Комплектуючі пк: опис та поради з вибору

288 0 Новини високих технологій

Основною вимогою при розробці ПК було створення блокової архітектури, щоб у разі пошкодження ремонтувати доводилося не всю систему, а окремо взяті елементи. Сучасний комп'ютер влаштований саме таким чином. Про основних елементах ПК і радах по збірці читайте у статті.

Комплектуючі комп'ютера

Материнська плата – єдиний елемент, який відповідає за взаємодію всіх інших пристроїв. На ній розташовуються всі посадкові місця (сокети, коннектори, слоти).
Комплектуючі пк: опис та поради з вибору
Центральний процесор – набір керуючих схем, розташованих на кристалі. Є мозком комп'ютера, в першу чергу призначений для виконання математичних операцій. Описуючи основні комплектуючі комп'ютера, не можна обійти стороною оперативну пам'ять. ОЗП - пристрій, що функціонує як короткочасна пам'ять. Всі необхідні для програм і ОС дані зберігаються в ній, при відключенні живлення стираються.


Жорсткий диск - пристрій, необхідний для довгострокового зберігання даних. Відеокарта – елемент комп'ютера, який відповідає за висновок та обробку графічної інформації на монітор. Люди, які хоча б поверхово вивчили ринок комп'ютерів, розуміють, що купувати вже готовий ПК нераціонально, так як зібрати комп'ютер самому з комплектуючих набагато дешевше. При цьому можна бути впевненим у якості збірки.

Рекомендації

Дуже часто недосвідчені користувачі допускають грубі помилки, які призводять до марної трати грошей. Наприклад, перед покупкою материнської плати потрібно перевірити, який тип процесора в неї може бути встановлений. З наступними порадами недосвідчені користувачі повинні ознайомитися обов'язково.


Комплектуючі пк: опис та поради з вибору
Переконайтеся, що підбираються всі комплектуючі комп'ютера сумісні. Вивчіть всю можливу технічну інформацію. Спочатку визначте, який потрібен в ПК, потім підберіть материнську плату. Обов'язково перевірте, щоб сокет системної плати підходив під процесор. Це дуже просто зробити, перевіривши характеристики на офіційних сайтах виробників пристроїв. Зазвичай крім параметрів компонентів на таких ресурсах можна знайти цілі таблиці сумісності. Коли процесор і материнська плата обрані, приступайте до підбору інших пристроїв. Черговість вибору ОЗП та відеоплати не має значення. Сьогодні на ринку представлена оперативна пам'ять кількох поколінь, причому системна плата зазвичай підтримує тільки якийсь один тип. Щоб визначитися, за яким характеристикам вибирати ОЗУ, необхідно відштовхуватися від параметрів материнської плати і процесора. Спочатку визначте, яке покоління підтримується системної картою. Потім дізнайтеся, чи зможе процесор забезпечити роботу ОЗП на максимальній частоті. На останньому етапі підберіть необхідний обсяг пам'яті. Якщо ви вибираєте комплектуючі для ігрового комп'ютера, то краще встановити планки ОЗУ з більшою ємністю, так як сучасні 3D-додатки дуже вимогливі до ресурсів ПК. Перед вибором відеокарти необхідно визначити, для чого буде використовуватися ПК. Якщо збірка ігрова, то і відеокарту потрібно вибирати найбільш продуктивну. Блок живлення - елемент, який мало впливає на продуктивність, але все ж вимагає ретельного підбору. Практика сервісних центрів не раз показувала, що комплектуючі комп'ютера, зібраного самостійно, в якому заощадили на блоці живлення, часто виходять з ладу саме з-за низької якості цього елемента. Не слід економити на БП. Краще придбати продукт більшої потужності, ніж необхідно. До того ж рекомендується віддати перевагу пристрою іменитих виробників.

Як зібрати комп'ютер самому з комплектуючих

Після покупки всіх елементів ПК слід процедура зборки. На цьому етапі проблеми навіть у недосвідчених користувачів виникають рідко. Зазвичай материнська плата супроводжується докладною інструкцією, що містить картинки, за якими можна зрозуміти, яким саме чином необхідно здійснювати збірку.
Комплектуючі пк: опис та поради з вибору
Важливо стежити, щоб ключі процесора (спеціальні пази) відповідали пазам на роз'ємі системної плати. Помилка на цьому етапі може призвести до фізичної поломки комплектуючих. Такі елементи, як відео адаптер і ОЗУ, вимагають деякої сили для установки в слоти. Але потрібно бути обережним і не перестаратися, щоб не прогнути занадто сильно материнську плату.

Складність складання ігрового ПК

Комплектуючі пк: опис та поради з вибору
При складанні ПК для ігор сумісність комплектуючих комп'ютера варто розглядати під іншим кутом. Крім підтримки материнської платою всіх необхідних стандартів, необхідно вирішити питання максимальної продуктивності. А це неможливо без довгого вивчення форумів і порівняння результатів тестів різних комплектів пристроїв, встановлених на одній базі. Комп'ютер для ігор зажадає великих фінансових вкладень, ніж офісна машина.