CyberLink Power2Go: що це за програма і чи варто її встановлювати

56 0 Новини високих технологій

Кілька років тому в Інтернеті з'явився вельми незвичайний програмний пакет під назвою CyberLink Power2Go. Що це за програма, багато користувачів не знають. Однак про її можливості можна судити хоча б за назвою розробника, який прославився інноваціями в області роботи з мультимедіа. Але можливості цього пакету набагато ширше і виходять далеко за ці рамки.

CyberLink Power2Go: що це за програма?

Отже, що ж являє собою пакет насправді? Судячи з офіційного опису, основне призначення пакету програм полягає в роботі з будь-якими типами дискових носіїв із заявленою підтримкою від звичайних CD до захищених носіїв стандарту Blu-ray.


CyberLink Power2Go: що це за програма і чи варто її встановлювати
Але це тільки один напрямок для виконання операцій, передбачених у пакет CyberLink Power2Go. Що це за програма і які її можливості, можна дізнатися, якщо подивитися на список додатків, що входять в основний пакет. У ньому можна зустріти досить цікаві речі. Наприклад, тут є Wave Editor – повнофункціональний аудіоредактор, вбудований конвертер форматів аудіо і відео, програма для створення всіляких слайд-шоу, відеоредактор і т. д. найцікавіше – спеціальна опція створення резервної копії системи з пропаленням відповідного оптичного носія.

CyberLink Power2Go 8: що це за програма?

Що стосується позначення CyberLink Power2Go 8 за великим рахунком, це той самий пакет, тільки версії 800.XXXXb. Як видно з позначення, це модифікація, яка перебуває в стадії бета-тестування.


Назва говорить сама за себе: в роботі додаток може виявитися досить нестабільним, втім, як і всі бета-версії. Так що саме її інсталювати варто тільки тестерам і розробникам, але ніяк не рядовим користувачам.

Основні можливості пакету

Такий перший погляд на пакет CyberLink Power2Go. Що це за програма, вже зрозуміло. Перейдемо до основних функцій і модулів.
CyberLink Power2Go: що це за програма і чи варто її встановлювати
В першу чергу варто виділити можливість створення дисків певної спрямованості (аудіо чи відео), а також змішаних дисків з даними. Для цього в програмі є кілька модулів на вибір по типу того, як це пропонує Nero. При запису в якості додаткового інструменту для захисту даних може використовуватися система шифрування AES з довжиною ключа 128 або 256 біт. При бажанні можна встановити і пароль, який буде затребуваний для відтворення.
CyberLink Power2Go: що це за програма і чи варто її встановлювати
При роботі з відео можна використовувати витяг аудіотреків з відеофайлів, а потім конвертувати їх в інший формат і навіть зробити вирівнювання гучності між всіма доріжками (функція нормалізації). Точно так само легко можна створювати меню для DVD-дисків, використовувати друк наклейок, вставляти глави DVD, обрізати відео, а також в автоматичному режимі розбивати файли на декілька дисків, якщо їх розмір перевищує місткість носія.

Чи варто встановлювати програму і як її видалити?

Якщо потрібна програма CyberLink Power2Go на комп'ютері, встановити її праці не складе. Тільки перед інсталяцією бажано відключити антивірус на час і доступ в Інтернет. У деяких випадках може знадобитися ще й деактивація брендмауера і захисника Windows.
Багато користувачів скаржаться на те, що при установці програма створює кілька ярликів на Робочому столі, а також інтегрується в меню автозавантаження. Власне, це не проблема, оскільки ярлики можна видалити, а автостарт відключити в конфігурації системи (команда msconfig у меню «Виконати» або вкладку автозавантаження в «Диспетчері завдань» для Windows 10). З видаленням пакета не все так просто. Принаймні в стандартному розділі програм і компонентів доведеться видаляти всі складові пакету по черзі, потім шукати залишкові файли і записи в системному реєстрі. Тому краще всього скористатися потужними утилітами начебто iObit Uninstaller або Revo Unistaller, які проведуть повну очистку без участі користувача.

Підсумок

У загальному і цілому, пакет виглядає хоч і «навороченним», але якось вже занадто важким. А безліч додаткових функцій у більшості користувачів залишаться незатребуваними. Таким чином, встановлювати програмне забезпечення варто лише в тому випадку, якщо воно дійсно потрібно. У найпростішому випадку для запису краще використовувати той же Nero Express (він не настільки ресурсоемок і більш простий в роботі).