SSH-клієнти Windows: огляд сторонніх продуктів

72 0 Новини високих технологій

У даній статті описані SSH-клієнти. Windows довгий час не включала в себе інструменти адміністрування, що працюють через протокол SSH. Останні версії хоча і поставляються з вбудованими інструментами, однак для більшої зручності краще використовувати сторонні утиліти. Вони розробляються вже довгий час, тому в них враховані побажання більшості адміністраторів. Із-за того що перші версії описуваних утиліт з'явилися давно, в даний час кожен зразок ПО працює стабільно і оснащений безліччю додаткових функцій.


NetSarang xShell

xShell - популярний SSH-клієнт для Windows . Лідер за кількістю та якістю настроюються опцій. До недавнього часу ОС Windows, на відміну від Unix-систем, були вельми обмежені в софті і не включали в себе програми подібного роду.
SSH-клієнти Windows: огляд сторонніх продуктів
Ця просунута програма, крім можливостей SSH1 і SSH2 надає користувачеві можливість взаємодіяти з серверами ще по ряду популярних протоколів (SFTP, TELNET, RLOGIN, SERIAL).

Особливості xShell

Головні достоїнства утиліти:
 • Можливість одночасної роботи відразу з декількома серверами.
 • Збереження команд для швидкого набору.
 • Підтримка пакетної відправки команд (такою функцією не володіють не тільки вбудовані SSH-клієнти Windows , сторонні продукти також рідко можуть похвалитися подібним умінням).
 • Підтримка кодування UTF-8.
 • SSH-клієнти Windows: огляд сторонніх продуктів
  Для відстеження декількох одночасних підключень в утиліті організована зручна система вкладок. Весь необхідний інструментарій та опції (шрифти, перекодування і т. д.) налаштовуються окремо для кожної закладки. Більш того, зберігши конфігурацію, сисадмін зможе скористатися їй в наступних сесіях.


  Набори команд Quick Commands - ще одна "фішка" програми, що дозволяє підвищити ефективність роботи адміністратора. Використовуючи цей інструмент, сисадмін звільняється від рутинних дій. Набирати більшість команд вручну не потрібно. У будь-яку версію ОС сімейства Windows може бути встановлений цей SSH-клієнт. Windows 7 , 8 або 10 - неважливо. xShell працює однаково стабільно в будь. Розробники всіляко намагаються популяризувати своє дітище, і тепер воно доступне для використання вдома або в навчальних закладах без внесення плати за ліцензію. До недоліків варто віднести відсутність російської мови. Однак навряд чи системні адміністратори будуть скаржитися на такий нешкідливий пробіл.

  PuTTY

  Так само як і у випадку з NetSarang xShell, додаток PuTTY підтримує широкий спектр протоколів, у тому числі і Raw. Природно, підтримка SSH обох версій присутній. Також є налаштування візуального інтерфейсу програми. Спочатку утиліта була безкоштовною і розроблялася виключно під Windows. Пізніше, враховуючи популярність софта серед сисадмінів, її портували і під інші ОС.
  SSH-клієнти Windows: огляд сторонніх продуктів
  У PuTTy найбільша армія шанувальників. Можливості PuTTY вражають. Саме із-за величезного функціоналу багато користувачі вибирають PuTTy, а не інші SSH-клієнти. Windows після установки клієнта не записує нових даних реєстру. Для зберігання налаштувань використовуються файли всередині каталогу утиліти. Це дозволяє використовувати клієнт як портативну програму.

  Головні особливості PuTTy

  Основні особливості програми:
 • Емуляція активності сполуки (щоб не потрібно було відновлювати з'єднання до сервера після довгого бездіяльності).
 • Аутентифікація на основі відкритого ключа і без нього.
 • Підтримка підключення через послідовний порт (з версії 059).
 • ЗА здатне використовувати проксі-сервер.
 • Утиліта зберігає параметри підключення після кожного вдалого конекту.
 • Робота з підтримкою IPv6 Arcfour, DES і інших популярних протоколів.
 • Програма може перенаправляти порти .
 • Secure Shell

  Досі в статті описувалися класичні відокремлені SSH-клієнти. Windows для запуску Secure Shell обов'язково повинна включати в себе Google Chrome, так як утиліта являє собою додаток для популярного браузера. Підключається він безпосередньо до сервера, а використання зовнішніх проксі-серверів неможливо. Функціонал програми трохи поступається утилітам, описаним вище. Адміністрування ведеться за допомогою терміналу hterm.
  SSH-клієнти Windows: огляд сторонніх продуктів
  Висока швидкість клієнта-надбудови обумовлена використанням усього спектру можливостей мови веб-програмування javascript. Пряме підключення до будь-якого порту демона sshd - вигідна перевага Secure Shell. Проект весь час удосконалюється і вдосконалюється.

  WinSCP

  WinSCP - SSH-клієнт для Windows 7 , про який знає мале число рядових російськомовних користувачів. Просування здійснюється в основному на англомовних ресурсах. Проект з відкритим вихідним кодом підтримує роботу з різними протоколами, головний з яких - SSH. Інтерфейс програми може виглядати або як провідник Windows, або як Norton Commander.
  SSH-клієнти Windows: огляд сторонніх продуктів
  Програма забезпечена текстовим редактором, зберігає налаштування старих зв'язків, синхронізує папки в напівавтоматичному і автоматичному режимах. Автоматизація можлива за допомогою скриптів. Вбудований файл конфігурації дозволяє встановити утиліту один раз на переносний носій інформації. Після цього можна під будь-якою версією ОС використовувати один і той же SSH-клієнт. Windows 8 чи, 7 або 10 проинсталлировна на машині, WinSCP буде однаково стабільно працювати під керуванням будь-якої версії.

  Висновок

  Якщо основним робочим простором для вас є вікно браузера, а SSH-доступ необхідний час від часу, кращим вибором буде Secure Shell. Якщо ви часто переміщується з одного офісу в інший, виконуєте адміністрування як з робочого місця, так і вдома, варто зупинитися на WinSCP або PuTTy. Якщо додаток буде встановлено на один ПК і його не потрібно переносити на інші машини, придивіться до можливостей xShell. Звичайно, вибір конкретного інструмента - прерогатива адміністратора. Не всі погодяться з тим, що описані програми є кращими. Однак високі місця цих утиліт в ТОПах зумовлені суб'єктивною думкою, а їх популярністю.