Що таке курсор мишки

68 0 Новини високих технологій

В даний час – час загальної комп'ютеризації - комусь може здатися дивним питання про те, що таке курсор. Але і зараз хтось вперше стикається з комп'ютером, і для нього все в цій сфері вимагає пояснення, в тому числі і це питання.

Визначення курсору

Що таке курсор мишки
Слово "курсор" походить від англійського слова cursor, що має багато значень, але основне – це "покажчик". І цей вказівник може показувати: 1. Місце на моніторі (екрані), де буде відображений черговий символ. 2. Місце, з якого буде виконуватися дія різних маніпуляторів, підключених до комп'ютера в якості таких маніпуляторів можуть служити комп'ютерна миша, графічний планшет, джойстик і багато інших.


Розрізняють текстові вказівники і курсори вказівного пристрою.
Що таке курсор мишки
До перших належать ті, які визначають місце чергового символу при друку (див. вище пункт 1), а до других – курсори, застосовувані при використанні маніпуляторів, зокрема, це може бути курсор мишки.
Що таке курсор мишки
Курсор не тільки вказує на місце введення, але може також позначати: • в якому режимі вводиться текст, наприклад, у режимі введення або у режимі заміни (при натисканні кнопки Insert); • вид тексту, наприклад розмір шрифту, його накреслення і ін. Для більш наочного уявлення про те, що таке курсор, слід згадати про його видозміни і формах. Щоб текстовий курсор можна було легше знаходити в тексті, його найчастіше роблять миготливим. Зазвичай це миготлива вертикальна риса. Її висота відповідає розміру шрифту. Іноді замість вертикальної риски використовуються інші елементи, такі як прямокутник, горизонтальна риса і т. п.


Форми покажчиків-курсорів

Таких форм є значна кількість. Нижче наводяться деякі з них, так як в ознайомчої статті не має сенсу наводити всі їх різноманітність. 1. Стрілка називається курсором за замовчуванням. Зазвичай об'єкт, на який вказує такий курсор, сам інформує користувача про можливості взаємодії з ним. 2. Рука означає гіперпосилання. 3. Перехрестя використовується насамперед для графічного виділення. 4. Виділення тексту повідомляє про можливості введення тексту в дане поле. 5. Курсор переміщення каже, що обраний об'єкт можна перетягувати. З іншими формами курсорів найкраще знайомитися в процесі роботи на комп'ютері. При цьому, що таке курсор, стає особливо зрозумілим.

Проблеми в управлінні курсором

Бувають випадки, коли курсор не рухається. Причин такого становища може бути безліч. І перерахувати їх все, швидше за все, неможливо. Це залежить, зокрема, від того, який пристрій використовується для управління курсором, і від способу його з'єднання з комп'ютером та ін Але найбільш ймовірні причини наступні. Якщо пристрій підключено до комп'ютера проводами, то, швидше за все, курсор не рухається із-за обриву проводів. Якщо бездротове під'єднання, то найбільш імовірно, що або керуючий пристрій не увімкнено, якщо воно забезпечений вимикачем, або в ньому села батарейка. Крім того, може бути, вийшов з ладу приймач сигналів керуючого пристрою. Такі приймачі часто підключаються до комп'ютера через роз'єм USB. Ймовірність того, що в комп'ютері не встановлений відповідний драйвер, загалом-то, мала. Але таку перевірку теж корисно зробити. В інших випадках вирішити цю проблему може тільки фахівець. Такий у першому наближенні відповідь на питання про те, що таке курсор.