Як вибрати MIDI-контролер?

515 0 Новини високих технологій

Вже давно для продюсерів і звукорежисерів MIDI-контролер став важливим атрибутом, який допомагає створювати прекрасну музику. Віртуальні інструменти завжди звучать особливо, тому вони є окрасою будь-якої мелодії. З-за того, що багато музикантів сильно піклуються про якість продуктів, що випускаються, виникає питання: як же вибрати контролер типу MIDI? У даній статті будуть описані поради та основні критерії вибору.

Що являє собою MIDI-контролер?

В далеких 80-х роках такий пристрій, як контролер, використовувалося для того, щоб музикант міг керувати роботою відразу декількох синтезаторів з допомогою однієї клавіатури. Ця ідея мала успіх, тому прилади даного типу моментально отримали поширення. Якщо тоді придбати їх міг не кожен, то на даний момент контролери сильно знизилися в ціні. Музиканти, звукорежисери, автори пісень, виконавці, діджеї – всі використовують подібні пристрої.


Як вибрати MIDI-контролер?
Що ж являє собою MIDI-контролер? Це прилад, який має клавіатуру. Вона схожа на клавіші піаніно і синтезатор. До неї додані ручки, різні кнопки і повзунки. При взаємодії з ними мелодія передається на звукові модулі, які мають зовнішній тип. Мова йде про ноутбуках і інших пристроях. Іншими словами, контролери (більшість з них) не здатні самостійно видавати звук. Вони створені для регулювання бітів, нот та інших параметрів, відтворених з стороннього пристрою (звукового модуля). Які плюси має MIDI-контролер? Найбільш очевидні: він універсальний і портативний. Завдяки йому, можна застосовувати всі віртуальні ефекти і керувати сучасним програмним забезпеченням. Переносити його легко за допомогою, наприклад, сумки для портативного комп'ютера.


На що звернути увагу при покупці?

Перед тим як придбати який-небудь контролер, необхідно задуматися про те, для чого він потрібен. Незайвим буде відповісти на наступні питання, вони дадуть точне уявлення, який варіант з величезного асортименту підійде. Для чого контролер буде використовуватися? Прилад, який призначається для виступів на сцені, повинен мати матеріал, стійкий до механічних впливів. Враховуючи те, що більшість контролерів зроблено з пластику, потрібно звертати увагу на металеві варіанти. Також необхідно визначитися з типом механізму і кількістю клавіш. Якщо їх буде занадто багато, тобто ймовірність переплутати призначення яких-небудь під час живого виступу.
Як вибрати MIDI-контролер?
Діджею цілком підійде невеликий MIDI-контролер. Своїми руками його зробити зовсім неважко, якщо людина розбирається в електроніці. Мається на увазі, що часто діджеї використовують саморобні прилади. Більш докладно про це можна прочитати трохи нижче. Купувати ж таке пристрій потрібно з урахуванням того, що необхідні також рукоятки і повзунки. Без них програма (MIDI-контролер працює тільки в парі з нею) не буде виконувати бажаних функцій. У тому випадку, якщо музикант редагує треки в ліжку, літаку, машині або іншому місці, головним нюансом при виборі буде портативність. Враховуючи, що прилад працює від живлення, потрібно звернути увагу на ті, які здатні заряджатися від шини USB.

MIDI-контролери від Pioneer

MIDI-контроллер Pioneer – прилад, який завжди користувався попитом. На ринку подібної техніки даний виробник вже давно в трійці лідерів. Що ж відрізняє «родинні» моделі «Піонера» один від одного? Лише наявність додаткових функцій, які на панелі управління виглядають звичайними механічними кнопками. Будь контролер даної марки має відмінні джога. Зовнішній вид серйозний і елегантний. Значні розміри приладу компенсуються його максимальною функціональністю.
Як вибрати MIDI-контролер?
Не потрібно задаватися питанням про те, яку модель вибрати. Слід відразу придивитися до DDJ-T1. Пристрій радять багато відомі діджеї. Співвідношення ціни і якості цілком вдалий. Панель управління зручна, кнопки натискаються без проблем, переноситься апарат легко.

Контролер Novation Launchpad

MIDI-контролер Novation Launchpad розроблений спеціально для роботи з Ableton Live. Пристрій підходить як для діяльності на сцені, так і в домашній студії. З ним також буде легко проводити дискотеки. Сітка приладу складається з 64 кнопок. Він оснащений додатковими ефектами, а також функціями для роботи з програмним забезпеченням. До комп'ютера пристрій можна підключити через USB-кабель. Контролер працює як з сімейством «Віндовс», так і з деякими іншими операційними системами.

MIDI-контролер своїми руками – реальність чи міф?

Саморобні MIDI-контролери вже давно користуються попитом. Що необхідно для втілення задуму в життя? Потрібна схема, за якою буде відбуватися споювання і збірка пристрою, бюджет, фізик чи електрик, розбирається в цій сфері.
Як вибрати MIDI-контролер?
Крім знання технічної сторони, потрібно також задати собі питання про те, як багато творець знає про контролерах. Для правильного складання пристрою, яке виправдає всі очікування, потрібно розуміти, яку краще використовувати базу, для чого буде зібрана модель, а також де необхідно встановлювати панель управління. Питання досить складне, але цілком вирішуване. На сьогодні існує безліч вже готових схем, за якими можна зібрати контролер. Головне – впевненість у задуманому і терпіння.

Модель марки Akai

Компанія Akai недавно випустила новий контролер, який отримав назву MPC Touch. На відміну від споріднених приладів, цей має дисплей на 7-дюймів. Це значно полегшує роботу з ним. Відштовхуючись від відгуків, потрібно сказати, що саме описувана модель приводиться в приклад, коли мова йде про професійних контролерах. Дивлячись на неї і розглядаючи функціонал, відразу відпадає питання про те, як вибирати подібний пристрій. Програмне забезпечення працює досить швидко і ефективно, проблеми не виникають, а збої вкрай рідкісні.
Як вибрати MIDI-контролер?
Єдиною недоробкою можна назвати те, що контролер не здатна функціонувати без джерела живлення, так як батареї у нього немає. Вже давно на ринку відома марка Akai. MIDI-контролер її виробництва являє собою потужний і висококласне пристрій, здатний витримати сильні навантаження. Часто деякі моделі використовуються на сцені.

Популярі новини
Загрузка...