Catalyst Control Center: що це за програма і як нею користуватися

101 0 Новини високих технологій

У статті представлений огляд програми Catalyst Control Center. В ній наведена загальна характеристика, опис основних можливостей та дані деякі поради по роботі з описаної утилітою.

Загальна характеристика

Програма Catalyst Control Center - це спеціальна утиліта, розроблена компанією AMD. З її допомогою здійснюється контроль оновлень драйверів і управління видеоплатой. Розробники утиліти вважають своє дітище унікальним, так як в ньому зібрані всі основні функції, необхідні користувачу для управління одним із головних пристроїв в комп'ютері.


Catalyst Control Center: що це за програма і як нею користуватися
Додаток встановлюється разом з драйверами ATI. Catalyst Control Center вперше був прикріплений до інсталятора системних компонентів в 2007 році. Всі 9 років свого життя продукт постійно допрацьовується, обростав функціоналом, ставав стабільніше. І на думку розробників, це було необхідно, адже відеокарти AMD весь час удосконалюються з точки зору архітектурних рішень, а їхня потужність зростає. Якщо не приділяти особливу увагу правильному налаштуванні, пристрій ніколи не зможе працювати максимально ефективно, при цьому продуктивність чіпів знизиться. Реальний і зворотний сценарій: відеоплата під час максимальних навантажень працює на повну потужність, з-за чого перегрівається. У підсумку обладнання виходить з ладу, або в роботі програм починаються збої. Досліджувана утиліта необхідна не тільки для роботи сучасних комп'ютерів. На старих ПК з її допомогою геймери зможуть додати декілька FPS в комп'ютерних іграх і оптимізувати роботу 3D-додатків.


Catalyst Control Center: що це за програма і як нею користуватися
Автоматичне виявлення новітніх драйверів автоматично включено в утиліті Catalyst Control Center. Що це дає користувачеві? Користувач економить час, замість того, щоб регулярно перевіряти останні версії софта на сайті виробника, достатньо просто запустити програму, яка сама виконає необхідні дії. Крім перерахованих вище функцій, утиліта може використовуватися для конфігурації декількох підключених моніторів до ПК. Вона дозволяє змінювати налаштування контрастності і кольору, не торкаючись дисплея регулювання.

Catalyst Control Center. Що це і де скачати програму

Catalyst Control Center: що це за програма і як нею користуватися
Щоб встановити CCC, необхідно відвідати офіційний інтернет-ресурс корпорації AMD. Після цього перейдіть за посиланням "Отримати драйвери". Досвідчені користувачі можуть самостійно вибрати версію софта. Новачкам найкраще завантажити додаток, яке автоматично завантажить відповідне ПЗ.

Перший запуск і базовий режим

Після першого успішного запуску утиліта CCC запропонує вибрати режим відображення налаштувань. Досвідчені користувачі зазвичай вибирають "розширений". Для новачків краще підійде "базовий". Після вибору базового режиму утиліта відобразить вікно з настройками. В ньому можна буде змінити дозвіл дисплея, вибрати, скільки моніторів підключено до ПК. Також в спрощених налаштуваннях можна змінити правила роботи відеоадаптера. Доступно два варіанти: якість або продуктивність. Для перемикання слід перемістити повзунок. За замовчуванням він знаходиться в центрі, а відеоплата працює в збалансованому режимі.
В останній вкладці знаходяться налаштування зображення при програванні аудіофайлів. Більше нічим базовий режим похвалитися не може. Щоб включити просунуте відображення опцій, потрібно клацнути мишею по кнопці "Додатково".

Розширені налаштування

Розширений режим конфігурації Catalyst Control Center - це і які можливості він відкриває? У ньому є все необхідне користувачеві. Однак перш ніж зробити які-небудь зміни, необхідно вирішити, для чого виконується редагування налаштувань. Якщо точно відомо, що потужність відеоплати набагато перекриває всі потреби користувача і ніколи не працює на 100 %, всі повзунки варто перемістити вправо. Якість зображення при цьому покращиться, але і навантаження на відеоадаптер збільшиться. Якщо ж комп'ютер використовується насамперед для сучасних ігор, але відеоплата не забезпечує потрібний рівень FPS, повзунки потрібно перемістити вліво. Це відключить багато ефекти, але збільшить частоту кадрів у 3D-програмах.

Catalyst Control Center: як змінити налаштування для ігор

Налаштування 3D-параметрів стає можливою після переходу по посиланню "Тривимірна графіка". Стандартні параметри навряд чи зацікавлять досвідчених користувачів. Тут немає нічого понад базового режиму.
Catalyst Control Center: що це за програма і як нею користуватися
Вкладка "Згладжування" дозволяє поліпшити якість зображення. Якщо збільшити значення параметра до 6X-8X, піде ефект драбинки на кордонах об'єктів, а частота кадрів зменшиться. Налаштування деталізації поверхонь в іграх провадиться на закладці "Анізотропна фільтрація". Чим правіше повзунок, тим вище якість зображення. На останній вкладці можна виконати тонку конфігурацію OGL і DirectX. Щоб описати їх правильну настройку, потрібна не одна стаття, а цілий цикл. Головне правило при конфігуруванні відеокарти - не діяти навмання. Якщо ви не знаєте, до чого призведе зміна того чи іншого параметра, спочатку знайдіть докладну інформацію про нього в інтернеті. Catalyst Control Center не працює з видеоплатами nVidia і Intel. Для конфігурування адаптерів цих виробників необхідні інші інструменти. Ми познайомили вас з такою програмою, як Catalyst Control Center. Що це, тепер зрозуміло.