Як записати вебінар з екрану комп'ютера?

102 0 Новини високих технологій

Сьогодні не виходячи з будинку можна не тільки оплачувати рахунки або віртуально відвідувати найбільші світові музеї, але і легко працювати, вчитися і навчати інших людей. Один із способів провести час в інтернеті з користю для себе та інших – записати вебінар. Навіть тим, хто абсолютно не обізнаний у технічних премудростях, зовсім не складно розібратися, як записати вебінар. Під рукою всього лише повинен бути комп'ютер з виходом в інтернет.

Як записати вебінар з екрану комп'ютера?

Огляд програм для запису вебінарів

Дуже простий для досвідченого користувача і чрезвичайносложен для новачка питання про те, як записати вебінар з екрану. На практиці все виявляється дуже просто: існує спеціально розроблене програмне забезпечення, яке дозволяє записувати відео прямо з екрану ноутбука або стаціонарного комп'ютера. Більшість програм мають простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, так що працювати з таким софтом - одне задоволення.


Програм існує дуже багато, і більшість з них надається умовно безкоштовно. Звичайно, новачкам більше підходять ті, в яких доступно безліч необхідних функцій, а інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє швидко розібратися у всіх премудростях. Софт для збереження відео з екрану, як і будь-яке інше програмне забезпечення, буває платним і безкоштовним. В платних версіях досить багато зручних і корисних функцій, але недосвідченим користувачам бажано починати роботу з безкоштовними версіями. Безкоштовні програми можна завантажити з сайтів:
 • Wiziq;
 • Kastim;
 • Expertsystem.
 • До популярним платним версіями відносять:
 • Webinar.fm;
 • GVOConference;
 • Meetcheap;
 • Webinar2.ru.
 • Як записати вебінар з екрану комп'ютера?
  Буває, що просто запису відео з екрану недостатньо і потрібно додати звук. Можна піти складним шляхом: записати відео, а після в окремій програмі ще й звукову доріжку, потім обидва файла потрібно з'єднати.


  Запис зі звуком

  Однак є спосіб набагато зручніше і швидше – софт, що дозволяє одночасно записувати і аудіо, і відео. Записати звук вебінару сьогодні можна за допомогою таких засобів:
 • iSpring Free Cam – програма, зрозуміла кожному, хто хоч раз працював за комп'ютером, в iSpring Free Cam немає нічого зайвого: простий інтерфейс легкий для розуміння і зручний в роботі;
 • Faststone Capture – має більш широкий функціонал, але разом з тим є і один великий мінус – період безкоштовного користування програмою не перевищує 30 днів;
 • Jing – дуже зручний і зрозумілий інтерфейс, приємний зовнішній вигляд і можливість поділитися посиланням на вебінар відразу ж після його створення, з мінусів – програма доступна лише англійською, тому без знання мови можуть виникнути деякі складності.
 • Також часто використовуваним софтом для створення вебінарів є:
  oCam Screen Recorder, QIP Shot, Fraps, Camtasia Studio. Всі програми досить комфортні в роботі і надають ряд необхідних функцій. З такими помічниками точно не виникне питань про те, як записати вебінар зі звуком.

  Як записати звук

  Як правило, новачки стикаються з однією і тією ж проблемою, а саме наявністю зайвих шумів на аудиодорожке. Уникнути цієї неприємної ситуації можна, якщо користуватися програмою з розширеними налаштуваннями запису звуку або спеціальними аудиоредакторами. Серед них, наприклад, "АудиоМастер".
  Як записати вебінар з екрану комп'ютера?
  Також існує софт, який підтримує запис аудіо з мікрофону, колонок на різні звукові доріжки, що дозволяє користувачеві вибрати потрібний файл і додати його до відеоряду. Таких програм налічується невелика кількість, але вони є. Хороший вибір – Camtasia Studio. Якщо необхідний якісний звук (а це, як правило, важливий момент для успішного вирішення, як записати вебінар), краще заздалегідь почитати відгуки про тієї або іншої програми, переглянути скріншоти роботи і остаточно визначитися з софтом.

  Порядок роботи з програмами

  Все геніальне просто і зрозуміло, але якщо є труднощі з тим, як записати вебінар, необхідно врахувати таку загальну послідовність дій. Вибір програми. Софт, що дозволяє записувати вебінари, представлений сьогодні різноманіттям на будь-який, як говориться, на смак і колір. Об'єктивно описати всі переваги і недоліки всіх програм практично нереально, оскільки кожен користувач індивідуальний. Завантаження. Після того як софт обраний, його потрібно завантажити і встановити на комп'ютер. Зазвичай установка досить проста і полягає в натисканні ярлика Install і ряду послідовних дій, які докладно описані в програмі установки. Якщо є додаткові відомості і з приводу встановлення і користування програмою, то краще заздалегідь з ними ознайомиться. Як правило, всі рекомендації розміщені на сайті, звідки скачується софт. Реєстрація та налаштування. Коли програма вже встановлена, її можна відкрити й ознайомитися з інтерфейсом, а також основними функціями. Деякі програми для продовження роботи просять зареєструватися на сайті автора софта або надати відомості про користувача для збору статистики. Після цього можна приступити до налаштування під власні цілі .
  Як записати вебінар з екрану комп'ютера?
  Безпосередньо запис відео . Після установки програми відразу ж можна записувати відео, але бажано попередньо перевірити всі важливі настройки. Наприклад, за замовчуванням може бути відсутнім прапорець на опції «Записувати аудіо» і тоді вебінар буде записаний, але без звуку.
  Редагування. Частина софта підтримує функцію редагування відео після запису. Від невеликої корекції світла, кольору і різкості до розширених функцій: можливості обрізати відеоряд або доповнити його субтитрами . Збереження. Програми, що дозволяють зберегти відео з екрану, потрібні для того, щоб запис можна було зберегти і переглянути після трансляції в режимі онлайн. Крім того, існує софт, який підтримує можливість в один клік викласти записане відео на популярні відеохостинги. Деякі програми мають власні ресурси і дозволяють ділитися посиланням на відео відразу після запису.

  Короткі підсумки

  Кожен, хто хоч раз брав участь у відеоконференції, напевно задавався питанням про те, як записати вебінар, щоб ділитися власними знаннями або мати можливість повернутися до переглянутого вже після онлайн-трансляції. Все дуже просто навіть для новачка: для початку потрібно визначитися з відповідною програмою та розібратися в її настройках. Після можна записати вебінар, редагувати відео і викласти його в мережу або використовувати в особистих цілях.