Viber або WhatsApp: що краще?

97 0 Новини високих технологій

Існуючі на сьогоднішній день месенджери майже повністю відправили в небуття відправлення звичайних СМС-повідомлень в середовищі мобільних пристроїв. Ці програми зробили СМС незручними і повністю нерентабельними. У цьому сегменті вже є реальна альтернатива, але поки ще важко розставити пріоритети і вибрати. Адже месенджерів багато. Який додаток саме використовуваний: Viber або WhatsApp? Що краще з різних точок зору, а не лише з фінансової? Смартфон з появою на ринку телефонної та мобільної техніки практично миттєво завоював любов величезного числа користувачів. Зараз можна стверджувати упевненістю, що близько дев'яноста відсотків користувачів мобільних пристроїв є власниками саме гаджетів такого типу.


Призначення програм-месенджерів

Viber або WhatsApp: що краще?
Властивості смартфона і його функції, зручність використання, постійний і комфортний доступ до інтернету, встановлена операційна система зробили можливим використання такого пристрою для обміну текстовою інформацією, як це раніше робилося тільки на комп'ютерах. При цьому повідомлення відправляються моментально, а грошових витрат немає ніяких. І якраз такі додатки, як Viber або WhatsApp, сьогодні є самими кращими серед користувачів мобільних гаджетів. Хочеться розглянути їх позитивні і негативні сторони для того, щоб визначити, яке з цих додатків найбільш привабливо. За результатами огляду з'явиться можливість зорієнтуватися при виборі. Отже, Viber або WhatsApp: що краще? Всім зрозуміло, для чого такі додатки розробляються: є інтернет-підключення, месенджери допомагають обмінюватися текстом, картинками і фотографіями. Обидві програми можна настроювати. Але кожне з них щось робить краще, а щось-гірше.


Viber і WhatsApp: відмінності

Viber або WhatsApp: що краще?
Додаток WhatsApp було розроблено для використання на старих моделях смартфонів Nokia. З тих пір пройшло багато років, і на ринку з'явилися інші мобільні операційні системи. Viber з'явився вже пізніше. Він підтримував більш свіжі платформи і вимагав для установки мобільні пристрої новіші. Тому можна говорити про те, що користувачам буде дуже старих апаратів сьогодні не вийде встановити і використовувати це додаток. Але зате воно має версії для комп'ютерів з операційними системами Mac і Windows. WhatsApp не відстає і створює версії для смартфонів від Apple і мобільної версії Windows. Якщо говорити про платформі Android, то для роботи з WhatsApp потрібна версія не нижче 2.1 а для месенджера-конкурента – 2.0. Таким чином, Viber заробляє собі в скарбничку один бал за більшу кількість підтримуваних платформ. Йдемо далі. Що ж краще: Viber або WhatsApp?

Користувальницький інтерфейс додатків

Після того як було проведено опитування серед користувачів, що мають доступ до обох програм, результат, що стосується інтерфейсу, вийшов неоднозначним. WhatsApp дуже простий і володіє привабливим дизайном. До того ж розробники постійно випускають оновлення, які дозволяють змінювати зовнішній вигляд програми і спрощувати його використання. Для стареньких апаратів, під які спочатку створювалася програма, був створений мінімалістичний вигляд. Таким він і залишився. Програма дає можливість ввести текст і смайлики в одному полі. Але ось профілі друзів тут розташовані зовсім незручно. Їх перегляд міг би бути реалізований краще.
Щодо програми-конкурента, Viber, на яку платформу не встановлювався, має своїм фірмовим зовнішнім виглядом і має всього два меню. У використанні він не менш легкий, але із-за присутності можливість здійснення відеодзвінків користувальницький інтерфейс трохи ускладнений. Тому тут можна присвоїти один бал програмі WhatsApp.

Вимоги програм до підключення

Viber або WhatsApp: що краще?
Це питання дуже цікаве. Оскільки WhatsApp є додатком для надсилання тексту, багато трафіку для його роботи не потрібно. Найбільше мегабайт піде для того, щоб завантажити програму на смартфон. Останні версії стали підтримувати голосові дзвінки, що погіршило ситуацію. Тепер потрібна швидкість з'єднання вище, а трафіку йде більше. Viber трохи більш функціональний, так як в ньому є і відеодзвінки. Тому вимоги до соединенеию тут теж не найнижчі. Звичайно, якщо підключений безлімітний тариф або використовується Wi-Fi-з'єднання, ніхто не стане звертати увагу на кількість прийнятих і відправлених мегабайт, але коли користувач сплачує за них гроші, відеодзвінки можуть розорити його. Таким чином, один бал на користь WhatsApp.

Безпека

Viber або WhatsApp: що краще?
За даним критерієм переможця виявити не представляється можливим. Кожне з цих додатків володіє хорошою системою захисту, шифрувальної листування користувачів і їх особисті дані. Тому тут можна кожній програмі накинути по одному балу. Що популярніше: Viber або WhatsApp? Програми поперемінно обходять один одного. Любителі простоти вибирають другий додаток, а ті, хто часто користується відеозв'язком, перше. В даному порівнянні перемогу з мінімальною перевагою можна присудити WhatsApp, але все це умовно. Програми приблизно рівні. Вибирати потрібно за власним смаком.