Залипла клавіша на ноутбуці: що робити? Як вирішити проблему?

171 0 Новини високих технологій

Сучасна техніка - дуже крихкі вироби, і ставитися до них слід дбайливо. Але навіть самий акуратний власник не застрахований від таких випадків, як випадкове падіння гаджета. Після цього він може помітити, що залипла клавіша на ноутбуці. Що робити в такому випадку?

Залипла клавіша на ноутбуці: що робити? Як вирішити проблему?

Причина

Незалежно від того, що сталося з ноутбуком, причиною технічного залипання (тут не розглядається включення функції "залипання клавіш") завжди є зміна положення майданчика, на якій розташовується клавіша. Ноутбук може бути скільки завгодно дорогим, але система кріплень ідентична практично у всіх - це можна порівняти з колесом.


Буває і так, що без якихось видимих причин просто вдавилася і залипла клавіша на ноутбуці. Що робити? Відразу нести в ремонт? Ні, можна спробувати розібратися самостійно, головне - дотримувати акуратність.
Залипла клавіша на ноутбуці: що робити? Як вирішити проблему?

Розбирання клавіатури ноутбука

Якщо немає доступу в Інтернет, можна попередньо сфотографувати клавіатуру, щоб потім зібрати всі кнопки у тому ж порядку. Для зняття залипші кнопки потрібно пінцет, тонка викрутка або скріпка. Важливо не докладати великих зусиль, тому що так можна запросто зламати платформу. Зазвичай кнопка легко відділяється. Коли клавіша відокремлена, необхідно переконатися, що вона чиста, не залита ніякої рідиною (особливий шкоду приносять солодкі напої), а на платформі немає сторонніх предметів і сміття. Якщо щось з перерахованого вище знайдено, це слід видалити, а потім поставити кнопку назад. Як правило, її достатньо просто покласти на місце і притиснути. Але буває, що і після такої процедури, як і раніше залипають клавіші на клавіатурі ноутбука. Що робити далі?


Залипла клавіша на ноутбуці: що робити? Як вирішити проблему?

Пружина

Проблема може бути і в пружинному механізмі клавіші. Майданчик закріплюється засувками до ліфта, який має кілька рухомих елементів і знімається без праці. Після від'єднання необхідно переконатися, що кріплення справні ліфти. Якщо знайдено пошкодження, можна спробувати взяти ліфт з клавіші, яка рідко використовується: зазвичай це допомагає. Якщо ж результат не отримано, найпростіше купити в комп'ютерному магазині новий ліфт.

Вода і напої

Часто причиною того, чому стали залипати клавіші на ноутбуці, стають пролиті рідини на клавіатуру. У будь-якому випадку, як тільки вода потрапила на пристрій, необхідно промокнути його паперовою серветкою (підійде і туалетний папір) і відразу вимкнути з мережі, щоб не допустити згоряння внутрішніх частин ноутбука. Інакше може потрібно серйозний і дорогий ремонт. Також можна перевернути прилад, проклавши паперовими серветками зазори, або розібрати для подальшої сушки. Варто звернути увагу, що якщо пристрій ще на гарантії, то після розбирання вже не можна буде звернутися в сервіс для гарантійного ремонту. Втім, затока ноутбука рідиною підпадає під пункт "неправильна експлуатація", тому ремонт у такому разі, швидше за все, все одно безкоштовно зроблений не буде. Не рекомендується включати прилад протягом доби. В цей час необхідно зняти всі клавіші і протерти їх спиртом. Чому не варто включати ноутбук? Так, якщо рідини було небагато, то він цілком може продовжити роботу без яких-небудь видимих проблем, однак будь-яка волога, що потрапила на контакти, запускає процес корозії. Комп'ютер може вийти з ладу досить скоро, причому користувач ніяк не зв'яже це з пролитим місяць тому кави.
Сміття і пил, які теж є причиною залипання, простіше всього отримати за допомогою пилососа для комп'ютера або балончика зі стисненим повітрям.
Залипла клавіша на ноутбуці: що робити? Як вирішити проблему?

Менш поширені проблеми

Геймери досить часто стикаються з такою ситуацією, коли залипла клавіша на ноутбуці. Що робити, якщо це сталося? Власне, інструкція та ж. Так як кнопка піддається серйозному механічного впливу (в даному випадку - частого натискання або утримування), потрібно перевірити справність механізму і замінити, якщо він зламаний. Іноді перегрів стає причиною того, чому залипла клавіша на ноутбуці. Що робити з термопастою, знають далеко не всі користувачі, так що можна просто довіритися фахівцеві. Якщо ж власник впевнений у своїх силах, слід розібрати ноутбук, почистити його від пилу і замінити термопасту у всіх потрібних сайтах. Варто звернути увагу, що, швидше за все, можливість ремонту по гарантії після цього буде втрачена.
Залипла клавіша на ноутбуці: що робити? Як вирішити проблему?

Якщо нічого не допомагає

Трапляється і так, що без видимих причин раптом залипла клавіша на ноутбуці. Що робити, якщо проблему вирішити не вдалося або на це немає часу? Дійсно, коли кипить робота, не завжди є можливість відволіктися на те, щоб виправити неполадку. Екранна клавіатура - не помічник у випадку, якщо потрібно набирати багато сторінок тексту, тому простіше всього підключити USB-клавіатуру. Так, це громіздко, але тимчасово вирішує проблему. Особливо це допоможе у випадку, якщо клавіатура ноутбука потребує заміни, адже це вимагає деякого часу, а в найближчому комп'ютерному магазині можна купити найдешевшу зовнішню клавіатуру і спокійно продовжити роботу.

Системні проблеми

Інколи проблему з роботою клавіатури на ноутбуці вирішує проста перезавантаження. Іноді причиною є драйвери, і в такому разі потрібна їх перевстановлення. Драйвери найкраще качати з офіційного сайту виробника, так власник буде впевнений, що встановлює перевірене програмне забезпечення. В деяких випадках проблеми з клавіатурою можуть бути викликані поганим контактом шлейфу клавіатури з материнською платою. На більшості пристроїв клавіатура кріпиться зверху за допомогою декількох засувок. Їх слід акуратно відкріпити, починаючи з крайньої, вийняти/підняти клавіатуру, підключити шлейф, потім повернути все на місце.
На деяких моделях, щоб отримати доступ до контактів, потрібно розбирання всього пристрою. Головна порада тут: дотримувати акуратність. В основному частині комп'ютера легко відокремлюються один від одного, тому не потрібно прикладати зайвих зусиль, щоб не пошкодити їх. Слід зберегти всі гвинтики, адже в разі втрати купити точно такі ж може бути важко. Найчастіше власник сам може розібратися в тому, чому залипає клавіша на клавіатурі ноутбука. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, комп'ютерні майстри легко і швидко виконають будь-ремонт та чищення вашого пристрою, головне - звертатися в перевірені сервіси.