Windows 7: скільки займає місця після установки

180 0 Новини високих технологій

Юзери, які хочуть інсталювати або вже встановили операційну систему Windows 7 що користується найбільшою популярністю серед усіх наявних, часто задаються питанням з приводу використання дискового простору системою Windows 7. Скільки займає місця ця система, можна визначити за декількома факторами. Власне, про них та деяких додаткових параметрах далі і піде мова.

Windows 7: скільки займає місця дистрибутив?

Як відомо, спочатку систему потрібно встановити. Але для цього буде потрібно інсталяційний дистрибутив. Зазвичай з жорсткого диска установка не проводиться (файли записуються на оптичний або USB-носій), але знати розмір інсталятора та його супутніх компонентів все ж потрібно, хоча б для оцінки місця на знімному носії.


Windows 7: скільки займає місця після установки
Тут не обійтися без розгляду деяких особливостей Windows 7. Скільки займає місця на диску сам інсталятор, безпосередньо залежить від того, яка саме модифікація передбачається встановлення, чи є у скачуваному пакеті сервіс-пак і т. д. Якщо подивитися на ті ж посилання на торрент-трекери, в середньому обсяг максимальної версії (а вона є на сьогоднішній день найпоширенішою) у варіанті з 64-бітною архітектурою становить близько 303 Гб, а версії 32 біт (x86) - 232 Гб.
Windows 7: скільки займає місця після установки
Питання про те, скільки займає місця Windows 7 Ultimate (Ultimate) після інсталяції на комп'ютер або ноутбук, є неоднозначним. Справа в тому, що такі суперечності пов'язані виключно з рекомендаціями розробників тільки для процесу встановлення зарезервувати цілих 20 Гб. Але і це ще не все. Тільки двадцятьма гигами" користувач не відбудеться, оскільки для нормальної роботи системи в процесі експлуатації цього буде явно замало.


Скільки місця займає Windows 7 після установки: загальні положення

Але повернемося до використання жорсткого диска. Після установки із застосуванням стандартного дистрибутива, який вже включений пакет оновлень SP1 (а для нормальної роботи ОС його наявність необхідна в будь-якому випадку), стаціонарна система для 32-бітних версій займає від 5 до 8 Гб, а системи з розрядністю 64 біта – від 11 до 16 Гб. По всій видимості, такий розкид стосується версій системи (Home, Ultimate) та їх архітектури. Неважко зробити висновок, що найбільшу значення належить якраз версії «Максимальна», в яку включений і перший сервіс-пак, і розширена підтримка драйверів, і деякі додаткові можливості або компоненти, відсутні в інших версій (про піратські збірки і репаках мова зараз не йде).

Питання модифікацій і розрядності системи

Отже, маємо встановлену ОС. Скільки займає місця Windows 7 Ultimate (64 біта)? Знову ж таки, питання спірне. За деякими оцінками, з першим сервіс-паком це десь 136 Гб (принаймні, на вінчестері стандарту SSD).
Windows 7: скільки займає місця після установки
Ще один момент, який потрібно враховувати при відповіді на питання про те, скільки місця займає Windows 764-бітної архітектури: при активному підключенні до інтернету вільне місце в системному розділі (на диску C) моментально починає скорочуватися. Чому?
Windows 7: скільки займає місця після установки
Та тільки тому, що «сімка» при включеній за замовчуванням службі оновлення тут же починає пошук апдейтів для самої системи, і при цьому навіть у першій фазі їх розмір складає близько 48 Гб. Таким чином, зайняте на жорсткому диску місце вже доходить до 184 Гб.
Windows 7: скільки займає місця після установки
Але і це ще не все. Апдейти адже нікуди не діваються і не видаляються, а якщо включено оновлення ще і для інших продуктів Microsoft, неважко собі уявити, в який розмір у підсумку це виллється.

Очищення системного розділу

Тепер ще один погляд на Windows 7. Скільки займає місця система разом з оновленнями, вже зрозуміло. Але ж практично всі користувачі хочуть вінчестер трохи почистити. В найпростішому випадку можна застосувати один з найдієвіших методів, який полягає у використанні вбудованого інструменту очищення диска. І хто б там що не говорив, ні одна програма-оптимізатор на подані дії виявляється не здатною.
Windows 7: скільки займає місця після установки
Для початку варто використовувати звичайний «Провідник», в якому правим кліком на системному диску викликається контекстне меню. З нього вибирається розділ властивостей. Першою за замовчуванням слід вкладка «Загальні». В її вікні є кнопка очищення диска, натиснувши на яку, можна активувати процес оцінки займаного дискового простору і можливості видалення непотрібних файлів без шкоди для системи. У списку результатів представлені тимчасові інсталяційні файли, файли дампа пам'яті і т. п. На всіх рядках потрібно встановити галочки і видалити всі компоненти.

Рекомендації щодо використання дискового простору

Розробники дають свої поради по використанню системного розділу. По-перше, не варто встановлювати програми виключно на диск C в папку ProgramFiles. Якщо є можливість інсталяції у віртуальний розділ (наприклад, диск D), краще використовувати саме такий варіант.
Windows 7: скільки займає місця після установки
По-друге, слід врахувати, що каталог «Мої документи», а також папки завантажень, зображень, відео або директорії з встановленим за замовчуванням активований загальним доступом розташовуються виключно в системному розділі. Переглянути всі ці елементи можна на диску с в папці Users. Тому зберігати «великовагові» документи у вигляді фільмів, музики або проектів на кшталт файлів AutoCAD рекомендується виключно у віртуальних розділах (так і документи не постраждають, і місце буде зекономлено).
По-третє, що найважливіше, для нормальної роботи ПК рекомендується тримати вільним близько 10% обсягу системного розділу. І неважливо, скільки під нього виділено місця. Загальні 100 Гб – 10 Гб вільного простору. І опускатися нижче показника в 10 "гигов" не рекомендується взагалі. А то деякі заповнюють папку документів, що називається, під зав'язку, а потім скаржаться, що система гальмує. А як же віртуальна пам'ять, адже зарезервоване під файл pagefile.sys місце теж не безмежно? Ось і виходить, що система просто піддається надмірної навантаженні без видимих на те причин.

Використання програм-оптимізаторів

Зменшення вільного місця ще може бути пов'язано і з активністю при роботі з інтернетом. Тимчасові файли, кеш – це далеко не повний перелік всього того сміття, який залишається в системі, а її власними коштами не видаляється.
Windows 7: скільки займає місця після установки
Ось тут і виправдане застосування спеціальних програмних комплексів по догляду за системою. В більшості своїй оптимізатори здатні не тільки прибирати зайві файли, але ще і видаляти некоректні або застарілі ключі системного реєстру, що залишилися після деінсталяції програм файли і папки, чистити оперативну пам'ять та багато іншого.

Висновок

Вище ми коротко розповіли про Windows 7. Скільки займає місця вона в певний момент, сказати досить важко. Як вже було описано, одні тільки оновлення у вигляді пакетів апдейтів, обов'язкових до установки, можуть займати не менше (якщо не більше) місця, відведеного під «чисту» систему. Але і користувач повинен бути уважним, щоб не доводити власний комп'ютер або ноутбук до надмірного засмічення.