Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення на смартфоні?

532 0 Новини високих технологій

Напевно вам доводилося чути про операційній системі Android, якщо тільки ви самі не є власником пристрою під керуванням цієї оболонки. Ця платформа припала до душі доброї частини власників гаджетів і є самою распростаненной ОС серед мобільних пристроїв. Починаючи ще з 2009 року, коли вийшла перша версія "робота", розробники не зупинялися у вдосконаленні та модифікації свого дітища. Регулярно з'являються нові версії виходять оновлення. Але завжди потрібно оновлювати свій пристрій і як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення? Про це ми і поговоримо в цій публікації.


Навіщо потрібні оновлення?

В першу чергу для справної роботи системи. Розробники оптимізують продуктивність, покращують інтерфейс, виправляють лаги, адже випустити досконалу систему відразу практично не можливо, а дрібні несправності будуть помітні тільки в ході її активного використання. У більшості випадків дізнатися про появу оновлень можна за допомогою звичайного повідомлення, яке з'явиться в рядку повідомлень. Зробити апгрейд можна перейшовши в центр оновлень, скачавши і встановивши нову версію.
Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення на смартфоні?

Чому власники гаджетів можуть бути незадоволені оновленням?

У більшості випадків після проведення процедури оновлення апарат повинен працювати спритніше, а всі недоробки - піти в минуле. Все, на що можуть нарікати користувачі - деякі зміни в інтерфейсі або, наприклад, пропажа ярликів робочого столу (відповідно, зникають і самі додатки). Так відбувається з-за того, що встановлені програми вже застаріли і не відповідають новій прошивці.


Нові версії програм або їх аналоги все так же можна знайти на "Плей Маркеті", а намагатися повернути колишню версію ОС через зникнення старих додатків - досить дурна затія. Що ще може дратувати власників у новій версії прошивки - так це поява якихось програм, які не вийде видалити. Наприклад, це можуть бути нові сервіси від "Гугл". І тут юзери поголовно починають думати про те, чи можна повернути стару версію "Андроїда". Але найбільше охочих повернутися до старої прошивці серед тих, хто спробував перепрошити свій апарат самостійно. Тут можлива поява безлічі неполадок, аж до того, що ваш гаджет може перетворитися в "цегла", тобто взагалі перестати подавати ознаки життя.
Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення на смартфоні?
Так що перш ніж виконувати такі маніпуляції, переконайтеся, що у вас достатньо знань і досвіду, а ще краще - зверніться до професіонала. Перепрошивайте пристрій тільки в крайніх випадках, коли без цього не можна обійтися, адже така процедура повністю позбавляє вас гарантії. Але повернути попередню версію все ж можна.
Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення на смартфоні?

Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення?

Для початку змиріться з тим фактом, що стандартні ресурси системи не передбачають варіант відкату системи, як наприклад, в ОС "Віндовс". Відповідно, при поверненні до старої версії всі встановлені програми і особисті файли буде видалено. Тому безпосередньо перед процедурою повернення старої версії зробіть резервні копії всіх важливих документів, файлів, номерів телефонів і так далі. Будьте готові попрощатися з користувацькими налаштуваннями, збереженими акаунтами або додатками, вони зітруться все, крім вбудованих.
Далі вам доведеться самостійно виконати скидання заводських налаштувань. Як це зробити - залежить тільки від вашої версії операційної системи, але найчастіше цей пункт зустрічається, якщо зайти в "Налаштування" і в "та Відновлення". Також цей параметр може зустрічатися в "Конфіденційності". У будь-якому випадку знайти скидання до заводських налаштувань буде легко. Далі потрібно виконати ряд дій трохи складніше, тобто увійти в recovery. А як повернути стару версію Android за допомогою нього - читайте далі.

Вхід у recovery

"Рекавері" - це спеціальний завантажувальний режим на "Андроїд", за допомогою якого можна скинути налаштування або прошити систему. Якщо купувати гаджети в перевірених сертифікованих магазинах з уже встановленою ОС, то в них повинен стояти стоковий режим "recovery". Як увійти в "рекавері", залежить тільки від вашої моделі пристрою. Найпоширеніша комбінація - кнопка живлення і клавіша для зменшення гучності. Наприклад, якщо ви не знаєте, як на "Леново" повернути стару версію Android, то така комбінація підійде для більшості їхніх апаратів. Хотілося б зазначити, що перш ніж заходити в "рекавері", потрібно вимкнути телефон. Якщо ж ви шукайте, як повернути стару версію "Андроїд" Sony Xperia, то тут потрібно затискати вже три кнопки: ті, які ми вже назвали, і кнопку фотокамери. Більш розгорнуту інструкцію для різних моделей ви можете легко відшукати на просторах всесвітньої павутини. Але що робити після входу в завантажувальний режим?
Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення на смартфоні?

Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення через режим "рекавері"?

Ви можете переміщатися по меню за допомогою клавіші " highlight", а для вибору конкретного пункту потрібно натиснути "select". Лякатися цього режиму не потрібно, якщо добре вникнути - стає зрозуміло, що немає нічого складного. Тепер відшукайте рядок з " wipe data /factory reset" і виберіть її. Відкриється нове меню, в якому ви будете повинні підтвердити дію. Після - дочекайтеся перезавантаження і повернеться ОС з заводськими налаштуваннями.

Зарядіть смартфон

Що варто відзначити в першу чергу, так це те, що перед початком цієї процедури потрібно добре зарядити пристрій. Не важливо, скільки займе відкат системи і скільки гаджет буде перезавантажуватися після цього. Якщо під час подібних маніпуляцій в режимі "рекавері" апарату не вистачить заряду і він не зможе до кінця виконати свою задачу, то, найімовірніше, неполадок з подальшим його використанням не уникнути. Те ж саме стосується і самостійної перепрошивки телефону. У деяких користувачів пропадали або не працювали окремі функції системи, аж до втрати працездатності тачпада. В деяких випадках - прошивка не ставала зовсім і зайти в ОС було просто неможливо. Але і тоді знову виручав recovery. Якщо ви не можете зайти в цей режим або його просто немає - існує ряд простеньких утиліт для прошивки цього режиму безпосередньо через "операційну". Іноді для цієї задачі вам може знадобитися ПК.
Як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення на смартфоні?
Ми розповіли вам про те, як повернути стару версію "Андроїд" після оновлення. Ставтеся дбайливо до свого гаджету і він прослужить вам досить довго.