Батьківський контроль «Андроїд»: огляд програм

277 0 Новини високих технологій

У 2000-х рр. батьки турбувалися про те, що їх чадо дні безперервно проводить за екраном монітора і заходить на недитячі сайти. Нинішнє десятиліття ставить вже більше складні завдання. Залежність і небезпечні кути Інтернету, які були актуальні ті ж п'ять чи десять років тому, як і раніше актуальні, але з розвитком нових технологій додався ще один головний біль – мобільні гаджети.

Батьківський контроль «Андроїд»: огляд програм
І якщо раніше можна було виштовхнути дитину на вулицю і не сумніватися, що він десь бігає з друзями, а не дивиться мультики, то сьогоднішні реалії такої гарантії дати не можуть. Сучасний мобільний ринок не втомлюється постачати нас планшетами та смартфонами, тому чадо запросто може сісти де-небудь на лавці і продовжувати оглядати «Наруто» або «Смішариків», замість того, щоб ганяти м'яч по футбольному полю. І добре, якщо справа обмежитися мультиками, а не чим-небудь серйозніше.


Спробуємо розібратися, як встановити батьківський контроль на мобільні девайси під управлінням платформи Android і який саме утилітою скористатися, щоб зробити гаджети найбільш безпечними в руках дітей.

Базові можливості операційної системи

Планшети і смартфони під управлінням Android версії 4.3 і вище вже мають вбудовані можливості, здатні обмежити доступ до небажаної інформації. Для того щоб включити батьківський контроль «Андроїд», достатньо в меню «Користувачі» створити новий профіль, де і вказати необхідні обмеження.


Батьки в цьому випадку можуть самостійно блокувати доступ до списку «небезпечних» додатків, а також забороняти якісь внутрішньоігрові покупки. У дитини залишається можливість налаштовувати зовнішній вигляд екрана, грати в ігри, переглядати фото - і відеоматеріали. Якщо необхідність у захисті даних пропала, то функціонал легко відключається простим видаленням профілю – майте це на увазі, перед тим як прибрати батьківський контроль. Такий метод захисту можна назвати найменш ефективним, тому краще скористатися сторонніми додатками, які діють більш вибірково і точно.

Play Pad

Батьківський контроль «Андроїд» можна встановити за допомогою утиліти «Плей Пад». Вона дозволяє розподілити весь наявний софт в операційній системі на чотири категорії, з якими можна працювати окремо.
Батьківський контроль «Андроїд»: огляд програм
Категорії:
 • гри;
 • база знань;
 • розвиток;
 • інший софт.
 • Батьківський контроль на планшеті або смартфоні можна встановити для кожної з цих категорій, а також для окремо взятих додатків. Причому захист може бути поставлена як за настання певного часу (сон, уроки), так і за тривалістю. Батьківський контроль «Андроїд» від «Плей Пад» надає повну статистику по використанню гаджета, так що мама або тато будуть знати, чим цікавиться їхня дитина. Крім того, софт оснащений функцією пошуку, тобто батьки завжди зможуть відстежити переміщення улюбленого чада.

  Xoolo Kids App: Parental control

  Цей софт, за великим рахунком, є скоріше лаунчер, ніж окремим додатком. Тому для коректної роботи необхідно призначити програму в автозапуск, щоб батьківський контроль «Андроїд» почав діяти з появою завантажувального логотипу.
  Батьківський контроль «Андроїд»: огляд програм
  При першому запуску батькам потрібно буде придумати чотиризначний код, який потрібен для роботи з меню та іншими настройками програми. Мета цього софта – здійснювати батьківський контроль «Андроїд» за допомогою приховування абсолютно всіх встановлених програм. Мама і тато вже самі вирішать, до яких саме додатків можна дати доступ своїй дитині.

  TimeAway

  На відміну від попередніх програм, які орієнтовані головним чином на дошкільнят, цей софт доречний для контролю за дітьми шкільного віку, які активно використовують і смартфон і планшет. Особливістю цієї програми є обов'язкова установка як на гаджет дитини, так і на будь девайс з батьків, з якого, власне, і буде здійснюватися той самий контроль.
  Батьківський контроль «Андроїд»: огляд програм
  З допомогою «ТаймЕвей» і за допомогою віддаленого доступу можна задавати ліміти і критерії неактивності планшета або смартфона, зазначати обмеження щодо використання кожної окремо взятої програми, а також посилати вказівки (на весь екран), коли зробити перерву.

  Особливості софта

  Крім того, якщо виникне гостра необхідність, можна моментально і повністю відключити всі функції мобільного гаджета. Також у батьків є можливість відстежити місце розташування свого чада Гугл Мепс» і збирати докладну статистику щодо використання пристрою. Вимкнути захист, так само як і включити можна «однією кнопкою», головне – заблокувати доступ до самого додатком «ТаймЕвей» на гаджеті дитини, в іншому випадку смишленое чадо просто видалить або приховає програму, і дистанційно ви вже нічого не зможете зробити – доведеться особисто все заново. Майте це на увазі, перед тим як прибрати батьківський контроль на гаджеті дитини.