завоювати світ, не прораховуючи кроки на кілька ходів далі, буде в грі неймовірно важко.
Стратегії історичні: цікаві ігри даного жанру
Стратегії історичні такого плану, як Lionheart: Kings' Crusade, мають і фентезі-складову, але описують важливий період в історії, пов'язаний з хрестовими походами. У грі користувач займеться завоюванням територій від імені англійського короля Річарда, прозваного Левиним Серцем. Велика карта, безліч завдань, прокачування генералів і багато інших аспектів чекають ігроманів в цьому шедеврі. Також заслуговують уваги користувачів стратегії серії Stronghold, де розробники прирівняли реальний час до ігрових годин. На зведення потужного держави знадобиться не один тиждень.