Всі способи, як у "Ворді" зробити червону рядок

66 0 Новини високих технологій

Всі знають, що таке червона рядок. Це невеликий відступ першого рядка абзацу від лівого краю на деяку відстань вправо. Але от не всі вміють робити цей відступ у програмі "Ворд". У цій статті ми поговоримо про те, як у "Ворді" зробити червону рядок. Розберемо всі можливі способи та хитрощі. Наочно проілюструємо етапи виконання цих дій. При цьому будемо розглядати всі версії програми.

Робимо червону рядок у новітніх версіях програми за допомогою лінійки

Зараз ми розглянемо перший спосіб, як у "Ворді" зробити червону рядок. Цей метод буде полягати у використанні лінійки в програмі. За замовчуванням вона не включена, тому нам доведеться це зробити самостійно. Для цього потрібно перейти на вкладку "Вид" і в розділі "Показати", поставити галочку поруч з пунктом "Лінійка".


Всі способи, як у "Ворді" зробити червону рядок
Але це був не єдиний спосіб, як можна включити лінійку в програмі. Можна скористатися спеціальною кнопкою, яка розташовується над смугою прокручування. Однак в останній (2016) версії програми цього значка немає.
Всі способи, як у "Ворді" зробити червону рядок
Отже, лінійка включена, ви можете спостерігати зверху документа під панеллю інструментів. Для нового рядка стане в нагоді саме ця лінійка, вертикальну зліва можете взагалі не чіпати. Всі приготування, перед тим як у "Ворді" зробити червону рядок, були зроблені, тепер переходимо безпосередньо до самого процесу:
 • На лінійці ви повинні спостерігати два повзунка ліворуч - нас цікавить верхній.
 • Затиснувши ліву кнопку миші, перетягніть його вправо. Як можете помітити, перший рядок тексту також починає зрушуватися.
 • Ось ви тепер знаєте, як у "Ворді" зробити червону рядок. Але це всього лише перший спосіб, зараз переходимо безпосередньо до другого.


  Робимо червону рядок у новітніх версіях програми з допомогою табуляції

  Другий спосіб може комусь здатися набагато легше першого, так що ніяких попередніх маніпуляцій проводити не треба буде. Отже, давайте розберемося, як в Word зробити червону рядок за допомогою табуляції.
  Всі способи, як у "Ворді" зробити червону рядок
  Щоб поставити табуляцію, необхідно натиснути клавішу TAB. Попередньо поставте курсор на початок першого рядка абзацу, і при натисканні клавіші з'явиться новий рядок. Цей спосіб хороший тим, що виконується досить швидко, але його недолік полягає в тому, що, якщо абзаців досить багато, червону рядок необхідно робити на кожному вручну, а це може затягнутися. Тому переходимо до третього способу - як зробити червоні рядки у всіх абзацах відразу.

  Робимо червону рядок у новітніх версіях програми за допомогою пункту "Абзац"

  Отже, як можна зрозуміти з підзаголовка, ми будемо використовувати параметри абзацу. Але спочатку виділіть текст там, де необхідно буде зробити відступ. Далі натисніть на стрілочку в розділі "Абзац", у вкладці "Головна". Її розташування ви можете спостерігати на зображенні знизу.
  Всі способи, як у "Ворді" зробити червону рядок
  Перед вами відкриється вікно. У ньому зверніть увагу на розділ "Відступ". Справа є випадаючий список, під назвою "перший рядок". Натиснувши на нього, виберіть "Відступ", а у полі праворуч введіть його необхідну величину.
  Після того як ви натиснете ОК, у вашому документі буде встановлена червона рядок у всіх абзацах, які були виділені.

  Робимо червону рядок у версії 2003 року

  Червона рядок у "Ворді" 2003 року робиться абсолютно ідентично, як і в наведених вище способів, але є один нюанс - відмінності в інтерфейсі. Саме про них ми зараз і поговоримо. Наприклад, якщо ви хочете зробити червону рядок з допомогою настройки "Абзац", то відповідний значок ви не знайдете - його просто немає. А щоб викликати це меню, вам потрібно виділити форматируемую область тексту, після чого, натиснувши ПКМ, вибрати в меню "Абзац" (подальші настройки проводяться так само, як і в наведених вище прикладах).
  Всі способи, як у "Ворді" зробити червону рядок
  А от щоб викликати лінійку, інструкція схожа. На верхній панелі знайдіть "Вид", натисніть на нього і у контекстному меню оберіть "Лінійка", поставивши галочку поруч. Далі дії ті ж, що і в прикладах вище.