Будинки в "Грі престолів": опис, герби, історія

623 0 Новини високих технологій

Будинки в "Грі престолів" є основною політичною силою. У вигаданій Джорджем Мартіном всесвіті існує складна ієрархія привілейованих сімей. Кожен будинок має свій герб, девіз і фамільний замок. Найстарший член родини - лорд, контролює певний регіон Вестероса. Дрібні будинку присягають йому на вірність і є його прапороносцями.

Північ

Старкі сидять в своєму замку Вінтерфеллі, їм підпорядковуються всі північні будинку. У "Грі престолів" сімейство Старков відіграє одну з ключових ролей. Це древній рід, який веде свій початок від Перших людей. За вісім тисяч років до подій, описуваних в серіалі і книзі, вони влаштувалися на далекому Півночі.
Будинки в "Грі престолів": опис, герби, історіяЦей регіон перевершує по площі всі інші королівства Вестерос, але при цьому практично не заселений. Будинок Старков один з небагатьох зберіг віру в старих богів. Місцем поклоніння є богороща з древнім чардревом. Лорд Вінтерфелла є також захисником Півночі. Під його прапорами зібрані малі будинки начебто Карстарков, Малі, Мармонтов та інших. Герб будинку - лютововк. З південними землями королівство з'єднує важкопрохідний Рів Кейлин. Старкі повстали проти корони і оголосили про створення незалежного королівства.

Захід

Західні будинку в "Грі престолів" є найбагатшими. Давній могутній будинок Ланністеров контролює весь західний регіон Вестероса. Лорди сидять в Бобровому кручі - добре укріпленому замку на скелі. Славляться величезними запасами золота. Родовий герб будинку - лев. Під час війни П'яти королів війська Ланністеров називали левами, а Старков - вовками. Вплив вдома поширюється і на Королівську Гавань. Після смерті Роберта Баратеона там фактично правлять Ланністеров.
Будинки в "Грі престолів": опис, герби, історіяУ будинку одна з наймогутніших армій Вестероса. Однак під час походу проти Робба Старка вони зазнали кілька поразок. На південно-заході править великий будинок Тіреллов. Їх землі багаті й родючі. Завдяки клімату мають найбагатший урожай в Вестеросі. Їх герб - золота троянда на жовтому тлі. Якщо інші великі будинки в "Грі престолів" правили своїми землями з давніх часів, то Тірелли стали лордами відносно недавно. Під час завоювання Таргаріенов вони змістили старого короля і стали правити в Хайгардене.

"Гра престолів": будинки і герби малих пологів

Будинок Арренов править на Сході. Вони володіють великими землями, але практично не мають впливу на політичне життя Вестероса. Після відбуття Джона Аррена на війну проти Божевільного короля його рід практично згас. Родовий маєток називається "Орлине гніздо". Воно знаходиться високо в горах і є практично неприступним. Герб будинку - ширяючий сокіл і місяць. Ведуть постійну війну з гірськими племенами. Ще один колись великий, але втратив свою могутність будинок - Грейджої. Вони правлять на далеких Залізних островах.
Будинки в "Грі престолів": опис, герби, історія
"Що мертво, померти не може" - такі у железнорожденних девізи будинків. "Гра престолів" починається для Грейджоев з повстання Робба Старка. У цей момент вони проголошують свою незалежність. Герб будинку - золотий kraken.

Популярі новини
Загрузка...