Як обчислити модуль в Excel

137 0 Новини високих технологій

Працюючи в "Ексель", можна виконати безліч різних завдань, у тому числі математичних. Широкий набір інструментів програми дозволяє робити необхідні дії, які не потребують додаткових додатків. Однією з таких функцій є модуль - в Excel він використовується не так часто, але має важливе призначення.

Що таке модуль

Як обчислити модуль в Excel
Згідно з визначенням, модуль - це математичне дію, повертає абсолютне значення числа, тобто число без знака. Незважаючи на специфіку, використання модуля можна зустріти не тільки при вирішенні математичних завдань, але також і в економічних моделях, фізики та багатьох інших точних науках.


Як обчислити модуль в "Ексель"?

Для того щоб обчислити модуль в Excel, можна скористатися кількома способами, найпростішим з яких є функція ABS. Вона повертає абсолютне значення обраного числа або математичного виразу.
Як обчислити модуль в Excel
Синтаксис функції модуля дуже простий - в "Ексель" достатньо задати в рядку формул=ABS", після чого в дужках вказати аргумент, яким може бути число, посилання на клітинку, а також деяку функцію, яка повертає числове значення. Також цю операцію можна виконати, натиснувши кнопку "Вставити функцію", де вибрати відповідну функцію, або скориставшись пошуком, вказавши слово "модуль" або "ABS".

Обчислення суми модулів

Одна з поширених операцій в Excel - сума по модулю. Вона дозволяє складати значення клітинок без урахування їх знака. Щоб зробити це дію, не потрібно спочатку обчислити модуль кожного числа, після чого користуватися функцією суми.


Як обчислити модуль в Excel
При виконанні операції, пов'язаної з кількома значеннями, модуль в Excel може одночасно працювати з цілим набором або діапазоном комірок. Так, для обчислення суми по модулю достатньо скористатися наступною конструкцією запиту: =СУМ(ABS(A1:A4)) Тут у стовпці А в перших чотирьох рядках вказані значення, для яких необхідно здійснити додавання по модулю.

Приклади

Щоб закріпити розуміння опису модуля в Excel і принципів його роботи, варто розглянути кілька простих прикладів, що демонструють роботу функції. Для обчислення модуля деякого заданого числа або математичного прикладу, наприклад різниці 2 і 5 слід скористатися наступною записом: =ABS(2-5) Результатом даного запиту буде число "3". У разі якщо потрібно обчислити суму модулів елементів матриці, значення якої записані в таблицю, з діапазоном A1:C3 самим швидким способом знаходження відповіді буде конструкція: =СУМ(ABS(A1:C3))