Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

65 0 Новини високих технологій

Ми часто допускаємо помилки. Помилково перейшли не за тим посиланням, помилково завантажили не той файл. Не усвідомлюючи наслідків, щось видалили. І покупки робимо несвідомо. Що у реальному житті, що в цифровому середовищі таке трапляється, особливо в електронних магазинах на кшталт Steam. Ось ви вже зайшли в Steam, знайшли відповідну гру, заплатили за неї, а вона не заробила на вашому комп'ютері. Прикро? Дуже. У студії Valve все розуміють і тому пішли назустріч користувачам. В один прекрасний день всі зареєстровані гравці виявили в сервісі нову функцію – повернення коштів у Steam за гру. Гейб Ньюелл (творець Steam) і команда вирішили повертати гроші кожному, хто побажає і відповідає ряду простих вимог.


У цьому матеріалі розглянемо всі можливі варіанти повернення, які умови повинні бути дотримані. Що робити можна, а що не можна. Куди і як повернуться ваші кровні. Та, власне, як все-таки провернути цю операцію.

Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

Базові умови повернення

Повернення коштів може бути здійснено двома шляхами: з докладною заявкою користувача і в напівавтоматичному режимі. Почати варто з трьох умов, на яких здійснюється автоматичне повернення коштів.
 • Гра повинна бути придбана не пізніше останніх 14 днів.
 • Ви повинні провести в грі менше двох годин ігрового часу.
 • Гра повинна бути придбана саме вами.
 • Якщо всі три умови дотримані, то можна подавати заявку і з 100% вірогідністю її схвалять, а гроші в найкоротші терміни повернуться на один з рахунків.

  Які ігри можна повернути в магазин?

  Не всі Steam-ігри можна повернути в магазин і отримати компенсацію. Якихось конкретних поділів не існує, і Valve намагається змусити всіх розробників повертати гроші за неякісні або куплені помилково гри, але ряд проектів цю функцію не підтримує. Про цей факт кожного користувача сповіщають заздалегідь, ще при покупці відповідної гри, тому необхідно бути уважним вже в цей момент.


  Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?
  Користувач має право запросити кошти за додатковий контент, придбаний ним для Steam-ігри. При поверненні діють ті ж умови: користувач повинен провести в грі не більше двох годин, а додатковий контент повинен бути придбано не більше двох тижнів тому. Користувач має право запросити гроші за цілий комплект ігор, але тільки в тому випадку, якщо в ньому немає об'єктів, які не підлягають поверненню. Про це користувач буде сповіщений заздалегідь, ще до покупки комплекту.

  Причини повернення

  Причина може бути будь-якою. Не сподобалася графічна складова, низька частота кадрів, помутніння розуму чи просте бажання витратити гроші в іншому напрямку. Чи варто пояснювати перед співробітниками техпідтримки? Немає. Якщо всі базові вимоги дотримані, то пояснювати, з якої причини ви намагаєтеся повернути гру, не потрібно. Аргументи знадобляться в тому випадку, якщо одна з вимог (час гри або час покупки) не дотримано. Наприклад, ви купили гру більше двох тижнів тому, але провели в ній хвилин 20 з-за того, що у вас немає на неї часу. Або ви тільки що купили гру, зайшли до неї, і вона залишилася включеною більше двох годин, але при цьому ви не встигли її оцінити або оцінили погано. У подібних ситуаціях можна подавати заявку і просити повернення, але гарантувати його неможливо. Тим не менше за попит грошей не візьмуть, а ваші навички дипломатії, можливо, зіграють вам на користь і допоможуть повернути гроші.
  Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

  Коди Steam і цифрові ключі

  При спробі повернути кошти, витрачені в Steam, варто розуміти, що це не завжди можливо. Наприклад, у тому випадку, якщо вміст, призначений для Steam, був куплений за його межами. Таке часто буває при покупці цифрових ключів або ігор на фізичних носіях, які активуються в Steam. У такому разі повернення неможливе ні при яких умовах, так як транзакція проходила з допомогою сторонньої системи оплати, відповідно про повернення товару слід говорити з магазином, надала гру або код оплати.

  Блокування читеров

  В ігровому сервісі Steam передбачена фірмова захист від тих, хто використовує чіт-коди або помилки в грі, щоб отримати перевагу над іншими гравцями. Система захисту, також відома як VAC (Valve Anti-Cheat), читає будь-яке втручання в клієнт гри і миттєво блокує доступ до неї. Якщо під час гри система захисту розпізнала вас як «чітера», то, незалежно від того, скільки часу ви провели в грі і коли її купили, повернути кошти за неї не вийде. Це ще один з методів боротьби зі зловмисниками і нечесними гравцями – дуже дієвий.
  Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

  Зловживання системою повернення

  Хорошого потроху. Співробітники техпідтримки не стануть з вами панькатися, якщо виявлять якусь підозрілу активність з вашого боку. Це стосується і надто частих запитів на повернення коштів. Valve попереджають, що ця система розроблена, щоб позбавити покупців від усіляких ризиків (неякісна гра або неробоча), а не для того, щоб люди перетворювали ігри подібність двогодинних демо-версій і на постійній основі цим користувалися. Винятком з цього правила є швидка розпродаж. Тобто якщо ви придбали гру, а через півгодини дізналися, що почнеться розпродаж, і вона буде коштувати вдвічі дешевше, то гру можна буде повернути без докорів совісті, техпідтримка не стане задавати зайвих питань і задовольнить ваш запит на повернення коштів Steam.

  Повернення подарованих ігор

  Деякі гри і контент в Steam можуть бути подаровані. В залежності від статусу активації подарунка, є два способи повернути за нього гроші. Якщо подарунок ще не був активований одержувачем, то подарував може відправити запит в техпідтримку сервісу і вимагати гроші назад, але тільки протягом двох тижнів з моменту покупки. Якщо подарунок був активований, то запит на повернення повинен здійснити людина, яка отримала подарунок, з тими ж умовами. Гроші за повернення будуть повернуті на рахунок того, хто купив гру або додаток до неї, тобто на рахунок відправника.
  Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

  Повернення коштів за покупку внутрішньоігрової валюти

  Ситуація з поверненням коштів за внутрішньоігрової валюту та предмети дещо складніше. Valve без проблем повертає гроші за куплені предмети в своїх іграх (до них відносяться Counter-Strike, Portal і Dota 2). Сторонні розробники, на жаль, таку практику не підтримують, тому якщо з якоїсь причини ви витратили звичну суму на внутрішньоігрової валюту, то, швидше за все, з нею доведеться попрощатися. Якщо ж ви накупили шапок в Team Fortress 2 або посилень в Dota 2 то у вас є два тижні, щоб виправити становище.

  Повернення іншого контенту та обладнання

  Крім ігор, в Steam продаються програми, відеоконтент, а також обладнання, розроблений інженерами Valve. З відео і програмами ситуація однозначна – повернути за них гроші не можна. Але якщо відео йшло в комплекті з якою-небудь грою, яку повернути в магазин можна, то ви отримаєте повну суму, без вирахування за відеоконтент, який знаходився в комплекті з грою. Обладнання можна повернути протягом місяця з моменту придбання. Товари повинні бути відправлені назад не пізніше двох тижнів після того, як був оформлений запит на повернення коштів. За такий же термін на ваш рахунок будуть повернуті витрачені кошти, включаючи транспортні витрати. Тим не менш користувач несе відповідальність за товар і зобов'язаний компенсувати будь-які пошкодження. Якщо гроші не повернуться на ваш рахунок протягом зазначеного терміну, ви вправі зажадати збільшення суми компенсації.
  Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

  Інструкція по поверненню коштів

  Для початку потрібно буде встановлений клієнт Steam або веб-сайт техпідтримки Steam. Активація запиту на повернення коштів здійснюється через меню «Допомога в Steam». Необхідно заповнити поля: «Ім'я користувача» та «Пароль» своїми даними. Потрапивши на сайт підтримки, ви виявите чотири останні гри, з якими пов'язана ваша активність в сервісі, а також 6 розділів:
 • Гри, програми і т. д.
 • Купівля.
 • Мій аккаунт;
 • Обмін, подарунки, предмети, торговий майданчик.
 • Функції Steam.
 • Увійти в акаунт у службі підтримки Steam.
 • Для оформлення повернення необхідно вибрати підменю «Гри, програми і т. д.». У розділі знаходяться всі ігри, з якими взаємодіяла обліковий запис. Необхідно вибрати гру і натиснути на її логотип чи назву. З'явиться вся інформація, що включає в себе час, проведений в грі та дату покупки, а також 4 додаткові опції для запиту техпідтримки і повернення:
 • Куплено за помилку.
 • Товар не виправдав очікувань.
 • Проблема з оплатою.
 • Проблеми з геймплеєм або тех. несправності.
 • Перший варіант для тих, хто купив не ту гру, переплутавши назву або обкладинку. Другий - для тих, хто отримав менше двох годин і кому гра не сподобалася. Третій для тих, у кого двічі взяли оплату або виникли проблеми з нею. Четвертий для тих, у кого гра не працює або працює погано (тут можуть допомогти вирішити проблеми замість повернення грошей). Якщо ви плануєте повернути гроші, необхідно вибрати перший або другий пункт і натиснути кнопку «Відправити запит».
  Повернення коштів в Steam. В яких випадках можна повернути гроші?

  Куди і як повернуть гроші?

  Після відправлення запиту на електронну адресу, прикріплений до облікового запису Steam, прийде лист з підтвердженням операції. Через 7 днів гроші повернуть. В залежності від обраного способу оплати, гроші будуть повернені або на власний рахунок Steam, або на банківський рахунок. Якщо раптом ціна купленого об'єкта зросла або знизилася, на рахунок буде повернена сума рівна тій, що була витрачена, а не змінена. Варто пам'ятати: повернення коштів в Steam на картку здійснюється, а на платіжні системи - немає. Якщо ви використовуєте WebMoney або Яндекс.Гроші", то будьте готові до того, що туди гроші не потраплять. Зіткнувшись з такою ситуацією, багато хто задається питанням: "Як скасувати повернення коштів в Steam?". Відповідь – ніяк. Процедура необоротна. Це законно і лаятися з співробітниками техпідтримки безглуздо. В даному випадку можливий тільки повернення коштів в Steam.

  Не прийшли гроші?

  Панікувати зарано. Valve - не та компанія, яка стане псувати собі репутацію заради того, щоб отримати з вас вигоду. Якщо з вашої кредитної картки все в порядку, а з моменту відправки запиту минуло більше тижня, то необхідно знову звернутися в техпідтримку, докладно описавши ситуацію. Якщо сталася помилка на стороні Valve, то гроші вам повернуть, можливо, пізніше.