Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації

313 0 Новини високих технологій

Сьогодні в цілях економії місця для зберігання або передачі даних використовуються спеціальні формати, звані архівами. По суті, вони являють собою якийсь контейнер, що містить потрібні файли в стислому вигляді. Одним з найбільш розповсюджених є формат ZIP. Зараз буде розглянуто як вилучити файл з архіву ZIP. Англійською така операція називається або Extract, або Decompress (все залежить від використовуваного додатка). Для цього можна дати кілька корисних порад, які стануть в нагоді в майбутньому.


Як вилучити файл з архіву ZIP: загальні принципи

Взагалі, спочатку в розпакуванні будь-якого типу архівних даних можна виділити два основних напрями у виконанні вибраних дій. По-перше, можна отримати всі дані повністю. По-друге, для розпакування можна вибрати якийсь певний об'єкт.
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
Якщо говорити про те, як витягти файл з архіву ZIP, важливо пам'ятати, що сучасні програми-архіватори підтримують і створення, і вилучення даних з таких архівів. Але ось що стосується початкового створення упакованого каталогу, тут не все так просто. Справа в тому, що деякі програми при збереженні даних можуть використовувати додаткові алгоритми стиснення, шифрування і задіяти обмеження доступу шляхом установки пароля. Про це буде сказано трохи пізніше.

Як вилучити файл з архіву ZIP: програма, за допомогою якої був створений архів

До недавнього часу вважалося, що ZIP-архіви спочатку можуть створюватися виключно за допомогою популярного на зорі розвитку комп'ютерних технологій архіватора під назвою WinZIP.


Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
Так, дійсно, у той час альтернативи цьому додатку не було, проте з появою таких потужних утиліт, як WinRAR і 7-Zip, основна програма відійшла на друге місце, оскільки архіви такого формату можна було створити і розпакувати за допомогою нових засобів. Але сьогодні WinZIP теж здатний сприймати безліч інших форматів, але немає нічого поганого в тому, щоб використовувати цю програму. Для стандартного вилучення даних можна використовувати звичайний подвійний клік на архіві із зазначенням кінцевого місця розпакування. Якщо потрібно вирішити, як вилучити файл з архіву ZIP (мова йде тільки про один об'єкт, якщо їх в архіві кілька), слід спочатку запустити програму, відкрити в ній шуканий ZIP-файл, у вмісті вибрати потрібний об'єкт, після чого вказати місце для збереження отриманого файлу.

Штатні засоби Windows-систем

Відносно недавно у Windows-системах з'явилося вбудоване засіб для декомпресії архівних даних. По суті, це не що інше, як той же архіватор WinZIP, перекочував в стандартний набір операційної системи (він вбудований в «Провідник»).
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
В принципі, для вилучення інформації можна використовувати і такий варіант, застосовуючи звичайний подвійний клік з вибором об'єкта/об'єктів зі списку (Windows автоматичне витяг за замовчуванням не передбачено, замість цього архів відкривається як окрема папка). Але можна використовувати і команду декомпресії.

Програма WinRAR

Ця програма відрізняється тим, що сприймає дуже багато форматів. Витягти одиничний об'єкт без ручного запуску програми не вийде.
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
Зате, якщо використовувати подвійний клік або контекстне меню з вибором дії «Витягти все», не потрібно натискати кнопку огляду з вибором папки (хоча така можливість є) або вказувати розпаковування в поточний каталог, оскільки самостійно додаток пропонує створити директорію з однойменною назвою архіву. Крім того, саме ця утиліта вважається однією з кращих для створення і роботи з SFX-файлами (саморозпаковуються архіви, за принципом дії нагадують звичайні EXE-файли).

Програма 7-Zip: переваги перед іншими засобами

7-Zip – відносно молода програма. Однак вона багато в чому перевершує класичні утиліти, а файли, створені з її допомогою, іноді розпакувати стандартними засобами не виходить.
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
Пов'язано це з тим, що в ній можна задіяти ті самі додаткові алгоритми стиснення і шифрування, які в стандартних налаштуваннях інших додатків відключені або просто відсутні.

Розпакування архіву з паролем

Тепер кілька слів про те, як витягти файл з архіву ZIP з паролем. У найпростішому варіанті його потрібно просто ввести в спеціальне поле перед початком процесу декомпресії. Якщо пароль відсутній, для завантажених з Інтернету файлів потрібно перевірити його на сайті, звідки вони скачують.
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
У разі відсутності пароля як такого, можна використовувати будь-архіватор разом з програмою Advanced Archive Password Recovery. В її налаштуваннях спочатку вказується шлях до архіву, потім – спосіб визначення пароля і його приблизна довжина. У виборі методики Brute-force потрібно вказати, які символи імовірно використовувалися пароль (цифри, букви, символи або їх поєднання), метод перебору паролів – вбудований словник, для якого потрібно ввести шлях до файлу, що знаходиться в директорії ARCHPR.

Витяг даних на мобільних Android-пристроях

Нарешті, подивимося, як вилучити файл з архіву ZIP на «Андроїд»-девайсах. Власних коштів у системи для проведення такої операції немає, тому доведеться використовувати сторонні програми.
Як вилучити файл з архіву ZIP: способи та рекомендації
З найбільш популярних можна виділити наступні:
  • Easy Unrar, Unzip & Zip;
  • Andro Zip;
  • RAR для Android;
  • Solid Explorer;
  • ES Explorer та ін
  • Останні дві програми є потужними файловими менеджерами, у яких вже є вбудований архіватор. Самі ж дії з вилучення даних з архівів від стандартних процедур і особливо не відрізняються.

    Що використовувати?

    Як вилучити файл з архіву ZIP, вже зрозуміло. Залишається дати декілька порад з використання утиліт. Незважаючи на популярність класичних програм на зразок WinZIP і WinRAR, все ж перевагу краще віддати архіватора 7-Zip, оскільки він володіє великими можливостями в функціоналі і підтримує передові технології стиснення і шифрування даних. В плані підбору паролів підійде вказана утиліта AAPR. До речі сказати, ніякої Disassembler, що дозволяє переглянути «декомпилированний» код архіву, не допоможе, оскільки пароль шифрується в односторонньому порядку. Ну а для Android-систем, щоб не встановлювати архіватори додатково, відмінним рішенням стане використання файлового менеджера ES Explorer, який вважається самим потужним і просунутим серед всіх програм цього типу.