Як обчислити корінь в "Ексель"?

162 0 Новини високих технологій

Програма Microsoft Excel має багатий набір різних функцій. З її допомогою можна проводити безліч різноманітних математичних обчислень. Однак якщо принцип роботи з найпростішими діями зрозумілий більшості, то як обчислити корінь в "Ексель", знають далеко не всі.

Функція "корінь"

Способів обчислити квадратний корінь в "Ексель" кілька, і самий зручний з них - скористатися спеціальною функцією "корінь", реалізованої в програмі. Для її виклику необхідно в самій комірці або в рядку формул прописати її синтаксис, або натиснути кнопку "Вставити функцію".


Як обчислити корінь в "Ексель"?
При виборі першого способу в комірці необхідно записати "=КОРІНЬ(Х)", де замість "Х" слід вказати число або комірку, що має числове значення, корінь якої треба знайти. У другому випадку після натискання кнопки "Вставити функцію" необхідно в пошуковому полі написати "корінь" і вибрати запропоновану функцію. Після цього відкриється вікно, в якому пропонується або прописати число вручну, або вибрати клітинку, в якій знаходиться шукане число.

Математична хитрість

Однак коли стоїть завдання обчислити корінь в "Ексель", не завжди мається на увазі саме квадратний. Для обчислення кореня будь-якого ступеня слід скористатися іншим способом - використання математичного сенсу кореня. За визначенням, значення кореня n-ною мірою - те число, яке необхідно звести до степеня n, щоб отримати вираз, що знаходиться під коренем.
Як обчислити корінь в "Ексель"?
Таким чином, щоб отримати значення кореня n-ною мірою, досить звести число в зворотний ступінь - 1/n. Щоб обчислити корінь в "Ексель" даними способом, можна також скористатися одним з можливих алгоритмів рішення. Перший з них полягає у використанні функції, другий - в явному вказівці дії.


Натиснувши кнопку "Вставити функцію", необхідно в пошуковому рядку написати "ступінь" і вибрати потрібну функцію. У вікні буде два поля - у першому потрібно вказати число, а в другому - ступінь, в яку його потрібно звести. Для вказівки явного зведення в ступінь слід скористатися символом "^", після якого вказується ступінь. Варто зазначити, що у випадку з дробової ступенем необхідно укласти її в дужки, щоб отримати коректний результат. Таким чином, для обчислення квадратного кореня необхідно записати конструкцію наступного виду: Х^(1/2) .