Як почистити принтер HP: корисні поради

160 0 Новини високих технологій

Розвиток технологій, крім прогресу, що несе за собою ще й певні проблеми для споживачів. Всі купують ті або інші пристрої для того, щоб полегшити своє життя, але це не завжди виходить, так як вони вимагають певного догляду. Так, наприклад, не всі покупці принтера HP Deskjet знають, як його почистити. Але тим не менш це потрібно знати, щоб не допустити несправностей і не стикатися з ремонтом. У сьогоднішній статті ми розглянемо, як правильно очистити від пилу різні елементи принтера.

Як почистити принтер HP: корисні поради

Як зрозуміти, коли пора чистити техніку?

Питання чищення актуальне для принтерів, в роботі яких використовуються водні, пігментні, а також сублімаційні чорнило, і коли є певні показники, які говорять про те, що пора зайнятися обслуговуванням пристрою. Як зрозуміти, що техніка вимагає догляду? Слід звернути увагу на ознаки. Це скоротилося якість друку, смуги і пропуски на надрукованому файлі, менш яскраві або некоректно передані кольору. Але на всяк випадок необхідно також переконатися в тому, що не пережатий або не заломлен шланг подачі фарби. Якщо все в порядку, а отже, треба розібратися, як почистити струменевий принтер HP.

Причини виникнення засмічень

Засмічення в соплах принтера може виникати з кількох причин. Приміром, це відбувається, якщо пристроєм користувалися дуже інтенсивно, використовували фарбу поганої якості або проводили самостійну заправку. Також варто обмовитися, що перед ручною очисткою друкованих головок варто провести кілька очищення картриджів програмним методом.

Як почистити принтер HP за допомогою штатного?

Перш ніж братися за механічну чистку головок, варто спробувати також спосіб, що надається виробником в комплекті з самим принтером, - очищення картриджів з допомогою вбудованого програмного забезпечення. В більшості випадків разом з усією документацією до пристрою лежить фірмовий диск з ним, а якщо його не було або ви не можете його знайти, утиліту "Центр рішень HP" можна завантажити з офіційного сайту компанії. Для автоматичного очищення принтера HP Deskjet потрібно запустити програму. Далі, відкрити меню і знайти там "Панель інструментів принтера", а звідти запустити програму очищення. По суті, це найпростіший профілактичний спосіб того, як почистити картридж принтера HP. У разі якщо пристрій не обслуговувалося тривалий час, можна повторити цю процедуру кілька разів.
Як почистити принтер HP: корисні поради
Бувають випадки, коли цього способу недостатньо, тому що в процесі такої чищення сопла друкуючої головки не зачіпаються. І тоді вже необхідно приступати до чищення головки своїми руками або ж віднести принтер в сервіс.

Чищення друкувальної головки

Звичайно, найпростіший і безпечний спосіб - це віддати техніку кваліфікованим майстрам, але дотримуючись інструкції, як почистити головку принтера HP, та діючи акуратно, можна заощадити час і гроші, виконавши процедуру самостійно. Що потрібно:
 • пластикова посуд з плоским дном (відмінно підійде одноразова тарілка);
 • щільна, добре вбирає ганчірка;
 • спеціальний комплект для очищення принтера, який можна придбати практично в будь-якому магазині техніки або замовити через Інтернет.
 • Варто також зазначити, що для очищення застарілих забруднень може знадобитися більше часу і сил, але сам процес нічим не відрізняється як видалення сильних забруднень, так і при профілактичної чищенні. Як почистити принтер HP? Для початку необхідно змочити шматок тканини або марлі водою і протерти ним нижню площадку головки, а потім інший шматок матерії змочується очисній рідиною, і їм протирається вся друкуюча головка навколо дюз. При сильних забрудненнях необхідно міняти тканину, щоб вичистити все рівномірно.
  Як почистити принтер HP: корисні поради
  Перед тим як почистити дюзи в принтері HP, спочатку обов'язково прочитайте інструкцію. Під час протирання потрібно уникати контакту тканини з дюзами, так як забруднення з ганчірки можуть їх закупорити, і це значно ускладнить процес. Дана процедура може займати досить багато часу, так як все залежить від стану принтера. Отже, після повного очищення головки тканиною, змоченою у спеціальному розчині, необхідно зняти ущільнювачі чорнильниці, які потім потрібно промити теплою водою та після просушування встановити назад. Далі слід найскладніше. Це очищення головки зсередини. Таким чином, крім самої друкарської головки, очищаються і сопла. Для цього треба підкласти тканину під головку і прокапати штуцери забору чорнила розігрітій до 55 градусів очисній рідиною за допомогою спеціального шприца. Процес цей необхідно продовжувати до тих пір, поки з друкарської головки не змиються все чорнило.
  Тепер ви знаєте, як почистити головку принтера HP. Це не так і складно. Важливо лише дотримуватися обережності і слідувати даній інструкції.

  Повсякденна чистка

  В інструкціях вище писалось про те, як почистити струменевий принтер HP, зокрема, картриджі і головку. Але крім щорічного обслуговування пристрій також має потребу і в повсякденному догляді. Про це замислюється мало користувачів. Щоб продовжити термін служби техніки, бажано як мінімум раз на тиждень протирати з неї пил, щоб не допустити її потрапляння всередину. І для профілактики потрібно робити чистку картриджів автоматичним способом, описаним на початку цієї статті. Також, якщо ваш принтер оснащений системою безперервної подачі чорнила (СНПЧ), дана процедура допоможе утримувати в чистоті і її. Але при цьому повна щорічна чищення друкувальної голівки і сопел залишається обов'язковою умовою обслуговування.
  Як почистити принтер HP: корисні поради

  Прочищення картриджів СНПЧ

  Деякі власники принтерів HP в цілях економії замість постійної купівлі картриджів набувають систему безперервної подачі чорнила, що складається з чотирьох постійних картриджів, які не потрібно змінювати. Чистку цієї системи потрібно проводити обов'язково, щоб не допустити пересихання сопел принтера.
  Як почистити принтер HP: корисні поради
  Як почистити принтер HP, оснащений СНПЧ? Тим же складом, про яку говорилося вище, необхідно промити всі баки, картриджі та з'єднувальні шланги. Спустошити від чорнила всі баки і прогнати через них рідину так само, як відбувається заправка чорнила. І оскільки картриджі для принтерів HP коштують досить дорого, попит на СНПЧ для них дуже високий.

  Висновок

  Самостійна чистка принтера HP - це завдання, яке, на перший погляд, здається досить непростий. Але, слідуючи цій інструкції, виконуючи все послідовно і обережно, можна буде добитися хорошого результату. Після цього завдання почистити принтер HP не буде такою вже страшною. Якщо ж ви досі маєте якісь побоювання, то, звичайно ж, краще довірити це професіоналам, щоб не погіршити ситуацію.
  Як почистити принтер HP: корисні поради
  Як говорилося на початку статті, техніка набувається нами, щоб полегшити собі життя, і наше завдання - забезпечити їй належний догляд, щоб максимально продовжити термін її служби.

  Популярі новини
  Загрузка...