Як з флешки зробити оперативну пам'ять, і для чого це потрібно?

158 0 Новини високих технологій

У деяких не особливо нових комп'ютерах спостерігається жорстка нестача оперативної пам'яті. Причому найчастіше додати ще одну планку оперативки взагалі неможливо, через відсутність вільних слотів. Багатьом доводиться всіляко хитрувати, відключаючи "непотрібні" служби операційної системи. Після такого, як правило, операційна система працює ще гірше. Невже неможливо збільшити обсяг оперативки іншими способами? Можна. Причому за допомогою звичайної флешки. Про те як з флешки зробити оперативну пам'ять, і піде мова в цій статті.

Як з флешки зробити оперативну пам'ять, і для чого це потрібно?

Для чого це потрібно і як це зробити?

Це потрібно для більш комфортної роботи за комп'ютером. Але якщо вас влаштовують постійні глюки і гальма, то можете далі не читати. А додавання оперативної пам'яті прискорить комп'ютер в кілька разів. Це означає, що він буде швидше обробляти інформацію. І в цілому, робота системи стане набагато швидше і стабільніше.


Це стосується не тільки комп'ютерів. Це актуально і для мобільних пристроїв, що використовують ОС Андроїд. Як з флешки зробити оперативну пам'ять на Андроїд, ми теж розповімо.
Як з флешки зробити оперативну пам'ять, і для чого це потрібно?
Тепер про способи. Для ОС сімейства Windows існує спеціальна технологія, вшита в саму систему, яка дозволяє зробити з накопичувача оперативну пам'ять. Називається вона Ready Boost. В Андроїд теж є щось схоже, але там для цього потрібно використовувати деякі програми. Та й флешка повинна бути стандарту micro SD. Причому чим скоростнее, тим краще. Однак перейдемо до практики.

Оперативка з флешки в ХР

Почнемо з застарілою "хрюші", оскільки саме в ній виникають проблеми. За замовчуванням в ХР немає підтримки Ready Boost, але з допомогою деяких "милиць" і "танців з бубнами" можна змусити "хрюшу" перетворити флешку в оперативку.


Як з флешки зробити оперативну пам'ять, і для чого це потрібно?
Отже, як з флешки зробити оперативну пам'ять в Windows XP? Відповідь трохи нижче. Перейдемо до активних дій. По суті запустити Ready Boost в ХР не представляється можливим, так що звернемося до стороннього софту:
 • Для початку потрібно скачати програму eBoostr. Краще з офіційного сайту.
 • Потім встановлюємо цю утиліту, нічого не змінюючи, і запускаємо. Після запуску вона оселиться в системному треї.
 • Клацнувши по іконці, подивимося налаштування програми.
 • Тиснемо на назву підключеної флешки, ставимо галочку на пункті "Використовувати для запису кеша і зберігаємо налаштування.
 • Після цього флешка буде використовуватися як оперативка. Ососбого приросту продуктивності чекати не варто. Все-таки це ХР, і ця функція для неї не рідна. Перейдемо до наступного пункту розповіді про те, як з флешки зробити оперативну пам'ять.

  Ready Boost Windows 7 і наступних версіях

  Для перетворення флешки в оперативну пам'ять в сьомій версії "вінди" з'явилася технологія Ready Boost. Вона використовує підключений носій в якості файлу підкачки. А оскільки швидкість читання з USB накопичувача (особливо 3.0) в рази вище, ніж зі звичайного HDD, то приріст потужності і швидкості виходить значним.
  Як з флешки зробити оперативну пам'ять, і для чого це потрібно?
  Отже, як з флешки зробити оперативну пам'ять в Windows 7? Дуже просто. Для цього навіть не потрібно вивчати ніякої додаткової літератури. Все робиться з допомогою системних функцій Windows:
 • Для початку вставляємо флешку, клацаємо правою кнопкою миші по її назві і вибираємо пункт "Властивості".
 • У вікні вибираємо вкладку Ready Boost і ставимо галочку навпроти пункту "Використовувати цей пристрій для Ready Boost".
 • Після цього натискаємо "Ок".
 • Після проведення кешування, перезавантажуємо ПК і радіємо збільшеної продуктивності.
 • Такий же алгоритм дій для операційних систем версій 8.1 і 10. Є тільки деякі відмінності в інтерфейсах цих версій ОС. Але з цим особливих проблем немає.

  Оперативна пам'ять з флешки на Андроїд

  У випадку з мобільною операційною системою Андроїд, все трохи складніше. Для того щоб знати, як з флешки зробити оперативну пам'ять на мобільних пристроях, потрібно перелопатити купу інформації саме по своєму пристрою. Але загальний алгоритм дій ще поки ніхто не відміняв. Для початку потрібно, щоб на пристрої були рут-права. Без цього нічого не вийде. У деяких моделях апаратів для установки програми, яка дозволить перетворити флешку в оперативну пам'ять, доведеться використовувати рекавері. Бо ніякими іншими способами цю утиліту на окремих пристроях не встановиш.
  Як з флешки зробити оперативну пам'ять, і для чого це потрібно?

  Встановлення необхідних програм на Андроїд

  Далі потрібно завантажити і встановити спеціальну програму типу Apps2SD. Саме вона допомагає встановлювати програми на зовнішній накопичувач. Ця процедура може трохи затягнутися, але після монтування розділу оперативної пам'яті на ділянці флешки доведеться перезавантажити пристрій для того, щоб зміни вступили в силу. Після цього частина флешки буде використовуватися як оперативна пам'ять. Це актуально для пристроїв з катастрофічною нестачею останньої. Однак зауважте, що якщо ви з якихось причин отримаєте флешку з пристрою, то всі ваші додатки виявляться мертвими. Доведеться встановлювати заново. Так що вести себе з цією справою треба дуже обережно.

  Висновок

  Використання флешки в якості оперативної пам'яті виправдано в тому випадку, якщо фізичній пам'яті не вистачає, а збільшити її немає ніякої можливості. Ми навіть дізналися, як з флешки зробити оперативну пам'ять на XP, хоча вона цієї опції в цій операційній системі ніби як і не має. Попередження для власників ПК і ноутбуків з операційними системами сімейства Лінукс. Ця інформація для вас неактуальна, оскільки при установці самої операційної системи створюється файл підкачки, який і використовується в якості оперативної пам'яті. Тому "линуксоидам" не потрібно шукати ніякої програми для перетворення флешки в оперативну пам'ять. Лінукс і так витрачає пам'ять дуже економно. І в разі чого на підстраховці завжди є своп-файл.