Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки

78 0 Новини високих технологій

Любителі якісних акустичних систем не з чуток знають про компанії Microlab. Цей виробник відомий своєю якісною і в міру дорогий акустикою. Поряд з іншими відомими компаніями "Микролаб" зайняла помітне місце на російському ринку комп'ютерної периферії. Акустичні системи для домашнього використання далеко не єдині її товари. Компанія також випускає миші, клавіатури, веб-камери та інші пристрої, які роблять наш комп'ютер більш функціональним. Сьогодні поговоримо про акустична система Microlab FC 730. Які її технічні характеристики? Чи варто її купувати для домашнього використання?


Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки

Що це за колонки?

Колонки Microlab FC 730 являють собою акустичну систему стандарту 5.1. Вона чудово підійде для перегляду фільмів. Не виключено також використання цього акустики в іграх. Але для прослуховування музики вона ніяк не підійде. Бо справжні меломани можуть розчаруватися в якості звучання цих колонок. Справа тут не в неякісної збірки, а скоріше в неправильному налаштуванні підсилювача і окремих компонентів системи. Хоча якщо людина обізнана, то він може виправити становище за допомогою налаштувань комп'ютера (або ресивера) і звукової карти.
Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки
Що стосується фільмів, то тут Microlab FC 730 працює просто чудово. Чітке розділення каналів і можливість окремого налаштування кожного сателіта роблять свою справу. Систему цілком можна використовувати в якості бюджетної акустики для маленького домашнього кінотеатру. Великий домашній кінотеатр ці колонки не потягнуть по причині недостатньої потужності. Але якщо врахувати планування наших квартир, то й цієї потужності за очі вистачить.


Зовнішній вигляд і дизайн

Якщо подивитися на цю акустичну систему, то можна сказати, що вона нічим особливим в дизайні не виділяється. Класичні лінії та кольору. Навіть блок підсилювача не виділяється якими-небудь цікавими формами. Насправді це плюс. Так як класичний стиль підходить до будь-якого інтер'єру. Головне - підібрати колір. А з цим у Microlab FC 730 проблем немає. Колонки доступні в різних колірних оформленнях. Можливий також індивідуальне замовлення кольору у виробника.
Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки
Що стосується матеріалів, то виконані сателіти з дерева, що позитивно впливає на їх акустичні властивості. Тільки блок підсилювача зроблено з пластику. І це правильно. Підсилювача-то все одно. Динаміки прикриті декоративними сітками. Останні напрочуд міцні, так що якщо у вас в будинку є діти, то з динаміками нічого не трапиться. Можна сміливо встановлювати акустику на підлогу. Колонки Microlab FC 73051 гідні зайняти почесне місце в будь-якому будинку.

Технічні характеристики

Найцікавіша частина нашого огляду. На що здатна ця акустична система? Це хороше питання. Згідно із заявою виробника, колонки здатні відтворювати динамічний діапазон від 30 герц до 20 кілогерц. Для акустичної системи бюджетного рівня цього цілком достатньо. Сумарна потужність всіх компонентів системи становить 84 Вата. Але не варто забувати, що велика частина цих самих ваттов припадає на сабвуфер. Відповідно, на сателіти доводиться взагалі мізерна частина потужності.
Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки
Не варто особливо покладатися на заяви виробника. Як показує практика, заявлену потужність колонок можна сміливо ділити на два. Так що загальна потужність всіх компонентів системи складає від сили сорок ват. Але навіть цього для наших квартир вистачить з головою. Набагато важливіше якість звуку. А воно в Microlab FC 730 просто чудове. Особливо радує сабвуфер з потужними і насиченими басами.

Підключення акустичної системи до підсилювача

Це найважливіший етап після розпакування колонок Microlab FC 73051. Як підключити? Саме таке питання задають собі новоспечені власники цього акустичної системи. І то правда, в акустиці 212.0 і все зрозуміло. Але тут купа проводів і рознімань. Куди тикати - невідомо. А якщо підключити неправильно? А тепер пора припинити паніку. Дроти, слава богу, кольорові. І якщо ви не дальтонік, то запросто все підключіть. До того ж під кожним роз'ємом є напис, що вказує, куди тикати. Правда, написи англійською, але ми розшифруємо деякі для тих, хто не знає мови.
Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки
Отже, дивимося на задню панель підсилювача. Крім цветововй маркування кожного каналу (червона і чорна), є ще й підпис під роз'ємом, яка пояснює, який компонент системи повинен сюди підключатися. Front - це передні сателіти. Їх два. Center - центральна колонка. Rear - задні сателіти. Їх теж два. І Subwoofer - це наш улюблений басовий динамік. Інші роз'єми призначені для підключення "тюльпанів" від підсилювача до ПК або ресивера. Колонки Microlab FC 73051 прості в налаштуванні і установці.

Особливості акустики

Тепер настав час обговорити деякі особливості цього акустичної системи. Після першого використання відразу стають помітні її сильні і слабкі сторони. З сильних можна відзначити якісний звук, непогану промальовування низьких і високих частот, еквалайзер з купою налаштувань і непоганий за якістю об'ємний звук. Всі ці плюси роблять акустичну систему Microlab FC 730 ідеальною для використання в якості акустики для домашнього кінотеатру.
Але поряд з перевагами є і недоліки. Недостатня глибина середніх частот, сабвуфер іноді гуде, і передустановки еквалайзера обнуляються при відключенні живлення. Не дуже приємно, звичайно, але за такі гроші це можна пробачити. Та й чого ви хотіли від акустичної системи бюджетного рівня? Це ж не "Маршалл" або "Бауер Вілкінс", а всього лише "Микролаб".

Підсилювач

Підсилювач виконаний в окремому корпусі, що позитивно впливає на акустичні властивості колонок. Більшість виробників вбудовують модуль підсилювача сабвуфер, тим самим погіршуючи його звучання. Але творці "Микролаб" пішли по іншому шляху. За що честь їм і хвала. Блок підсилювача виглядає цілком сучасно і вписується в загальну концепцію акустичної системи. Це довгастий сріблястий "ящик", виконаний у формі вежі. Ніяких надмірностей. Тільки строгі прямі лінії. На передній панелі - ЖК-дисплей, на якому відображається вся необхідна інформація. Центральне місце займає управління гучністю системи.
Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки
Плюс цієї акустичної системи в тому, що в підсилювач не вбудували купу непотрібних функцій. Наприклад, таких як радіо або програвач флешок. Все це не потрібно для нормальної акустичної системи. Для мультимедійного комбайна - саме те. Але не для акустики, призначення якої - перегляд фільмів. Microlab FC 730 безумовно відносяться до "вимираючого" класу колонок. Бо зараз в моді комбайни, які можуть все, але страждають жорстким недоліком якості звуку.

Позитивні відгуки про акустичній системі

У плані відгуків спостерігається розбіжність у думках. Так зазвичай і буває з масовими продуктами на кшталт Microlab FC 730. Відгуки позитивного характеру вихваляють якість виконання сателітів, сабвуфера і підсилювача. Також багатьом подобається глибокий і соковитий бас. Про дизайні сказано чимало слів. Деяких порадував функціональний підсилювач. Загалом, все як положено в стандартних відгуках про колонках. Позитивні відгуки - штука ненадійна. Немає ніякої гарантії, що їх не написали проплачені компанією люди, хоч "Микролаб" на всю заявляє, що таким не займається. А ось деякі інтернет-магазини дуже навіть займаються. Тому для отримання більш точної картини варто також переглянути негативні відгуки про акустичної системі. Найчастіше вони і є найправдивішими.

Негативні відгуки про колонках

Ось тут вже розміщена інформація, схожа на правду. Верноподданических вихвалянь по мінімуму. Відзначається не дуже хороша опрацювання середніх частот акустичною системою Microlab FC 73051 Black. Більшість скарг саме на це. У деяких сабвуфер хрипить. А деяких "естетів" не влаштував дизайн. І навіщо тоді купували? Більшість негативних відгуків теж, звичайно, марення. Але серед цього моря марення цілком можна виділити здорову і адекватну критику. Для своїх грошей акустична система звучить і виглядає просто відмінно. Не слід вимагати від колонок того, на що вони не розраховані. Бо це неправильно.
Колонки Microlab FC 730: фото та відгуки
Наприклад, історія з налаштувань еквалайзера. Найвідоміша історія, бо така проблема існує в багатьох. Також не дуже радує ситуація з якістю звучання музики. Меломани незадоволені. Але топтати ногами бюджетну акустичну систему типу "Микролабов" - взагалі невдячне заняття. Адекватні люди таким не займаються. Як би те ні було, негативних відгуків про цю акустичній системі не так вже й багато. Більшість щасливих власників задоволені якістю звучання, якістю виконання і присутніми функціями. Так що якщо ви плануєте купувати цю акустику для домашнього використання, то кращого варіанту знайти не вдасться. Безумовно, треба брати.

Висновок

Бюджетна акустична система Microlab FC 73051 огляд якої ми тільки що закінчили, відмінно підходить для домашнього використання. Вона відмінно справляється як з фільмами та іграми, так і з музикою. Якість звучання цілком задовільний для системи початкового рівня. Правда, вона категорично не підійде аудіофілам. Є й невеликі огріхи в конструкції системи. Але разом з тим вона вигідно вирізняється на тлі конкурентів відсутністю непотрібних функцій (плеєр, радіо). Та й дизайн акустичної системи такий, що вона чудово впишеться в будь-який інтер'єр. Класика не старіє.