Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки

60 0 Новини високих технологій

Німецька фірма Sennheiser відома як виробник високоякісної аудіотехніки аматорського та професійного призначення. Її повноформатні акустичні системи регулярно потрапляють у рейтинги кращих комплектів поряд з продукцією інших передовиків сегменту, однак в категорії навушників успіхи компанії не завжди очевидні. Власне, вихід моделі Sennheiser CX 500 частково був пов'язаний саме з спробою затьмарити далеко не саму вдалу розробку у виконанні CX 300. Багато в чому це вийшло, і навушники нового покоління здивували користувачів загальною якістю, але не обійшлося і без прикрих промахів.


Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки

Загальні відомості про моделі

Зовнішнє виконання зі своїми плюсами і мінусами практично повністю дублює форми моделі CX 300. І це цілком виправдано, оскільки переваг у цієї конструкції набагато більше, і особливих коректив сенсу не було. Хіба що матеріали не відповідають статусу преміального бренду, як якого позиціонується фірма. Але і цьому є пояснення, оскільки модель все ж продовжує концепцію бюджетного устрою. Виготовлені навушники Sennheiser CX 500 з матового пластика, який, незважаючи на дешевизну, відрізняється практичністю – не ламається під дією випадкових побутових навантажень і не залишає слідів від пальців. Гідно проявляє себе і провід – нетолстий шнур еластичний, зручний у використанні, утримує форму і не дубіє на холоді. Що стосується ергономіки, то і з цим проблеми зустрічаються вкрай рідко. Амбушюри органічно приймають форму вушної раковини і протягом багатогодинного прослуховування не доставляють незручностей.


Основні характеристики

Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки
Шанувальники фірми добре знають, що заявлені нею характеристики сміливо можна перекладати на практику застосування. Дана модель це правило повністю підтверджує, тому навіть при досить середніх номінальних показниках у німецьких навушників більше шансів виграти конкурентну боротьбу в іншого пристрою з аналогічними параметрами. Отже, частотний діапазон варіюється від 17 до 22000 Гц. Знову ж таки, спектр не вразить меломана з підвищеними вимогами, але і нижні, і верхні регістри дійсно входять в звукову картину, яку охоплюють навушники Sennheiser CX 500. Характеристики в плані чутливості теж вельми середні і складають 113 дБ, але і це оптимальний рівень для пристрою бюджетного рівня. Також варто відзначити опір, який становить 16 Ом, і коефіцієнт спотворень, що дорівнює 02 %.

Якість звучання

Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки
Знову варто почати з особливості, що ріднить цю модель з версією CX 300. Але в цьому випадку порівняння буде з негативним відтінком. Як і попередня модель, версія CX 500 грішить слабкою чутливістю, з-за чого можуть страждати деталі в складних композиціях. Але щодо збалансованості звучання по частотному діапазону навушники проявляють себе гідно. На нижньому спектрі Sennheiser CX 500 видає несподівано потужне відтворення, причому без характерних для бюджетної лінійки спотворень. Похвали заслуговує і верхній регістр, де спостерігається значний підйом без завалів. Тут же варто відзначити і особливість використання моделі. Справа в тому, що свої найкращі якості звучання вона проявляє у зв'язці зі стаціонарною апаратурою. Зокрема, усуваються перешкоди, незначні шуми і ефект частотної нелінійності. Також не можна сказати, що у навушників як таких неякісно реалізована шумоізоляція, але, як показує практика, бувають і моделі з більш надійною системою зовнішнього шумозаглушення.

Модифікації

Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки
У лінійці CX можна зустріти десятки різних версій, які, по суті, копіюють одну певну модель. Зокрема, виконання Sennheiser CX 500 II практично не відрізняється від стандартної редакції, але має деякі відмінності в плані комплектації. Друге покоління зазвичай характеризується розширенням кількості змінних амбушюрів. Але особливу увагу варто приділити спеціалізованим модифікаціям, орієнтованим на певний спосіб життя. Наприклад, в колекції присутні версії Street, Sport Style. Відповідно, упор робиться на вуличне використання з поліпшеним шумозаглушенням, спортивне – із застосуванням більш міцних матеріалів, і на оригінальне стилістичне вираження, яке досягається за рахунок яскравих колірних рішень. Якщо ж говорити про якісних робочих змінах, то оптимальною є версія Sennheiser CX 500 II Precision, яку відрізняє чистота звучання і деталізація опрацювання сигналу.

Позитивні відгуки

Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки
Думки користувачів даних навушників в цілому позитивні, незважаючи на недоліки, які багато в чому пояснює сама приналежність моделі до низькобюджетної групі. Зокрема, власники відзначають дуже гідне відтворення музики, цікаве дизайнерське рішення, яке, знову ж таки, дісталося від колишньої моделі, і надійність конструкції. Можна сказати, це дуже довговічна і невибаглива у зверненні пристрій для звичайних любителів без особливих претензій до якості. При цьому багато в оцінках залежить і від умов, в яких використовуються Sennheiser CX 500. Відгуки здебільшого віддають перевагу базовим модифікаціям, які краще розкриваються при прослуховуванні в домашніх умовах з підключенням до тієї ж стаціонарної аудіотехніці.

Негативні відгуки

Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки
Критичні відгуки в основному орієнтовані на два моменти – цінник і аксесуари. Що стосується вартості, то вона становить в середньому 25 тис. руб. Це справді чимала сума для такого класу, але її пояснює саме належність моделі до фірми Sennheiser. Інша справа, що в цьому ж ціновому сегменті цілком можна знайти аналогічне за характеристиками пристрій з не менш гідним звучанням. Претензії до аксесуарів неоднозначні. Одна частина користувачів негативно висловлюється про незручність амбушюрів, а інша критикує низька якість чохла для Sennheiser CX 500 який, до речі, представлений у двох версіях – з шкіри і силікону.

Ознаки оригінального примірника

На вітчизняному ринку чимало підробок продукції німецького виробника, і модель CX 500 не є винятком. Розпізнати оригінальне пристрій можна в першу чергу по вишивці бренду, яка завжди реалізується з високою точністю і акуратністю. Далі слід звернути увагу на якість матеріалів. У цих навушників провід рідко сплутується і не відрізняється надмірною жорсткістю. Крім того, можна відзначити і відсутність тріска в пластиці оригінального Sennheiser CX 500. Як відрізнити підробку за звучанням? Найчастіше досвідчені користувачі вказують на наявність нехарактерних різких відтінків у процесі відтворення. При цьому використання регулятора гучності у підроблених навушників може повністю вимикати звук. До речі, самим явним зовнішнім ознакою відповідності моделі фірмовому виготовлення є конструкція штекера, виконаного під 90-градусним кутом.

Висновок

Навушники Sennheiser CX 500: характеристики та відгуки
З точки зору користувача, якому потрібні прості, але якісні навушники для повсякденної експлуатації, ця модель може розглядатися як оптимальна. Вона хоч і не видає звучання на рівні преміальних навушників, але в своєму класі показує однозначні успіхи. І навіть якщо відкинути якість звучання з широким діапазоном частот, модель Sennheiser CX 500 може виграти у сильних конкурентів за рахунок стильного дизайну та ергономіки. Незважаючи на окремі претензії до амбушюрам і формі корпусів, велика частина користувачів все ж зазначає комфортність у поводженні з цією моделлю. І ще важливіше – це якість матеріалів, які не зношуються, не тріскаються і зберігають експлуатаційні властивості при будь-якій погоді. Іншими словами, це універсальні і практичні навушники для побутового використання на кожен день. Хіба що вартість відповідає з цією пропозицією, але і тут питання спірне. Як вже зазначалося, за характеристиками можна знайти і схожі варіанти, причому за більш доступною ціною. Але продукція Sennheiser якраз і відрізняється тим, що всі формальні параметри найкращим чином відбиваються безпосередньо на практиці користування.