Друкуємо наосліп: зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі

119 0 Новини високих технологій

Сто відсотків, що кожен за своє життя бачив по телевізору або навіть в житті, коли люди друкують дуже швидко, при цьому не дивлячись на саму клавіатуру. Можливо, хтось задавався питанням: «А чи взагалі це можливо?» Відповідь безумовно: «Так!» Всього-навсього потрібно знати зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі і багато, дуже багато, тренувань. У цій статті ми якраз про це і поговоримо. Розповімо про кожну зону окремо, порадимо спеціальні програми, розповімо про методику і задамо вектор, дотримуючись по якому, можна буде навчитися швидко друкувати на клавіатурі.


Переваги

Друкуємо наосліп: зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі
Перед тим як ми будемо розповідати про зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі, варто поговорити про те, навіщо це потрібно взагалі. Як-ніяк, величезна кількість людей набирає текст, дивлячись на клавіатуру і при цьому користуючись двома пальцями, а деякі - так і взагалі одним. В першу чергу, і з цим ніхто не буде сперечатися, це круто. Друкувати з великою швидкістю, при цьому не дивлячись на клавіатуру, - це, звичайно, практично. Але так як це робити можуть не багато, це додає частку крутості. Крім цього, природно, це зручно. Про що тут говорити, якщо кожен користувач соціальної мережі стикався з такою проблемою, коли, дивлячись на клавіатуру, набираєш російський текст, а подивившись на монітор, бачиш лише латинські символи, розставлені в незрозумілому порядку. При друку не дивлячись на клавіатуру цього б ніколи не сталося, так як у вас завжди все перед очима, і ви можете робити корективи на ходу.


Ще не можна скасовувати той факт, що якщо ви будете друкувати на клавіатурі всліпу, то час буде значно зекономлено. Тобто якщо ви працюєте в інтернеті або редактором, то свою роботу ви зможете виконувати набагато швидше, що, в свою чергу, принесе вам великий прибуток. В цілому про переваги вистачить. Настав час поговорити про метод десяти пальців і розповісти про зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі.

Метод десяти пальців

Друкуємо наосліп: зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі
Метод «десяти пальців» досить простий. Він має на увазі те, що ви будете задіяти всі свої пальці на руках, щоб прискорити свою друк в кілька разів. Якщо ви ще не навчені цій методиці, то ви прямо зараз можете перевірити, скільки пальців використовуєте при друку. Швидше за все, ця цифра буде дорівнювати двом, а якщо все зовсім сумно, то й одного. Уявіть, якщо ви використовуєте лише кілька пальців, при цьому друкуєте (припустимо) з пристойною швидкістю, то наскільки ця швидкість збільшиться, якщо будуть використовуватися всі 10 пальців! Але вистачить просторікувати, варто переходити до справи. Десять пальців - це одне, а інше - це те, що потрібно знати, яка основна позиція пальців на клавіатурі. Саме про це ми зараз і поговоримо.

Розташування пальців на клавіатурі

Забігаючи вперед, варто сказати, що саму схему ви побачите трохи нижче на зображенні, але перед цим варто трохи розповісти, як це все працює. Отже, у нас є десять пальців, кожному з них присвоєна певна клавіша на клавіатурі, яким-то більше, то менше. Також присутній початкова розстановка всіх пальців на клавіатурі, з якою необхідно починати друкувати.
Друкуємо наосліп: зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі
Як можна помітити, на зображенні кожен окремий палець задіяний у своїй власній частині клавіатури. Це сприяє тому, що вони не переплітаються між собою, правій руці належить права частина, лівою — ліві. Початкова розстановка, так би мовити основна позиція пальців на клавіатурі, наступна:
 • великі пальці обох рук відповідають за клавішу Space або, як її ще називають, «Пробіл»;
 • вказівний палець правої руки знаходиться на букві «О»;
 • вказівний лівої руки - на «А»;
 • середній правої руки - «Л»;
 • середній лівої руки - «В»;
 • безіменний правої руки - «Д»;
 • безіменний правої руки - «И»;
 • мізинець правої руки - «Ж»;
 • мізинець лівої руки - «Ф».
 • Щоб було простіше виявити відповідні клавіші в темряві, на клавіатурі зроблені маленькі опуклості на клавішах «А» і «О».
  Друкуємо наосліп: зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі

  Що робити далі

  Отже, тільки що ми розглянули зони відповідальності кожного пальця на клавіатурі, а також розповіли про початкової розстановки їх, тепер ви можете приступити до навчання. Дивлячись на зображення зі схемою, спочатку запам'ятаєте, якого пальця яка клавіша належить, а після намагайтеся, не дивлячись на клавіатуру, написати якесь слово. Звичайно, спочатку буде жахливо незручно, але якщо ви не здастеся і не зупинитеся, то з часом у вас буде виходити, і в підсумку ви зможете освоїти техніку сліпий друку. Якщо у вас нічого не виходить, то вам допоможе так звана «Тренажерна клавіатура». Це своєрідні ігри, що пропонують міні-раунди, які спрямовані на сліпий набір. Це не тільки урізноманітнює навчальний процес, але і прискорить його.