Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

330 0 Новини високих технологій

Мобільні додатки можуть створювати не тільки спеціалізовані фірми з висококваліфікованими програмістами, але і рядові користувачі. Які інструменти їм можна задіяти в цих цілях? На що слід звертати увагу при розробці власного ПЗ для мобільних девайсів?

Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

Призначення мобільних додатків

Перш ніж розглядати те, з допомогою яких інструментів розробляються мобільні додатки, як створювати їх, вивчимо то, власне, в чому може полягати мета їх випуску виходячи з того, у чому призначення відповідних рішень. Мобільні додатки можуть бути класифіковані на наступні основні різновиди:


- інформаційні; - транзакційні; - комунікаційні; - мобільні версії комп'ютерного ПО - редактори, переглядачі, браузери; - аналітичні програми і планувальники; - навчальні рішення. Власне, ігри також є мобільними додатками, але найчастіше вони виділяються в окрему категорію програмного забезпечення. Розглянемо більш докладно те, що являють собою зазначені мобільні додатки, як створювати їх з урахуванням можливих витрат.

Інформаційні додатки

Сутність інформаційних програм — у наданні користувачам доступу до тих чи інших відомостей, новин. Приклад відповідного рішення — додаток від фірми-виробника одягу або взуття, яка інформує користувачів про знижки та спецпропозиції даної компанії. Це може бути і мобільний каталог або брошура у відповідному форматі. Створити мобільний додаток iOS або Android у відповідній різновиди, ймовірно, простіше всього. Річ у тім, що основою для даного типу може бути, наприклад, вже працює сайт компанії або його мобільна версія. Достатньо адаптувати його інтерфейс, а також реалізовані в ньому комунікаційні механізми під програмні алгоритми мобільних операційних систем, з допомогою яких інструментів це можна зробити, ми розглянемо далі, і мобільний додаток буде готово.


Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

Транзакційні додатки

Транзакційні програми призначені для здійснення оплати різних товарів і послуг, придбаних через інтернет. Дані типи можуть випускатися банками, платіжними системами. Варто відзначити, що найбільш складні по структурі і коду — в багатьох випадках саме транзакційні мобільні додатки. Як створювати їх і, що найголовніше, адаптувати до вимог законодавства, знає лише самий висококваліфікований фахівець. Тому, якщо у вас відсутні такі навички - як у частині рішення технічних завдань, так і в області забезпечення відповідності програм до вимог законодавства, самостійно такі рішення варто, якщо і розробляти, то, перш за все, в ознайомлювальних метою, в ході самонавчання. Впровадження подібних розробок на практиці потребує додаткового часу та у багатьох випадках додаткових витрат.

Комунікаційні програми

Комунікаційні програми — це ті програми, які призначені для забезпечення зв'язку між користувачами з використанням ресурсів розробника або сторонніх брендів. Створювати подібні рішення самому, як і у випадку з транзакційними додатками, досить складно. Знову ж таки має сенс це робити головним чином тоді, коли є бажання в принципі навчитися розробляти відповідного типу продукти. Але впровадження їх на практиці потребує значних ресурсів, які є в розпорядженні небагатьох приватних користувачів.
Те, яким чином впроваджуються дані мобільні додатки, як створювати умови для їх стабільної роботи, в більшості випадків знають тільки висококваліфіковані фахівці. Але, безумовно, умілий програміст, готовий витратити значну кількість часу і вкладень, в принципі, може розробити нескладний за структурою, але затребуваний в силу простоти і зручності месенджер або невелику соціальну мережу. Однак конкурувати зі «Скайпом», «Вконтакте» або Viber, напевно, не зможуть. Тому на етапі планування розробки традиційних додатків розробнику слід реально оцінювати перспективи виведення свого продукту на ринок.
Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

Мобільні версії комп'ютерного ПО

Редактори, переглядачі, браузери — програми, які аналогічні або близькі за своїми функціями до відповідних рішень, задействуемим користувачами традиційних комп'ютерів. Але, безумовно, далеко не тільки вони можуть мати аналоги, адаптовані для запуску на ПК. Власне, будь-які типи додатків у наведеній нами класифікації можуть бути комп'ютерними. Однак розглянуті рішення — в числі тих, які все ж стали знайомі користувачам до того, як на ринку обчислювальної техніки стали масово з'являтися смартфони і планшети. Тому програми відповідного типу в оригіналі, як правило, представлені саме у версіях, адаптованих для запуску саме на ПК, і тільки за фактом появи на ринку смартфонів і планшетів оформлені в вигляді мобільних версій. Те, як створити мобільний додаток для Android або iOS відповідного типу самостійно, залежить насамперед від того, чи є оригінальна — комп'ютерна версія ЗА ліцензійною або ж вона поширюється як вільне ПЗ, що має відкритий код. У першому випадку створення мобільної версії програми в більшості випадків потребує узгодження з правовласниками. І якщо ті відмовляться санкціонувати розробку відповідної версії програми, то її мобільна версія, навіть якщо користувач створить її зі своєї ініціативи, швидше за все, буде визнана нелегальною. У разі якщо оригінальне ПЗ має відкритий код, розробити її версію для мобільного девайса — питання техніки.
Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

Аналітичне та планувальники

Аналітичні програми і планувальники дозволяють здійснювати різні статистичні спостереження, формувати бюджет, планувати зустрічі і т. д. Можна відзначити, що даний сегмент мобільних додатків — у числі тих, у яких приватним розробникам, як правило, надається найбільша свобода дій. Існує не так багато брендів, які знають те, як створити мобільний додаток для Android або iOS відповідного типу набагато краще, ніж це зробить приватний розробник. Найголовніше в такі рішення — це концепція. Її розробка залежить головним чином від умінь конкретного програміста, дизайнера, фахівця з фінансів, і не виключено, що запропоновані ним підходи виявляться ефективніше тих, які будуть розроблені великою компанією.

Навчальні програми

Те ж саме, в принципі, можна сказати і про навчальних програмах, розроблених для мобільних пристроїв. Вони призначені для полегшення освоєння користувачів тих чи інших мов, норм, навичок. Приватний розробник цілком може запропонувати користувачам рішення відповідного типу, більш зручне і ефективне в порівнянні з тим, що може бути створено великою компанією.

Розробка мобільних додатків самостійно: структура ЗА

Як створити мобільний додаток самостійно? Для успішного вирішення даної задачі розробнику перш за все слід визначитися з оптимальною структурою створюваної програми для мобільного пристрою. Незалежно від призначення, воно буде складатися з 2 основних компонентів: модулі " front-end і back-end. Перший являє собою інтерфейси, за допомогою яких можливості програми буде задіяти користувач. Другий модуль відповідає за прийом і передачу даних в рамках взаємодії відповідного користувача і (в ряді випадків — також розробника, якщо, приміром, з його боку вимагається надання тих чи інших оновлень або зворотного зв'язку).
Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

Яким може бути інтерфейс програми?

Більш детальні характеристики за структурою мобільних додатків залежать від їх призначення. Так, наприклад, якщо створюється інформаційне З інтернет-магазину, то в його інтерфейсі можуть бути: - навігаційні опції, за допомогою яких користувач зможе отримувати доступ до тих чи інших даних; - блок зворотного зв'язку з продавцем або постачальником; - особистий кабінет, в якому будуть відображатися дані про запити користувача, його покупках; - новинний блок, в якому будуть розміщуватись відомості про знижки та спецпропозиції інтернет-магазину, а також інша важлива інформація. Можливо, що власнику магазину буде краще створити мобільний додаток сайту, повторює як раз таки його структуру, щоб користувачі, яким ресурс вже знаком, без проблем змогли зорієнтуватися в структурі відповідного ПЗ для мобільних пристроїв.

Розробка мобільних додатків: інструменти

Тепер вивчимо ряд практичних нюансів розробки розглянутих рішень. Питання про те, як самому створити мобільний додаток, що може бути вирішено за допомогою зручних конструкторів, які на ринку відповідного представлені в досить великій кількості. Зокрема, можна звернути увагу на такі рішення, як: MobiCart, BusinessApps, My-Apps, Net2Share. Всі вони представлені у форматі хмарного, і доступ до них можна отримати з будь-якого пристрою через інтернет. Розглянемо те, як створити мобільний додаток, задіюючи можливості зазначених програм, детальніше.

Інструменти для розробки додатків: MobiCart

Даний сервіс може стати в нагоді власникові інтернет-магазину як раз таки в тому випадку, якщо у нього немає власного сайту. З допомогою MobiCart розробник може створити функціональне додаток, за допомогою якого користувачі отримають можливість вибудовувати самий широкий спектр комунікацій з продавцем: робити замовлення, оплачувати їх, отримувати відомості про знижки, звертатися до постачальника. Основні функції даного сервісу надаються на комерційній основі, але ознайомитися з його можливостями розробник може і безкоштовно.
Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?

Інструменти для створення мобільних додатків: BusinessApps

Даний конструктор додатків оптимальний головним чином для невеликих інтернет-магазинів. Він дозволяє реалізувати: - інтерфейси для обміну повідомленнями, додавання товарів у кошик; - організацію переговорів між постачальником і покупцем товару; - інтеграцію з соціальними мережами; - новинний блок. Примітно, що даний конструктор додатків дозволяє задіяти шаблони, адаптовані для створення додатків для підприємств, що представляють конкретні сфери бізнесу, наприклад громадське харчування, фітнес. Розглянутий сервіс не безкоштовний, абонплата за нього становить 59 доларів в місяць. Однак можна задіяти пробну версію. До того ж, якщо користувачеві даний конструктор не сподобався, то він може зажадати повернути назад сплачені кошти.

Інструменти розробки додатків: My-Apps

Даний конструктор, в свою чергу, є безкоштовним. Завдання "як створити мобільний додаток для iPhone або Android з його використанням" може бути вирішена при використанні 10 шаблонів, які адаптовані для забезпечення комунікацій зі споживачами підприємств в широкому спектрі сфер бізнесу. У числі найбільш примітних можливостей даного сервісу — оперативне оприлюднення програми в найбільших каталогах — App Store і Google Play.

Інструменти розробки додатків: Net2Share

Розглянутий конструктор — в числі найбільш зручних рішень, що дозволяють швидко зрозуміти, як створити мобільний додаток для Android самостійно. Даний ресурс адаптований як раз таки для розробки продуктів на відповідній платформі. Він характеризується досить великим набором функцій, а також можливістю заробляти на створюваному додатку за допомогою сервісів внутрішньої реклами. Тобто користувач може, розробивши той чи інший продукт, завантажити його на корпоративному обліковому записі. Крім того, найбільш активні розробники отримують безкоштовний профіль в Google Play.
Мобільні як створювати додатки для iPhone і Android самостійно?
Крім того, компанія Net2Share проводить безкоштовні навчальні курси для користувачів, завдяки участі в яких розробник може підвищити свою кваліфікацію у питаннях створення, а також просування додатків на ринку. Безумовно, є велика кількість інших спеціалізованих сервісів, що дозволяють створити мобільний додаток, гру. У багатьох випадках для розробника краще може бути не хмарний сервіс, а дистрибутив, що дозволяє реалізовувати той чи інший програмний код. Але розглянуті нами вище ресурси розраховані головним чином на користувачів з мінімальним досвідом і тому можуть бути задіяні навіть без спеціальної підготовки. Вони універсальні і дозволяють розробникам створювати програми, оптимізовані для різних сфер діяльності.