Що таке деанон? Деанонімізація користувачів соціальних мереж. Персональні дані

132 0 Новини високих технологій

Якщо ви думаєте, що таке деанон, і про нього варто дізнатися тільки для загального розвитку, то глибоко помиляєтесь. Кожен користувач інтернету, повинен бути хоча б базово проінформований про правила його безпечного використання. Підлітки використовують блага віртуального світу постійно, бо більше обізнані в цих питаннях. Але навіть молоде, «просунуте» покоління може нажити собі проблем, якщо недостатньо вивчить питання цифровий безпеки. Всесвітня павутина так сильно «зрослася» з нашим звичним існуванням, що наслідки такого взаємодії можуть бути куди серйозніше, ніж всі звикли вважати.

Що означає слово «деанонімізація»

Що таке деанон (деанонімізація)? Складається це слово з двох частин: анонім і префікс де-, що вказує на заперечення. Означає, що цілком очевидно, процес порушення статусу «анонімно» самим інтернет-користувачем або іншими людьми (з допомогою методів деанонімізація).


Простими словами - коли особисті дані людини в Інтернеті стають надбанням громадськості. До особистих відносять все що завгодно: від дитячих фотографій до місця роботи. Навіть обережні інтернет-користувачі залишають в мережі багато «слідів свого перебування. Тому тим, хто задався питанням розсекречення, іноді не доводиться особливо заглиблюватися в пошуки. Часто інформація знаходиться в різних відкритих джерелах. Та просто треба знати, де її шукати.
Що таке деанон? Деанонімізація користувачів соціальних мереж. Персональні дані

Основні терміни, які відносяться до деанонімізація

Щоб зрозуміти подальші пояснення, що таке деанон, і якими способами знаходять чужі особисті дані, варто знати основні терміни:
 • Користувач – будь-яка людина, який використовує Інтернет і має якісь профілі, реєстрації.
 • Анонимизация – процес приховування своїх особистих даних.
 • Анонімність – коли персонаж в Інтернеті не пов'язаний ні з яким реальним обличчям.
 • Профіль – персональна сторінка користувача в соціальних мережах, на інших сайтах, яка містить персональні дані.
 • Нікнейм – прізвисько, яке користувач встановив в Інтернеті .
 • Що таке деанон? Деанонімізація користувачів соціальних мереж. Персональні дані  Які дані ви відкриваєте при реєстрації

  Деанонімізація користувачів в 95% випадків будується на тих даних, які вони самі по необережності викладають в загальний доступ. Коли ви реєструєте де-небудь свій профіль і наповнюєте даними, то передавати особисту інформацію не тільки адміністрації, але і всім, хто зможе її отримати. Зазвичай профіль на сайті або форумі містить хоча б кілька пунктів. Розглянемо дані, які зазвичай ви повідомляєте самі:
 • Дата народження. Цей параметр вказується в більшості профілів. Навіть якщо ви зауважили «не показувати дату народження в анкеті», інформація все одно може «спливти». Наприклад, за відповідного ніка (Pavel1991). Або завдяки всплившему оповіщенню «сьогодні День народження у N».
 • Країна, місто. Зазвичай точну адресу ніде не вказується (крім інтернет-магазинів). Але для невеликих міст досить однієї назви. Далі вас вже можна буде шукати у відкритих базах даних або навіть просто за списком знайомих.
 • Пошта. Багато хто не відносять адресу поштової скриньки персональні дані, а даремно. Саме «ім'я» ящика може містити відсилання до іншої особистої інформації (як рік народження, на прикладі вище). Також через поштову скриньку можна знайти інші ресурси, на яких ви зареєстровані.
 • Що таке деанон? Деанонімізація користувачів соціальних мереж. Персональні дані

  Які методи використовують для деанонімізація

  Що таке деанон, ви вже зрозуміли. Але які методи використовують, щоб вивести людину на «чисту воду»?
 • Фотографії. Пошук по картинках і використання деяких сервісів дозволить знайти інформацію про людину з його фотографіями. Так що чим частіше ви використовуєте один і той же кадр на різних сайтах, тим простіше буде зв'язати їх між собою.
 • Ніки. Те ж саме стосується і нікнеймів. Користувачі не люблять запам'ятовувати різні логіни і паролі, тому часто використовують одні і ті де дані. При деанонімізація їх можна з легкістю об'єднати.
 • Мова. Коли під вас «копають глибше», у хід може піти навіть аналіз мовних особливостей. Наші тексти, використання специфічних слів і термінів, знаків пунктуації, видають з головою рівень розвитку людини. Манеру письма підробити досить важко.
 • Робота. Працівників вузького профілю можна з легкістю обчислити через окремі професійні сайти і ресурси, а також по використанню експертної термінології або матеріалів.
 • Список друзів. З вашого списку друзів на одному ресурсі можна без особливих проблем «відновити» вашу особу на іншому. Навіть якщо там не буде ніякої інформації про вас або вона буде замінена хибною.
 • Що таке деанон? Деанонімізація користувачів соціальних мереж. Персональні дані

  Деанонімізація і соціальні мережі

  Що таке деанон у "ВК"? Ви вже розумієте, що це означає створення зв'язки між фейковим користувачем соціальної мережі і реальною людиною. Мабуть, не знайти іншого такого повного джерела інформації про користувача, як його профіль "ВКонтакте". Тут і список друзів, і місце навчання або роботи, і персональні інтереси. Ця соціальна мережа також пов'язана з рядом інших. Так що, виявивши людини у "ВК", можна отримати чи не повний його інтернет-портрет. Те ж саме можна і сказати про соціальної мережі Facebook. Як би уважно розробники не ставилися до збереження персональних даних, якусь інформацію вони упускають з виду. Наприклад, варто зайти на сторінку відновлення пароля і вказати електронну пошту «жертви», як "Фейсбук" послужливо покаже вам ім'я і аватарку людини.
  Що таке деанон? Деанонімізація користувачів соціальних мереж. Персональні дані

  Чим небезпечна деанонімізація

  Чим небезпечна деанонімізація для зірок, політиків, серйозних підприємців, це зрозуміло. Випадково потрапила в мережу приватна інформація, яку зможуть пов'язати з відомою особистістю, – це, найчастіше, хрест на всій кар'єрі. Або, принаймні, серйозна пляма на ній. Але навіщо про це знати простим людям, які не приховують особливих секретів? Перш за все, кожен з нас залишає в мережі сліди свого перебування. І через час деякі з них стають неприємними фактами або свідоцтвами помилки. Наприклад, коли мова йде про використання тематичного форуму, згідно з яким ви більше не хочете визнавати. Або публічні свідчення вашої інтернет-любові, яка скінчилася нещасливо. Кожному властиво помилятися, і в цьому немає нічого страшного. Але погодьтеся, неприємно, коли ці привиди минулого спливають. Особливо коли їх знаходить хтось, кому вони не призначені. Також приватну інформацію можуть викрасти і використовувати шахраї. Приміром, на форумі молодих мам ви обговорили з подругами, що взяти у відпустку, в який ви їдете всією сім'єю за тиждень. Що бачать в цьому листуванні аферисти? Те, що ваша квартира буде порожня. Справа залишається за малим – обчислити адресу вашого проживання (а сучасні технології дійсно дозволяють зробити це без праці). В цьому випадку ціна деанонімізація може бути особливо високою! Про деанонимизацию варто пам'ятати і тим, хто шукає роботу. Особисті дані користувачів "ВКонтакте" не завжди будуть виглядати позитивно в очах HR-відділу. Наприклад, пости про те, що ви конфліктували з босом на минулій роботі. Або велика кількість груп з еротичним вмістом. Проти вас може «зіграти» навіть список друзів! У наш час кожен сам має право вирішувати, яку тактику обрати: ретельно приховувати всі свої дані або спокійно користуватися Інтернетом і бути одним з мільйонів таких же людей. У будь-якому випадку, кожному необхідно знати, що таке деанон. Молоде покоління повинно обережніше ставитися до поширення персональних даних, а старше – вчити своїх дітей і контролювати їх у цьому.