Змінні середовища в Windows 7: що це і як з їх допомогою вирішити деякі проблеми?

61 0 Новини високих технологій

Змінні середовища Windows 7 так само як і в будь-якій іншій системі цього сімейства, більшості користувачів незнайомі. Однак іноді навіть при оновленні система може відмовитися встановити якийсь апдейт тільки з причини того, що змінні середовища налаштовані неправильно. І далеко не кожен користувач знає, що це таке взагалі.

Змінні середовища Windows 7 - що це?

Змінні середовища в Windows 7: що це і як з їх допомогою вирішити деякі проблеми?
Для початку позначимо саме поняття змінних середовищ. Висловлюючись математичною мовою, це є засіб доступу до деяких тимчасових файлів без вказівки абсолютного шляху, коли папку TMP або TEMP приховані від очей користувача.


В принципі, знайти їх можна зовсім просто, якщо включити відображення прихованих об'єктів у меню "вигляд".
Змінні середовища в Windows 7: що це і як з їх допомогою вирішити деякі проблеми?
Але ж можна обійтися і без цього. Шляхи завдання будуть розглянуті дещо пізніше (змінні середовища, path Windows 7), а поки подивимося на використання основного оператора.

Використання основного оператора

При доступ до деяких функцій системи або навіть при пошуку в тому ж «Провіднику» можна не вказувати абсолютні шляхи до файлів або папок. Змінні середовища у Windows 7 або будь-якої іншої системи розраховані на те, щоб використовувати символ відсотків. Він якраз і є тим засобом, який дозволяє обійти обмеження при вимкненому відображення прихованих файлів і папок або користуватися так званим узагальненим пошуком. У наведеному нижче прикладі видно, що він проводиться по кожному імені юзера.
Змінні середовища в Windows 7: що це і як з їх допомогою вирішити деякі проблеми?
В даному випадку можна просто вказати шлях, наприклад, %Username%, а система відобразить всі файли і папки, що мають таку назву, причому навіть приховані. Як вже зрозуміло, вказувати диск не потрібно.

Неправильні змінні середовища «Центру оновлень Windows 7

Але ось найбільша біда полягає в установці апдейтів, при якій у деяких випадках виникають збої. Тут проблема криється в тому, що тимчасові файли просто неможливо зберегти на вінчестері. Звичайно, за замовчуванням папки налаштовані, однак їх переповнення може призвести до непередбачуваних наслідків.


Для початку варто повністю очистити кеш диска і браузера, після чого скористатися засобом очищення диска, яке є в самій системі. Доступ до нього можна отримати через властивості диска, де в меню вибирається відповідна кнопка. Налаштування самих змінних середовищ доступ здійснюється через меню властивостей комп'ютера, де вибирається вкладка додаткових параметрів. Знизу зліва є кнопка переходу в налаштування змінних середовищ. До речі сказати, якщо встановлювати той же пакет JAVA SDK, система автоматично місце, відведене під зберігання тимчасових об'єктів, не сприйме, тому в налаштуваннях шлях доведеться налаштовувати вручну, вказавши відповідну папку.

Як зробити відновлення параметрів?

Відновити змінні середовища в Windows 7 можна зовсім просто. Якщо вже на те пішло, немає нічого простіше, ніж скористатися відкатом системи (або з «Панелі управління», або з завантажувального меню, що викликається клавішею F8 при старті системи, де обирається остання працездатна конфігурація).
Змінні середовища в Windows 7: що це і як з їх допомогою вирішити деякі проблеми?
Але поміняти параметри можна і вручну, відкривши властивості зазначеної середовища кнопкою зміни параметрів, після чого потрібно буде вказати потрібний шлях до каталогу (наприклад, C:Temp). Це працює і для папки TEMP, і для директорії TMP.

Замість післямови

Як бачимо, змінні середовища Windows 7 або в будь-якій іншій системі налаштувати можна досить просто. Однак потрібно чітко розуміти, для чого вони використовуються. Звичайно, рядовий юзер навряд чи буде займатися зміною таких параметрів, але для тих, хто користується додатковими платформами, без цього просто не обійтися, тим більше що деякі програмні продукти передбачає саме ручну настройку, як у випадку з будь-яким пакетом SDK. Крім того, якщо виникають помилки з оновленням системи, можна скористатися деякими додатковими засобами. Багато фахівців рекомендують встановити якісь фиксери кшталт Microsoft Fix It! або щось подібне. До речі, саме утиліта від Microsoft дозволяє позбутися від безлічі проблем, включаючи навіть неполадки з мережевими підключеннями. І мова вже не йде про професійних програмах-оптимізаторах, які можуть усувати будь-які помилки автоматично та без участі користувача в самому процесі. Але й серед них слід вибирати саме те, що потрібно. Наприклад, відновлення краще проводити за допомогою програмних продуктів iObit, а виправлення неполадок – утилітою CCleaner. Тим не менш редагування шляхів доступу до тимчасових папок в будь-якому випадку доведеться робити тільки в ручному режимі, особливо якщо з якихось причин відбулися програмні збої з вини системи. Для цих компонентів іноді навіть відновлення системи не допомагає. І тоді доведеться видаляти пакети оновлень, які, власне, і можуть викликати помилки подібного роду. І тут спеціально не розглядалася команда SET, яка дозволяє керувати деякими параметрами, оскільки більшості користувачів вона просто не знадобиться.