Графічний адаптер NVidia GeForce GT-520: характеристики, актуальність продукту і його результати в ігрових додатках

55 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач уль т ра бюджетного класу з дуже скромними параметрами і низьким рівнем швидкодії — це NVidia GeForce GT 520. Характеристики цього акселератора дійсно не вражають. Так і випущений даний адаптер досить давно за мірками комп'ютерних технологій — в 2011 році. Саме його можливості та інші пов'язані з ним нюанси надалі будуть детально розписані.

Графічний адаптер NVidia GeForce GT-520: характеристики, актуальність продукту і його результати в ігрових додатках

Сегмент ринку графічних адаптерів, на який орієнтовано дане рішення

Вельми скромні вимоги висувалися до дискретним відеокарт початкового рівня на момент початку продажів в 2011 році до GT-520. Характеристики цього рішення справді скромні, а продуктивність — мінімальна. На той момент було достатньо багато материнських плат без інтегрованої графічної підсистеми, і на роботу в тандемі з ними і був розрахований адаптер, що розглядається в даному матеріалі. Як результат, навіть в офісних та бюджетних обчислювальних системах можна було нерідко зустріти подібні дискретні відеокарти. У контексті ж ігрової системи їх не можна було розглядати з тієї причини, що навіть у найбільш простому режимі виводу зображення цей прискорювач міг видати 15-28 FPS при мінімально допустимих 30 FPS . Зараз же цей сегмент ринку графічних прискорювачів заповнили інтегровані відеокарти. Гідної конкуренції дискретні адаптери вбудованої графіці можуть скласти з тієї причини, що останні включені складу процесора і за них немає необхідності доплачувати, чого не можна сказати про дискретні акселератори. Тому даний клас відеокарт поступово йде в небуття.


Графічний адаптер NVidia GeForce GT-520: характеристики, актуальність продукту і його результати в ігрових додатках

Характеристики процесора

GF119 – це кодове позначення графічного процесора, що використовується в NVidia GT-520. Характеристики ж цього кремнієвого рішення вказували на те, що він належав до архітектури «Фермі». Норми допуску, з яких він виготовлявся, відповідали 40 нм. Частота цього графічного процесора була фіксованою і становила 810 МГц. Кількість активних блоків CUDA у цьому випадку було дорівнює 48 а їх частота їх роботи була встановлена на позначці в 1620 МГц. Текстурних блоків у рамках цього рішення було реалізовано 8 а блоків растеризації — 4. Кількість відеовиходів в GT-520 було дорівнює 3. Один аналоговий VGA дозволяв виводити зображення у форматі 2048 х 1536 і два цифрових DVI ( картинка у цьому разі відображення в дозволі 2560 x 1600) і HDMI (1920 x 1080).


Теплові особливості чіпа і температурний режим

У 29 Вт було встановлено значення споживаної потужності для GT-520. Характеристики цього прискорювача з боку виробника вказували на те, що потужність системи електропостачання персонального комп'ютера повинна бути не менше 300 Вт. До цього також необхідно додати те, що таке велике значення потужності відеокарти вимагало наявності активної системи охолодження і за рахунок цього рівень шуму під час роботи комп'ютера зростав. Гранично допустима температура для цього акселератора - 102 градуси Цельсія. В реальності ж цей адаптер функціонував в діапазоні температур від 50 до 75 градусів.
Графічний адаптер NVidia GeForce GT-520: характеристики, актуальність продукту і його результати в ігрових додатках

ОЗП

На роботу в поєднанні з мікросхемами пам'яті стандарту GDDR3 була розрахована відеокарта GeForce GT 520. Характеристики даного контролера ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті вказували на те, що міг працювати з об'ємом відеобуфера в 1 Гб або навіть 2 Гб. Рекомендована тактова частота оперативної пам'яті була встановлена на рівні 1800 МГц. Але більшість виробників з метою мінімізації вартості кінцевого пристрою використовували в поєднанні з GT-520 ще менш швидкісні чіпи пам'яті, тактова частота яких становила 1500 МГц або навіть 1200 МГц і це ще більше знижувало швидкодія такої графічної підсистеми. Розрядність шини підключення ОЗП була дорівнює 64 бітам. Пропускна ж здатність відеобуфера була заявлена виробником на рівні 144 Гб/с.
Графічний адаптер NVidia GeForce GT-520: характеристики, актуальність продукту і його результати в ігрових додатках

Тести. Порівняння з конкурентами

Вже дуже скромні результати тестів показувала на старті продажів відеокарта NVidia GT-520. Характеристики дійсно не дозволяли їй зробити більшого. Більшість тестів по іграх 2011 року зведено в таблиці 1. Причому в якості опонента виступає Radeon HD 6450. За їх результатами можна відзначити те, що вже тоді ця відеокарта не могла забезпечити комфортний «геймплей» як і її прямий конкурент з боку АМД . Зараз же ситуація з іграшками ще більш плачевна . Таблиця 1 — Порівняльне тестування GT-520 від NVidia і HD 6450 від АМД.

Найменування ігриBorderlandsCrisys: WarheadJUST CAUSE 2Mafia 2Режим виводу картинки1280 x 1024 DX9 низька якість.GT-520 fps24-3411-1915-2310-18HD 6450 fps19-2812-2412-2010-18

Ціна та відгуки власників

Лише тільки вже в поддержаном стані може бути придбана відеокарта GT-520. Характеристики її повністю відповідає її вартості, яка знаходиться зараз в районі 2000 рублів. Тільки питання такої покупки залишається відкритим. За цю ж саму суму можна знайти пропозиції і значно краще. Власники ж таких адаптерів вказують на те, що швидкодія у них мінімально і дозволяє лише вирішувати найпростіші завдання. Встановлювати подібне рішення в новий комп'ютер безглуздо з тієї причини, що ніякого виграшу в продуктивності або функціональності це не дасть. Краще використовувати інтегровану графічну підсистему, яка за своїми можливостями не поступається герою цього матеріалу.
Графічний адаптер NVidia GeForce GT-520: характеристики, актуальність продукту і його результати в ігрових додатках

Резюме

На момент свого виходу, безумовно, актуальним і дуже затребуваним графічним акселератором став GT-520. Характеристики його відмінно підходили для організації бюджетного або офісного системного блоку. Але з тих пір вже пройшло досить багато часу і нішу, на яку був націлений герой цього огляду, зайняли абсолютно інші рішення. Конкурувати на рівних з інтегрованою графікою при порівнянному швидкодії і більш високою вартістю спочатку неможливо. Тому для даного сегменту ринку відеокарт дискретні рішення такого класу вже не випускаються.