Програма для роботи зі звуком: огляд аудіоредакторів

72 0 Новини високих технологій

У даній статті описані звукові редактори. Вони дозволяють виконувати як прості операції (склейка треків, обрізка, зміна тону), так і складні (накладення ефектів, еквалізація, запис аудіо).

Audacity

Audacity - безкоштовний аудіоредактор . Є версії для популярних редакцій Windows, Linux і macOS. Функціонал утиліти дозволяє конкурувати з комерційними розробками.
Програма для роботи зі звуком: огляд аудіоредакторів
Інтерфейс програми грубуватий. Колишнім користувачам великі іконки кнопки основних функцій нагадають оформлення Windows XP. Для прихильників macOS дизайн утиліти здасться архаїчним. Хоча інтерфейс програми не можна назвати красивим, все ж він простий і зрозумілий. У Audacity російською представлені майже всі написи за малим винятком, що дозволить почати роботу без довгого вивчення мінлива.


Інтерфейс утиліти побудований таким чином, що основні операції з аудіоданими зможе виконати навіть той користувач, який раніше не мав досвіду роботи з подібним. Кнопки основних дій розташовані у верхній панелі головного вікна. Щоб програма почала підтримувати основні популярні формати аудіо, потрібно встановити безкоштовні кодеки FFmpeg і LAME. Це незручно, але у розробників не було іншого виходу з-за проблем з ліцензуванням. Досвідченим користувачам сподобається той факт, що утиліта вміє працювати з незжатими даними (FLAC, WAV). Коли користувач завершить редагування і збереже файл, безкоштовний аудіоредактор автоматично відкриє діалог для заповнення тегів. Якщо користувач часто займається редагуванням аудіо, йому не потрібно щоразу вводити інформацію вручну - утиліта дозволяє створювати шаблони.


Для додавання файлів в редактор використовується стандартний діалог або просте перетягування. Зі звуком програма може робити все те ж, що і комерційні продукти: шумозаглушення, склейку, обрізку, накладення ефектів, зміна висоти. Під час роботи вихідний файл жодним чином не зачіпається. Додаток копіює ділянки треку, над якими виконувалися операції, в каталог проекту. Коли користувач натискає на кнопку "Зберегти", утиліта просто поєднує змінені та вихідні дані для створення нового файлу. Таким чином досягається максимальна безпека користувальницьких даних. Програма для роботи зі звуком може зберегти весь трек або окрему частину. Якщо виконується редагування багатоканального звуку, можливо зберегти окремі канали в різні файли.
Програма для роботи зі звуком: огляд аудіоредакторів
Крім виконання змін до вже наявних треках, додаток уміє записувати звук з лінійного входу аудіоплати, вбудованого в ОС мікшера і мікрофона. При цьому утиліта дозволяє почати захоплення після натискання кнопки або по досягненню рівня сигналу заданої межі. Програма для роботи зі звуком має в своєму арсеналі великий набір ефектів. Якщо їх недостатньо, можна встановити будь-який сторонній VST-плагіна. Аналізатор АЧХ в цілому працює стабільно. Але в нього є один суттєвий недолік. Після завантаження файлу утиліта виконує аналіз тільки його частини.

Резюме

Незважаючи на те що програма має недоліки, вона є кращим безкоштовним аудиоредактором. Функціонал порівняємо її з комерційними продуктами. Після завантаження програми користувач отримує потужний інструмент. А ціна комерційних аналогів з тим же функціоналом дуже висока. Посилання для скачування знаходиться на офіційному ресурсі Audacity. Windows - ОС, яка максимально схильна вірусних погроз, тому завантажувати утиліту зі сторонніх ресурсів не рекомендується.

Mixcraft

Mixcraft - не просто аудіоредактор, а ціла віртуальна студія. Головна її риса - велика кількість вбудованих семплів, лупів, ефектів, віртуальних інструментів.
Програма для роботи зі звуком: огляд аудіоредакторів
Все це різноманіття інструментів дозволяє не тільки виконувати найпростіші операції над аудіоданими, але і створювати свої треки, робити ремікси.

Основні особливості

Програма для роботи зі звуком володіє наступними відмінними рисами:
  • 7000 семплів поставляється разом з програмою;
  • більше 20 вбудованих ефектів професійного рівня;
  • 11 встановлених плагінів в форматі VST;
  • можливість імпорту лупів з популярних контейнерів бібліотек;
  • утиліта підтримує майже всі сучасні формати звукових файлів.
  • Програма для роботи зі звуком: огляд аудіоредакторів
    Mixcraft - програма, яка найкраще підійде для користувачів, що займаються зведенням треків або композиторством. Інтерфейс програми виконаний нестандартно, тому утиліта потребує якийсь час для освоєння. Єдиний недолік - ця програма для роботи зі звуком не безкоштовна. Проте нею можна користуватися два тижні без придбання ліцензії.