Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

43 0 Новини високих технологій

Для збирання персональних комп'ютерів призначена така системна плата, як ASRock B75M-DGS. Її функціональність значно краще, ніж у продуктів початкового рівня, але при цьому і до преміального класу вона вже точно не дотягує. Саме цей комп'ютерний аксесуар буде детально та поетапно розглянуто в цьому матеріалі.

Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

Для яких системних блоків призначена ця системна плата

В рамках обчислювальної платформи LGA1155 набори системної логіки розподілялися наступним чином:
 • Початковий рівень займали рішення на основі Н61. Мінімальний рівень функціональності і дуже демократична ціна робили їх просто безальтернативними.
 • Преміум-сегмент займали спочатку продукти на базі Z68. Потім він був доповнений Z77.
 • Інші ж моделі чіпсетів належали до рішень середнього рівня. В тому числі і В75 на базі якого і вироблялася розглянута в рамках цього матеріалу системна плата.
 • Комплектація

  Типовим переліком компонентів, як для рішення середнього рівня, могла похвалитися системна плата. До нього входило наступне:
 • Системна плата.
 • Диск з прикладним програмним забезпеченням для ASRock B75M-DGS. Service-утиліти для діагностики стану комп'ютерної системи та всі необхідні драйвера входили до його складу.
 • 2 інтерфейсних шнура формату SATA.
 • Заглушка для панелі введення/виводу для тильної сторони комп'ютерного корпусу.
 • Багатомовне керівництво по монтажу, налагодження та експлуатації системної плати.
 • Наведеного раніше переліку цілком достатньо для складання і запуску обчислювальної системи на базі розглянутої системної плати.
  Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

  Компонування продукту. Розташування основних елементів даного продукту

  За габаритними розмірами ASRock B75M-DGS R 2.0 належала до рішень формату MicroATX . Її довжина дорівнювала 226 мм, а ширина — 183 мм. Як результат, дана плата відмінно підходила як для компактних мініатюрних системних блоків, так і для повнорозмірних комп'ютерних корпусів АТХ. Процесорний роз'єм LGA1155 знаходився трохи вище центральної осі плати. Причому практично посередині останньої. Праворуч від нього розташувалися два слоти для установки планок оперативної пам'яті. Ще ближче до краю за ними був виведений основний роз'єм живлення. Зліва від роз'єми розташовується панель введення/виведення з периферійними портами . У цій плати всього лише один слот для установки дискретної графічної підсистеми, який розташувався трохи нижче процесорного роз'єму. Ще нижче і наліво від нього виведений єдиний слот для установки внутрішнього контролера, і нижче і праворуч — єдина мікросхема набору логіки, яка називається «Південний міст».


  Набір мікросхем системної логіки

  Як нескладно визначити позначення, материнська плата ASRock B75M-DGS базувалася на наборі мікросхем В75. По суті, як було зазначено раніше, даний набір включає лише один елемент - «Південний міст». Другий компонент, іменований «Північний міст», був інтегрований до складу процесорного пристрою. Тепловий пакет даного набору системної логіки заявлений на рівні 67 Вт. Випуск 7-ї серії чіпсетів був приурочений до випуску 3-го покоління чіпів на основі архітектури під кодовою назвою IvyBridge, але також дані системні плати можна встановлювати чіпи попереднього сімейства SandyBridge.


  Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

  Процесорний роз'єм. Його особливості

  В основі даного рішення, як було зазначено раніше, лежить процесорний роз'єм LGA1155. Як нескладно зрозуміти з його позначення, він включав 1155 контактів. Цей сокет призначався для установки чіпів архітектури Core, які належали до 2-го або 3-го покоління. В подальшому були випущені більш свіжі сокети LGA1150 і LGA1151 які можуть похвалитися більш свіжими процесорними рішеннями і більш високим рівнем швидкодії. Як результат, актуальним з позиції продуктивності та енергоефективності LGA1155 на поточний момент вже точно не можна назвати.

  Список процесорів

  Системна плата ASRock B75M-DGS, як було зазначено раніше, дозволяє встановлювати процесори поколінь SandyBridge і їх більш свіжу модифікацію IviBridge. У цей список входять:
 • Сегмент офісних обчислювальних систем займали чіпи Celeron. Дуже скромні технічні специфікації і мінімальна вартість дійсно робили безальтернативним вибором в цій ціновій категорії.
 • Великою швидкодією, якого вже цілком достатньо для організації ПК початкового рівня, могли похвалитися рішення серії Pentium. Збільшений розмір інтегрованої швидкої пам'яті, збільшені тактові частоти і більш високі значення частоти функціонування забезпечували перевагу в плані продуктивності даного рішення у всіх завданнях над молодшими моделями. Але і вартість в цьому випадку, нехай і незначно, але все ж збільшувалася.
 • До мікропроцесорним продуктів середнього класу в даному випадку належали Core i3. Як і в більшості попередніх моделей, до їх складу входило 2 обчислювальних модуля. Але от наявність підтримки технології НТ на рівні апаратного забезпечення дозволяло перетворити їх на рівні системного софта вже в 4 потоки обробки інформації. В результаті такі процесорні пристрої навіть зараз дозволяють запускати найбільш складні завдання.
 • Преміум-сегмент заповнювали чіпи серій i5 і i7. Збільшена кількість фізичних ядер, більший об'єм кешу, збільшені тактові частоти і можливість динамічного регулювання робочої частоти дозволяла цим напівпровідниковим продуктів поєднувати високий рівень швидкодії і відмінну енергоефективність. Різниця ж між цими двома родинами ЦПУ полягала в тому, що перше не реалізована технологія НТ, а другі її підтримували. Як результат, i7 на рівні операційної системи виглядали вже як 8-ядерні чіпи.
 • Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

  ОЗП

  Вбудованим двоканальним контролером оперативної пам'яті оснащується ASRock B75M-DGS. Характеристики його вказують на те, що він підтримує лише один тип ОЗП — DDR3 і він входить до складу ЦПУ . Для чіпів покоління SandyBridge максимальна частота планок встановлена на позначці в 1333 МГц, а для IviBridge – 1600 МГц. Максимальний обсяг встановлюється оперативного запам'ятовуючого пристрою — 16 Гб. При використанні вбудованої графічної підсистеми частина ОЗП буде резервуватися для потреб відеокарти.

  Можливості розширення

  Типові можливості, як для вирішення середнього класу, встановлення внутрішніх контролерів розширення реалізовані на цій системної платі. Таких слотів всього 2. Один з них - PCI-E у виконанні 16Х - призначений для установки графічного прискорювача. У цьому разі на базі даного продукту можна реалізувати потужну ігрову систему, яка дозволяє запускати і зараз найбільш вимогливі і ресурсомісткі іграшки. Другий слот — це все той же PCI - Е, але у виконанні вже 1Х. Він відмінно підходить для установки нових версій внутрішніх контролерів розширення. Це може бути і ТВ-тюнер, і мережева плата, і модем. Безумовно в цьому списку не вистачає слоти розширення формату PCI. З його допомогою дане рішення стало б більш універсальним і дозволяло б навіть встановлювати застарілі на поточний момент версії плат контролерів розширення. Однак при таких мініатюрних габаритах системної плати для такого слоти розширення просто не знайшлося місця, але на рівні набору системної логіки все ж заявлена підтримка цієї застарілої на сьогоднішній день шини.
  Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

  Периферійний набір

  Відмінний периферійний набір портів реалізований в рамках ASRock B75M-DGS. До нього входило наступне:
 • 2 порти для маніпулятор і клавіатури формату PS/2.
 • Один аналоговий графічний порт для виводу зображення — VGA і оді н цифровий для тих самих цілей — DVI.
 • 4 порту формату USB версії 2.0 і 2 точно таких же порту, але вже в модифікації 3.0.
 • 1 роз'єм для виконання підключення ПК до ЛВС формату RJ-45.
 • 6 однотипних акустичних портів - 35-мм аудіоджек.
 • Вбудована графіка

  Інтегрованою графічною підсистемою оснащувалася ASRock B75M — DGS. Знову-таки, роз'єми і розведення відеокарти були виконані на системній платі. А ось сама її напівпровідникова частина входила до складу ЦПУ і визначалася його моделлю. Також необхідно відзначити те, що в цьому випадку частина встановленої ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті в комп'ютері резервувалося під потреби інтегрованого графічного прискорювача, яка, по суті, перетворювалося в ві деобуфер.
  Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

  Програмна складова системної плати

  Ключовою програмний компонент, який можна знайти на комплектному диску з ASRock B75M-DGS, – драйвера. Windows 7 і більш пізні версії даного системного софта з номерами 8 і 8.1 не зможуть без них повністю розкрити потенціал даного компонента. Також перелік софта доповнений цілим набором утиліт, які дозволяють проводити моніторинг стану обчислювальної системи.

  Відгуки власників

  Лише тільки з хорошого боку власники характеризують ASRock B75M-DGS. Драйвера в цьому випадку дійсно можуть похвалитися високим ступенем надійності, а сама плата поєднує в собі відмінну функціональність як для вирішення середнього рівня і формату MicroATX, і демократичну вартість. За допомогою цього рішення можна організувати як простий офісний системний блок, так і потужну ігрову систему, якій під силу рішення будь-якої задачі на сьогоднішній день. Також необхідно відзначити енергоефективність даного продукту, яка відповідає останнім найбільш високим вимогам. А от недоліків у цього рішення не існує.
  Материнська плата ASRock B75M-DGS: технічні характеристики і відгуки

  Підсумки

  Практично ні в чому не поступається більш свіжим аналогічних рішень ASRock B75M-DGS. Але при цьому вартість у цієї системної плати істотно нижче. Все це в сумі все ще дозволяє її розглядати як базу для складання сучасної обчислювальної системи. Причому як початкового рівня, так і найбільш продуктивної ігрової системи.