JavaScript: приклади застосування

146 0 Новини високих технологій

Якщо відразу не занурюватися в лаконічний синтаксис і функціональність семантики javascript, прості приклади коду допоможуть швидко навчитися підвищувати динаміку та ефективність сторінок. JS - мова програмування "всередині" браузера. javascript має солідний досвід для роботи з елементами сторінки, оригінальні рішення в області об'єктно-орієнтованого програмування, "вміє" спілкуватися з сервером, тому численні на javascript приклади коду не відразу стають доступні для розуміння і застосування.

[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2016-11/javascript-prikladi-zastosuvannya_871.jpeg[/thumb]

Загальна через приватне: просте початок

Програмування всередині браузера ще відносно молодою, але швидко накопичило якісний і оригінальний досвід. Синтаксис і семантику javascript отримав від титулованих "предків", причому в частині функціональності і практичності синтаксису - ще з часів доинтернетовских мов програмування, в першу чергу C/C++, Pascal.


[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2016-11/javascript-prikladi-zastosuvannya_192.jpeg[/thumb]
Переглядаючи з javascript приклади, не слід прагнути відразу зрозуміти логіку мислення авторів і функціональність алгоритмів - це малоперспективна заняття, краще зробити акцент на власній приватній практиці. Досить просто почати з підключення обробника в тегу body onload і написати традиційне "Hello" в сучасному стилі "i'm ready".
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2016-11/javascript-prikladi-zastosuvannya_103.jpeg[/thumb]
Ці javascript приклади показують:
 • події onload, що виникає після завантаження сторінки, призначається обробник - функція GoPage();
 • сторінка завантажується, і управління отримує функція GoPage();
 • виклик внутрішньої функції мови alert, яка виводить повідомлення в браузер "i'm ready";
 • браузер очікує реакції відвідувача.
 • В коментарях наведені описи дій, які зазвичай належить зробити після завантаження сторінки і запуску таймера.


  Дуже зручно: JS дуже тісно пов'язаний з елементами сторінки. Так, виклик document.getElementById дає посилання на div id "scTimer". Використовуючи конструкцію dTimer.innerHTML = "будь дійсний HTML код", можна динамічно змінювати зміст цього div. Слід особливо звернути увагу, на небажаність помилок в тілі скриптів на javascript. Приклади цього викликають негативні наслідки. У наведеному коді вказано alert ('i'm ready'), і працювати це ніяк не буде. Для позначення рядків допускається будь-який вид апострофів: і одинарний, подвійний, причому всередині пари одного виду можна використовувати один, інший - як символ. В даному випадку повинно бути зазначено: або alert ("i'm ready"), alert ('i'm ready'), alert ('I'm ready'), або інші комбінації.

  Про помилки в JS-код

  Спочатку був браузер, за ініціативою відвідувача він завантажив сторінку сайту, побудував дерево DOM і дав можливість javascript діяти: надав йому можливість провести аналіз завантаженої сторінки, ініціалізувати її елементи, підключити обробники подій і налагодити контакт з сервером. Аналізуючи javascript (приклади), потрібно звернути увагу на налагодження коду. Ця процедура в більшій мірі лягає на розробника. Браузер, в якій виконується робота, може пропонувати ті чи інші інструментальні засоби налагодження, але практика показує, що суворе дотримання синтаксису мови, простота і коректність алгоритму мають значно більший ефект для досягнення працюючого результату.